niejadek sad smiley

Wysłane przez ninka_ 

ninka_ (offline)

09-07-2012 23:18:34

Warszawa
Co robicie z niejadkami? już nie mam siły, mój Kubuś jest przeraźliwie chudy, ma 8 lat, ale prawie w ogóle nie chce jeść, w czasie roku szkolnego wszystkie kanapki przynosił do domu i chował pod łóżko.. myślałam, że w wakacje jakoś sobie poradzę, inne jedzenie, nie ciągle te kanapki, ale dalej rzadko je, a zjedzenie 2 klopsików ostatnio zajęło mi prawie 40 minut.. tracę siły, powinnam się z tym udać do psychologa?

Batka_2011 (offline)

10-07-2012 20:46:07

Wrocław
Hmm... Ja mojemu braciszkowi, jak był mały i nie chciał jeść, dawałam jedzonko na kolorowym talerzyku (pomarańczowym, bo pobudza do jedzenia) i karmiłam go kolorowymi sztućcami i wymyślałam różne zabawy, zagadywałam go, jadłam razem z nim...

Gorzej natomiast, gdy dziecko jest poza domem i chowa kanapki pod łóżko... Boziu... Biedaczek, się boi... Tak mi się zdaje... Pierwsza moja myśl, to była taka, że może po prostu nie potrzebuje aż tyle jedzenia ile Ty mu dajesz... Ale skoro jest przeraźliwie chudy, to może faktycznie niedojada. Niestety nie wiem zupełnie co zrobic aby jadł poza domem... Może faktycznie wybierz się do psychologa, nie zaszkodzi przecież... Może pediatra pomoże i przepisze jakieś tableteczki na pobudzenie apetytu ?

[link widoczny po zalogowaniu]

kajotka (offline)

29-07-2012 20:35:35

Janówek
a pytałaś go dlaczego nie zjada tych kanapek? Może to co mu dajesz do jedzenia zwyczajnie mu nie smakuje? Albo podjada co innego i nie jest głodny? Może też boi się lub ma jakieś problemy i w ten sposób daje sygnał, że coś się z nim dzieje.. Warto byłoby przyrządzić wspólną ucztę z kolorowymi warzywami i powycinać z nich np jakieś zwierzątka, on by dobierał składniki które mu smakują. Do tego kolorowe talerzyki, serwetki. Spróbuj poprzez zabawę z jedzeniem dowiedzieć się co mu smakuje. Ale ważne jest by to on sam mógł decydować, mozesz pytać dlaczego akurat wybrał ogórka a nie pomidor, to mogą być dla Ciebie cenne informacje.

BetiBu (offline)

25-08-2012 19:32:10

Warszawa
Po pierwsze trzeba sobie uświadomić,że dziecko ma malutki żołądeczek i faktycznie wystarcza mu bardzo małe porcje jedzenia, by go wypełnić , a często ambicją rodziców jest by dziecko jadło zbyt dużo jak na dziecko,po drugie częstym błędem jest zapychanie dziecka słodyczami,bo stwierdzamy,że jeżeli nic nie je to dobrze,że chociaż to zje...odstaw wszystkie słodycze,słone przekąski,chipsy,soczki owocowe i słodkie napoje bo to zapycha dziecko i daje uczucie sytości,a cukier dodaje im niezdrowej energii w tym przypadku...przegłodź trochę dziecko organizując mu w tym czasie bardzo intensywny dzień,dużo zajęć i wrażeń i tak przez kilka dni,a wierz mi że nabierze większego apetytu...ale powoli i spokojnie,zmiana nie przychodzi tak szybko..ważne też by podawać dziecku kolorowe i apetyczne posiłki używając do tego ładnych wesołuch talerzyków,kubków itd...dobrym sposobem jest też przygotowywanie posiłków wraz z dzieckiem..chętniej zje to co sam przygotuje..mam nadzieję,że choc trochę mogłam pomóc bo wiem jak to jest mieć w domu niejadka smiling smiley pozdrwiam

mamsynka (offline)

13-09-2012 10:27:15

Zgadzam się, wspólne przygotowywanie posiłków może pomóc poza tym jest świetną wspólną zabawą. Zwróć też uwagę jak przygotowany jest posiłek, porozmawiaj z dzieckiem jak się czuje, czy w brzuszku mu nie burczy itd. Znam sytuację, że nie tyle dziecko nie chciało jeść co sposób jedzenia - przed tv, tysiące zabaw naraz, wpływały na to, że chłopaczek totalnie wybrzydzał a każdy posiłek był katorgą.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4561, Posty: 1130864, Użytkownicy: 70262.
Ostatnio dołączył/a autoid.

Statystyki tego forum
Wątki: 130, Posty: 1852.