Czeka Cię poród ? Nie daj się niczym w szpitalu zaskoczyć!

W szpitalu dobrze jest widziane, kiedy kobieta przyjeżdża na poród już ogolona. Takie rzeczy warto wiedzieć, by w chwili ważnej nie przejmować się drobiazgami.  


czytaj ›

Uwaga na komary i kleszcze

Słoneczna pogoda to idealny czas na spacery. Niestety, to również idealny czas dla insektów i pasożytów. Pamiętajmy, żeby chronić siebie i dzieci, nie tylko wtedy gdy wybieramy się do lasu. Kleszcze atakują też w parkach czy placach zabaw.


czytaj ›

Mity o karmieniu piersią

Mleko mamy to najlepszy pokarm dla oseska, wręcz niezbędny w pierwszych miesiącach życia dziecka. Choć karmienie piersią niekiedy nie jest wcale łatwe...


czytaj ›

Jak przetrwać upał w ciąży?

Gdy jest gorąco, a dookoła panuje duchota, trudno się żyje kobiecie ciężarnej. Podpowiadamy jak może sobie ulżyć. Uwaga! Wystawianie się na zbyt duże słońce lub zbyt wysokie temperatury może zagrażać ciąży!


czytaj ›

Ojciec (nie) na urlopie

Polscy ojcowie nie korzystają z urlopu rodzicielskiego, choć mają taką możliwość. Czy przesądzają o tym kwestie finansowe, czy są jeszcze inne powody? To nasz gorący temat - zapraszamy do dyskusji!


czytaj ›

Badania USG nie bolą!
USG w ciąży: zwykłe, 3D, 4D

Badania USG nie tylko pozwalają sprawdzić płeć twojego nienarodzonego dziecka, ale przede...

Zwykle dzieci zaczynają raczkować w dziewiątym miesiącu.
Raczkuję!

Jedno z moich dzieci przez kilka tygodni umiało przyjąć pozę gotową do raczkowania, ale...

Typowe dla trzydniówki są małe czerwone plamki, które same znikają po kilkunastu godzinach
Trzydniówka u niemowląt. Objawy i przebieg choroby

Trzydniówka, zwana także rumieniem nagłym to choroba wywoływana wirusem, przechodzona przez...

więcej

Porady eksperta

Czy wiesz, że...

Torba do szpitala. Jak spakować?

Co powinno się znaleźć w torbie do szpitala dla mamy i noworodka? Sprawdź listę!

Poród

Nagość nie powinna być tabu

Do którego roku dziecka, rodzice mogą przy nim chodzić nago bez obawy, że poczuje się zniesmaczone lub zgorszone? Należy zachować umiar i nie epatować golizną, ale też się jej nie wstydzić.

Rodzina

Nowalijki nie dla malucha

Jeśli nie chcesz, by twoje dziecko wraz z witaminami zjadło sporą porcję nawozów, nie podawaj mu wiosną świeżych warzyw. Zwłaszcza, gdy maluch ma mniej niż trzy lata.

Zdrowie

2017-12-27

Przygody Dzielnego Niedźwiadka Szczepana
Kilkulatek boi się szczepień? Pomóc mu może dzielny niedźwiadek Szczepan. A konkretnie bajka o pluszowym misiu, którą napisała...

czytaj

2017-09-21

Kosmetyki Babydream dla mam
Znane i lubiane, za jakość, skład i cenę. Kosmetyki Babydream dla mam cieszą się ogromną popularnością. Polecamy i my!

czytaj

2017-08-09

Poduszka na rękę SangoTrade
Każda młoda mama i każdy młody tata wiedzą, że niemowlę potrzebuje bliskości. Ale warto zadbać również o wygodę. Poduszka na...

czytaj

Dziecko do picia powinno dostawać wodę. Soki podajemy mocno rozcieńczone.

Karmienie niemowląt po 7 miesiącu

Po ukończeniu 7. miesiąca życia nadal podstawą diety dziecka powinno być mleko mamy lub mleczna mieszanka. Większość dzieci jest już gotowa na rozpoczęcie nauki gryzienia i żucia. Dziecko ma już dolne i górne jedynki, ale nawet jeśli ząbków jeszcze nie...

czytaj

Wzbogacona dodatkami zupka warzywna to podstawa obiadu, ale dziewięciomiesięczne niemowlę może już jeść obiadek dwudaniowy.

Karmienie niemowląt po 9 miesiącu

Na tym etapie wprowadzamy do menu dziecka niewielkie ilości pieczywa, biszkopty i sucharki. Niewielkie, to znaczy kawałek kromki czy np. jednego biszkopta. Dziecko ma malutki żołądek i jeśli zje całą bułkę lub trzy biszkopty, nie będzie chciało zjeść...

czytaj

Orzechy są zdrowe i dziecku, które skończyło rok można zacząć podawać je w małych ilościach. Jednak uwaga - mogą uczulać!

Karmienie dziecka po 12 miesiącu

Dieta dziecka kończącego roczek powinna powoli się zmieniać. Dziecko zna już wiele smaków i zapachów, podawajmy mu zatem różnorodne jedzenie, a nie tylko takie, które sami lubimy.

czytaj

Polecamy

W pierwszym trymestrze ciąży aż 90 procent kobiet odczuwa bóle brzucha.

Różne bóle brzucha w ciąży

Nie każdy ból brzucha w ciąży musi świadczyć, że dzieje się coś złego. Ale żadnego nie wolno lekceważyć. Każdy rodzaj bólu powinien być skonsultowany z lekarzem, bo nigdy nie wiadomo, co jest jego przyczyną.

czytaj

Od 28. tygodnia ciąży mama powinna codziennie odczuwać ruchy dziecka.

Jak odczytywać ruchy dziecka w brzuchu matki?

Jak rozpoznać ruchy dziecka? Kiedy można czuć pierwsze ruchy dziecka? Czy da się je odróżnić od perystaltyki jelit, chociaż czasem objawiają się bulgotaniem, przelewaniem? Kiedy maluch kopie, tylko dlatego, bo się obraca, a kiedy wyraźnie daje znać, że...

czytaj

Rejestracja dziecka. Formalności po urodzeniu dziecka

Rejestrujemy dziecko

Jeśli rodzice uznają, że nadane przez nich imię nie pasuje do ich pociechy, z łatwością mogą je zmienić do pół roku od dnia sporządzenia aktu urodzenia. Podpowiadamy krok po kroku, jak zarejestrować noworodka w USC.

czytaj

zaloguj przez facebook

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj