Czeka Cię poród ? Nie daj się niczym w szpitalu zaskoczyć!

W szpitalu dobrze jest widziane, kiedy kobieta przyjeżdża na poród już ogolona. Takie rzeczy warto wiedzieć, by w chwili ważnej nie przejmować się drobiazgami.  


czytaj ›

Uwaga na komary i kleszcze

Słoneczna pogoda to idealny czas na spacery. Niestety, to również idealny czas dla insektów i pasożytów. Pamiętajmy, żeby chronić siebie i dzieci, nie tylko wtedy gdy wybieramy się do lasu. Kleszcze atakują też w parkach czy placach zabaw.


czytaj ›

Mity o karmieniu piersią

Mleko mamy to najlepszy pokarm dla oseska, wręcz niezbędny w pierwszych miesiącach życia dziecka. Choć karmienie piersią niekiedy nie jest wcale łatwe...


czytaj ›

Jak przetrwać upał w ciąży?

Gdy jest gorąco, a dookoła panuje duchota, trudno się żyje kobiecie ciężarnej. Podpowiadamy jak może sobie ulżyć. Uwaga! Wystawianie się na zbyt duże słońce lub zbyt wysokie temperatury może zagrażać ciąży!


czytaj ›

Ojciec (nie) na urlopie

Polscy ojcowie nie korzystają z urlopu rodzicielskiego, choć mają taką możliwość. Czy przesądzają o tym kwestie finansowe, czy są jeszcze inne powody? To nasz gorący temat - zapraszamy do dyskusji!


czytaj ›

Zabawki dla maluszka muszą być bezpieczne.
Zabawki

Zabawki jak buty czy ubranka mają swoją „rozmiarówkę”. Dla każdej grupy wiekowej jest...

Najważniejsza dla każdego dziecka jest jego własna dynamika zmian wagi i wzrostu. Należy obserwować rozwój dziecka zawsze na tej samej siatce centylowej.
Siatki centylowe

Co to są siatki centylowe? Podczas każdej wizyty u lekarza przy okazji szczepień, które...

Wietrzenie pomaga doprowadzić do porządku odparzoną pupę.
Odparzona pupa

Maleńkiej pupie zdarza się odparzenie, ale można i trzeba mu zapobiegać. Niewiele mam używa...

więcej

Porady eksperta

Czy wiesz, że...

Torba do szpitala. Jak spakować?

Co powinno się znaleźć w torbie do szpitala dla mamy i noworodka? Sprawdź listę!

Poród

Nagość nie powinna być tabu

Do którego roku dziecka, rodzice mogą przy nim chodzić nago bez obawy, że poczuje się zniesmaczone lub zgorszone? Należy zachować umiar i nie epatować golizną, ale też się jej nie wstydzić.

Rodzina

Nowalijki nie dla malucha

Jeśli nie chcesz, by twoje dziecko wraz z witaminami zjadło sporą porcję nawozów, nie podawaj mu wiosną świeżych warzyw. Zwłaszcza, gdy maluch ma mniej niż trzy lata.

Zdrowie

2017-12-27

Przygody Dzielnego Niedźwiadka Szczepana
Kilkulatek boi się szczepień? Pomóc mu może dzielny niedźwiadek Szczepan. A konkretnie bajka o pluszowym misiu, którą napisała...

czytaj

2017-09-21

Kosmetyki Babydream dla mam
Znane i lubiane, za jakość, skład i cenę. Kosmetyki Babydream dla mam cieszą się ogromną popularnością. Polecamy i my!

czytaj

2017-08-09

Poduszka na rękę SangoTrade
Każda młoda mama i każdy młody tata wiedzą, że niemowlę potrzebuje bliskości. Ale warto zadbać również o wygodę. Poduszka na...

czytaj

Dziecko do picia powinno dostawać wodę. Soki podajemy mocno rozcieńczone.

Karmienie niemowląt po 7 miesiącu

Po ukończeniu 7. miesiąca życia nadal podstawą diety dziecka powinno być mleko mamy lub mleczna mieszanka. Większość dzieci jest już gotowa na rozpoczęcie nauki gryzienia i żucia. Dziecko ma już dolne i górne jedynki, ale nawet jeśli ząbków jeszcze nie...

czytaj

Wzbogacona dodatkami zupka warzywna to podstawa obiadu, ale dziewięciomiesięczne niemowlę może już jeść obiadek dwudaniowy.

Karmienie niemowląt po 9 miesiącu

Na tym etapie wprowadzamy do menu dziecka niewielkie ilości pieczywa, biszkopty i sucharki. Niewielkie, to znaczy kawałek kromki czy np. jednego biszkopta. Dziecko ma malutki żołądek i jeśli zje całą bułkę lub trzy biszkopty, nie będzie chciało zjeść...

czytaj

Orzechy są zdrowe i dziecku, które skończyło rok można zacząć podawać je w małych ilościach. Jednak uwaga - mogą uczulać!

Karmienie dziecka po 12 miesiącu

Dieta dziecka kończącego roczek powinna powoli się zmieniać. Dziecko zna już wiele smaków i zapachów, podawajmy mu zatem różnorodne jedzenie, a nie tylko takie, które sami lubimy.

czytaj

Polecamy

Każde znamię, jakie pojawia się na ciele dziecka powinien zobaczyć lekarz specjalista.

Znamiona pod lupą

Znamiona to te miejsca na ciele, w których skóra ma inny kolor, najczęściej ciemniejszy. Większość z nich jest wrodzona, tzn. pojawiają się w dniu narodzin albo w ciągu kilku pierwszych miesięcy lub lat. Na szczęście na ogół są obojętne dla zdrowia....

czytaj

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Nie lekceważ bólu i zaczerwienienia gardła dziecka! To może być szkarlatyna, która wymaga antybiotyku. Angina, wywoływana przez bakterie z tej samej grupy, też jest leczona antybiotykami.

Angina i szkarlatyna. Objawy, leczenie

Jesień i zima sprzyjają zapadaniu dzieci na anginę i szkarlatynę, zwaną także płonicą. Obydwie choroby wykluwają się od momentu zakażenia po 3-5 dniach i wybuchają nagle ostrym bólem gardła i wysoką gorączką. Najczęściej chorują dzieciaki w wieku od 4 do 7...

czytaj

zaloguj przez facebook

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj