Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Niepłodność – choroba XXI wieku

Problemy z poczęciem dziecka

Dziś coraz więcej par miewa problemy z poczęciem dziecka. Pomimo wielu starań, kobiety przez długi czas nie mogą zajść w ciążę. Niestety, problem z płodnością jest bardzo charakterystyczny dla dzisiejszych czasów. Określa się go mianem choroby XXI wieku.

Czy wiecie, że... w latach 80. problemy z płodnością miało ok 15% par, obecnie to już 20 %. Niepokojące jest to, że wzrostowa tendencja wciąż się utrzymuje.

fot. Materiały partnera

Czy wiecie, że... w latach 80. problemy z płodnością miało ok 15% par, obecnie to już 20 %. Niepokojące jest to, że wzrostowa tendencja wciąż się utrzymuje.

Testem diagnostycznym w określeniu płodności mężczyzny jest zbadanie nasienia. U kobiety diagnostykę zaczyna się od wywiadu lekarskiego i badania ginekologicznego.

Problem niepłodności niejednokrotnie był powodem rozpadu wielu związków. Pary, które mimo wielu starań nie mogą począć dziecka, są sfrustrowane i nawzajem siebie obwiniają. W większości przypadków wina nie leży po żadnej ze stron, bo niepłodność najczęściej wynika z czynników zewnętrznych, złego stylu życia, nieodpowiedniej diety, a nawet stresu. Na szczęście z niepłodnością można skutecznie walczyć. Trzeba sobie tylko zdać sprawę z przyczyny takiego stanu rzeczy.

 

Niepłodność – jakie są jej przyczyny?

Przyczyn niepłodności jest naprawdę bardzo wiele. Część z nich wynika z naszego trybu życia, bardzo charakterystycznego dla dzisiejszych czasów. Wiecznie żyjemy w stresie, mamy problemy z otyłością lub spożywamy używki, takie jak: narkotyki, alkohol czy nikotyna. Przyczyną czasowej lub długotrwałej niepłodności mogą być również przebyte choroby. Należy pamiętać, że problemy mogą leżeć po stronie zarówno kobiety, jak i mężczyzny. U pań wiąże się to z przebytymi kuracjami hormonalnymi lub zbyt późnym decydowaniem się na dziecko, u panów z przegrzaniem jąder czy kiepską jakością nasienia.

 

Jak walczyć z niepłodnością?

 

Jak już zdamy sobie sprawę, co może być przyczyną problemów z poczęciem potomstwa, warto podjąć odpowiednie kroki. Jeżeli partnerzy nie mogą przez dłuższy czas spłodzić dziecka, powinni udać się do lekarza i wykonać podstawowe badania. Testem diagnostycznym w określeniu płodności mężczyzny jest zbadanie nasienia. U kobiety diagnostykę zaczyna się od wywiadu lekarskiego i badania ginekologicznego.

W związku z tym, że dziś coraz częściej za ten problem odpowiada niezdrowy styl życia, czasami wystarczy po prostu zmienić nawyki. Przyszli rodzice powinni zacząć się lepiej odżywiać, uprawiać sporty i spróbować ograniczyć źródła stresu.

 

Panowie, by zwiększyć swoje szanse na spłodzenie potomstwa, powinni:

 

- uprawiać sport, najlepiej na świeżym powietrzu, kilka razy w tygodniu

- zadbać o dietę bogatą w mikroelementy, zwłaszcza w cynk, selen, witaminę C i E

- unikać papierosów, alkoholu, a zwłaszcza narkotyków

– wesprzeć się suplementem złożonym z cennych witamin i minerałów, a także naturalnych

składników, takim jak Parenton

 

Składniki Parentonu działają na plemniki na trzech płaszczyznach: podnoszą ogólną liczbę plemników w nasieniu (szafran), wspomagają ich ruchliwość (selen) i pomagają im odpowiednio rozwijać się (cynk). Dzięki temu szansa na zapłodnienie wzrasta.

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • CudoGosia | 09-06-2017 13:17:00

    Niestety to prawda, sama znam wiele osób, które bezskutecznie starają się o dziecko.
  • Kokoszka88 | 22-11-2018 11:54:58

    Ja podczas starań o dzidziusia stosowałam urządzenie o nazwie komputer cyklu myway- kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc. Komputer oprócz precyzyjnego określania owulacji, badał poziom hormonu LH i jakość śluzu szyjkowego. Dziś po ciąży stosuje go jako naturalną formę antykoncepcji.
  • Adrianna00 | 25-03-2019 16:12:49

    Ja przed zajściem w ciąże stosowałam przez rok preparat Pregnę Start, ma cynk w składzie, który zwiększa płodność i kilka innych niezbędnych składników. Nam się w końcu udało.
  • marlena09 | 13-07-2022 12:04:49

    U nas podczas starań bardzo pomógł nam ten własnie suplement Naprawdę z czystym sumieniem mogę polecić.

Warto zobaczyć

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: niepłodność, bezpłodność

Polecamy

Dr n.med. Wojciech Feleszko

Czego oznaką jest trzęsąca się bródka u noworodka i małego niemowlaka?

Ostatnio zauważyłam u 2,5 miesięcznego dziecka, że czasami drży mu broda. Wygląda to tak, jakby było mu zimno. Zdarza się to podczas kąpieli, albo jak się go podnosi. Czy to jest normalny odruch?

czytaj

Mleko matki najlepiej zastępują preparaty z mleka modyfikowanego.

Mleko modyfikowane

Najbardziej odpowiednie dla noworodka i niemowlaka jest karmienie mlekiem mamy do szóstego miesiąca życia, a przez następne sześć miesięcy kontynuowanie go i uzupełnianie diety (warzywa, zupki, kleiki, kaszki).

czytaj

Otyłość nie jest tylko problemem estetycznym. To choroba i przyczyna wielu innych poważnych chorób.

Otyłość brzuszna mężczyzn

Do pana zależy wybór. Albo będzie pan żył dłużej, ale musi się to wiązać się z pewnymi wyrzeczeniami (dieta, regularna aktywność fizyczna), albo będzie tak jak dotychczas (ciągły wzrost masy ciała, brak ruchu), a to może doprowadzić do inwalidztwa na...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj