W SAMO POŁUDNIE: Spotkanie z fotografią Janusza Gajosa

Adres: Blokowa 1
Miejscowość: 03-641 Warszawa, woj. mazowieckie
Rozpoczęcie: 05.11.2017 12:00
Zakończenie: 18.11.2017 20:15
Wstęp: Wstęp wolny.
Zajęcia prowadzi: Janusz Gajos
Obowiązują zapisy: Nie.
Organizator: Dom Kultury Zacisze

Wystawa czynna do 30 listopada 2017

Miejsce: Galeria DK Zacisze

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Januszem Gajosem, wybitnym polskim aktorem teatralnym i filmowym, który opowie o swojej pasji do fotografii. Zaprezentuje zbiór prac, które przedstawiają Zacisze, Bródno, Targówek i wiele innych miejsc na świecie.

Janusz Gajos: Wybitny polski aktor teatralny i filmowy.

Kilkakrotnie stawał do egzaminów do Szkoły Teatralnej w Łodzi i Krakowie. Udało się za czwartym razem. W roku 1961 został studentem wydziału aktorskiego PWSFTViT w Łodzi, którą ukończył w 1965 r. Jako początkujący aktor zadebiutował w roku 1964 rolą Pietrka w filmie „Panienka z okienka” w reż. Marii Kaniewskiej.

Dużą popularność zdobył rolą Janka Kosa w serialu „Czterej pancerni i pies“.

W swoim dorobku ma role u najlepszych polskich reżyserów. Stworzył wybitne kreacje filmowe, m.in. w „Milionerze” Sylwestra Szyszko, „Wahadełku“ Filipa Bajona, „Ucieczce z kina Wolność“ Wojciecha Marczewskiego, „Przesłuchaniu“ Ryszarda Bugajskiego, „Żółtym szaliku“ Janusza Morgensterna, „Tam i z powrotem“ Wojciecha Wójcika, „Zemście“ Andrzeja Wajdy, „Jasminum“ Jana Jakuba Kolskiego, „Układzie zamkniętym“ Ryszarda Bugajskiego, „Body-Ciało“ Małgorzaty Szumowskiej.

Zagrał też wiele znaczących ról w Teatrze Telewizji.

Jest kilkakrotnym laureatem Lwów Gdańskich na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, Orłów - Polskiej Nagrody Filmowej oraz wielu nagród publiczności.

W 2005 otrzymał „Złote Berło” Fundacji Kultury Polskiej, w 2007 Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis“. W roku 2010 za wybitne zasługi dla kultury narodowej został odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Na 40. Festiwalu Filmów Polskich w Gdyni w roku 2015 wygrał plebiscyt na Najlepszego Polskiego Aktora Czterdziestolecia.

Od 2003 roku jest aktorem Teatru Narodowego w Warszawie.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/wystawy/aktualne-wystawy/w-samo-poludnie-spotkanie-z-fotografia-janusza-gajosa

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Komentarze

Brak dodanych komentarzy!

Szukaj w Informatorze

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj

Patronat eBobas.pl

eBobas.pl poleca