Nauka języków obcych dla dzieci

Wysłane przez anianyyy 

mamusia111 (offline)

20-09-2017 10:24:45

Książęcy Las
Ostatnio moja córka (4l.) poszła z mężem na pokazowe lekcje angielskiego w formie Musical Babies - ogólnie dzieci uczą się piosenek, elementów tańca, swobodnej gry na instrumentach, ale jest to w języku angielskim - także taka nauka przez zabawę, mimochodem smiling smiley Wszystko byłoby super, gdyby nie to, że zajęcia zaczynają się o 17.15, a moja córka po całym dniu w pkolu jest już po prostu padnięta winking smiley Mąż mówił, że była dość marudna i po prostu zmęczona, nie chciała wszystkiego robić, bo wolała siedzieć mu na kolanach - mimo, że generalnie nie jest nieśmiałym dzieckiem smiling smiley

Dlatego uznaliśmy, że ma jeszcze czas i nie ma co jej na siłę przemęczać popołudniowymi zajęciami. A na razie postawimy na "naukę" języka w domu - tak, jak dotychczas. Włączamy jej bajki po angielsku (szczególnie te, które zna po polsku praktycznie na pamięć), ma płytę do samochodu z popularnymi angielskimi piosenkami (typu Wheels on the bus, Little Monkeys itp.). Poza tym mamy kilka zabawek dwujęzycznych i widzimy, że córka ładnie łapie poszczególne zwroty, słowka, cyfry. Np. mamy Misia Podróżnika z Chicco i Nina potrafi powtarzać całe zdania, które on mówi, gdy opowiada o swoich podróżach, np. "The plane flies high in the sky" - moim zdaniem to dość trudne, ale ona zupełnie nie traktuje tego jako naukę, tylko zabawę smiling smiley
[link widoczny po zalogowaniu]

karo111 (offline)

28-09-2017 11:02:52

Zielona Góra
Ja uważam, że im szybciej dziecko będzie miało kontakt z drugim językiem tym lepiej dla niego. Już teraz znajomość języków jest bardzo ważna, a co dopiero za 15-20 lat jak nasze dzieci będą dorosłe? Moja córka ma teraz 5 lat i zapisałam ją do szkoły językowej Helen Doron. Dzieciaki uczą się tam przez zabawę, dostali materiały do domu, np. płyty, jest specjalna aplikacja na telefon do nauki. Poszłam najpierw na lekcje pokazowe, żeby zobaczyć jak to wygląda i czy Julce się tam w ogóle spodoba, bo nie ma co na siłę pchać dziecka na zajęcia, nie potrzebnie by się przez to zniechęciła. No ale spodobało jej się i teraz już ponad rok chodzi na zajęcia. smiling smiley Nauczycielki są bardzo miłe, są małe grupy więc rzeczywiście jest ten kontakt nauczyciela z dzieckiem, na prawdę bardzo fajna szkoła. Mieszkam w Zielonej Górze i tutaj jest ta szkoła jednak podejrzewam, że w Twoim mieście też tylko musisz sprawdzić na stronie. smiling smiley

etie (offline)

15-10-2017 05:06:47

Warszawa
Spotkałam się kiedyś w kawiarni z mamą, która mówiła do swojego dziecka na przemian po polsku i angielsku. Brzmiało to dość dziwnie, ale jest to idealny sposób, żeby dziecko oswoiło się z dwoma językami. Mamy też przyjaciół z małżeństwa polsko-angielskiego, którzy w naturalny sposób rozmawiają między sobą i z dziećmi w dwóch językach. Maluchy są dwu języczne, więc na pewno jest to dobry sposób na naukę. Myślę również, że dużą pomocą w takim naturalnym oswajaniu z językiem jest obcowanie z zabawkami językowymi. My mamy stolik edukacyjny Chicco Hobby i oprócz zabaw manualnych ze świata dorosłych (ogrodnik, kucharz, artysta, muzyk) jest właśnie możliwość słuchania podczas zabawy zwrotów w języku polskim i angielskim. Dzieci bardzo lubią powtarzać te zwroty, nie tylko podczas zabawy. Ostatnio czekając na przejściu dla pieszych maluch powiedział mi kolory świateł po angielsku, które zapamiętał właśnie bawiąc się przy stolikusmiling smiley Dlatego od najmłodszych lat można dziecko uczyć i oswajać je z językami, a na regularne lekcje sama zdecydujesz czy już jest czas, może po posłaniu dziecka na próbne lekcje - co ty o tym sądzisz?

KarolinaTerlak (offline)

24-10-2017 09:48:55

Sokół
Córka mojej siostry ma 3 latka. W przedszkolu mają zajęcia, a raczej zabawy po angielsku. Także dziecko styczność z językiem ma, śpiewa piosenki o angielsku, nazywa zwierzęta, ale nie ma potrzeby jej jeszcze zapisywać na oddzielne lekcje, jest na to za mała. Jednak teraz coraz bardziej popularne jest dodawanie elementów anglojęzycznych w przedszkolach. Jeśli rodzice umieją angielski to dobrze jest to utrwalać z dzieckiem w domu smiling smiley

Ninaa (offline)

17-01-2018 14:34:20

Warszawa
Witaj, nie miałabym takich obaw, jest to przecież naukowo potwierdzone ze dziecko w najmłodszym wieku najwięcej informacji może wchłonąć. Szczególnie jeżeli chodzi o języki. Sama się od przedszkola uczyłam 3 języków równocześnie (polski, niemiecki, angielski) i cieszę się bardzo z tego ze rodzice tak zrobili. Moje dzieci również będą się od przedszkola uczyli chociażby angielskiego. Sadzę ze jest to tak ważny język i wymowa będzie dużo lepsza, jeżeli już tak wcześnie dzieci się jego zaczną uczyć. Wiec nie obawiałabym się smiling smiley

gosialove (offline)

29-08-2018 09:38:14

kouszki
też jestem zwolenniczką jak najwcześniejszej nauki języka. Na początek pewnie zabawa, swoboda przede wszystkim.Ale wkurza mnie myślenie, że to zabieranie dzieciństwa!

Annamatys (offline)

30-08-2018 19:45:57

Ja ze swoim dzieckiem już chodzę - mamy 20 miesięcy. Ja biorę udział w zajęciach razem z nim. Doskonała zabawa dla dziecka a ja mogę spędzić z nim jeszcze więcej czasu smiling smiley

dariaj (offline)

07-11-2018 14:09:26

Bytom
Naukę języków obcych, a przede wszystkim angielskiego, u dzieci warto zacząć jak najwcześniej. One chłoną wiedzę szybko, więc warto to wykorzystać i [link widoczny po zalogowaniu] je w miarę własnych możliwości. W przyszłości będzie im dzięki temu łatwiej komunikować się z rówieśnikami. Dobrym wyjściem jest posłanie dziecka do szkoły językowej, gdzie będzie mieć swobodny dostęp do naturalnego przyswajania wiedzy. Dodatkowo dostanie materiały odpowiednie do poziomu znajomości na których może samodzielnie pracować.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-11-07 15:45 przez dariaj.

Daria8686 (offline)

30-04-2019 09:56:25

Grubale
Ja wyszłam z założenia, że jeśli nauka języka jest odpowiednio poprowadzona, to nie jest dla dziecka przytłaczająca tylko przyjemna. A wiadomo, że im szybciej tym lepiej dzieci przyswajają nowy język smiling smiley Żeby nie dokładać małej dodatkowych zajęć wybraliśmy po prostu przedszkole z grupą dwujęzyczną – Pomarańczowa Ciuchcia na Mokotowie. Polecam, bo mają naprawdę wysoki poziom jeśli chodzi o język angielski i co najważniejsze Ola też jest zadowolona i lubi tam chodzić. Jestem zdania, że to co zainwestujemy teraz w rozwój dzieci zaprocentuje w przyszłości. winking smiley

kasiakot888 (offline)

23-05-2019 17:48:00

Nowa Wieś
Moim zdaniem naukę języka najlepiej rozpocząć jak najwcześniej, więc jeśli tylko dziecko chce i jest możliwość, to nich się uczy. Teraz jest multum kursów dostosowanych do wieku, jest oferta nawet dla 2 latków. Byłam na takich zajęciach i wygląda to całkiem fajnie.

UmykaCzas (offline)

03-06-2019 10:34:08

U nas w przedszkolu trwa projekt edukacyjny. Wszystkie grupy poznają całe wyrażenia związane z ubieraniem, jedzeniem. Są też materiały dla rodziców i staramy się tych samych zdań używać w domu:
- What would you like to drink?
- Apple juice, please.
I po tych kilku miesiącach widzimy, że niektóre zdania czy słowa stały się dla dzieci naturalne. Poza tym wykorzystujemy zabawki - uczymy się od razu kolorów w dwóch językach - tak jak na tym filmiku: [link widoczny po zalogowaniu] Często liczymy też przedmioty raz po polsku, raz po angielsku.

-----------------------------
Nauka angielskiego z udziałem dzieci w domowym zaciszu: [link widoczny po zalogowaniu]
A tu piosenka o myciu zębów w sam raz na czas wieczornego szczotkowania winking smiley [link widoczny po zalogowaniu]

malinka2010 (offline)

29-08-2019 17:06:59

Im wcześniej tym lepiej. Edico prowadzi naukę języka angielskiego już od 2 roku życia. To miejsce, w którym nauka idzie w parze z uśmiechem i dobrą zabawą [link widoczny po zalogowaniu]

owieczka78 (offline)

09-10-2019 17:39:41

Łuków
ja też wysyłam dzieci od najmłodszych lat na angileski i nie załuję tego ,teraz to już tylko raz w roku jezdzą na wakacyjne obozy w angielskiej wiosce organizowane z Angloville i szlifują język na obazach z native speakerami z różnych krajów.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5087, Posty: 1252311, Użytkownicy: 72498.
Ostatnio dołączył/a Mamassita.

Statystyki tego forum
Wątki: 139, Posty: 1933.