Problemy z 2-latkami

Wysłane przez 55aloa66 

55aloa66 (offline)

20-02-2011 16:24:08

Rzeszów
Witam!
Moje pytanie kieruję do psychologa dziecięcego lub do osoby która zetknęła się z podobnym problemem. Otóż opiekuję się dwójką uroczych siostrzeńców (obydwoje mają już prawie 2-latka, dziewczynka jest o 2-mce młodsza od chłopczyka). Chłopiec jest bardzo energiczny i przebojowy, lubi też samotne zabawy, a dziewczynka jest jego przeciwieństwem - spokojna, uległa i lubi towarzystwo. I tu pojawia się konflikt, chłopiec zabiera jej wszystkie zabawki, powtarzając nieustannie słowo - "ziabiera"(to słowo pojawia się również na jej widok przy powitaniu). Na nasze uwagi i tłumaczenia reaguje krzykiem i płaczem. Jest to doświadczenie dość stresujące, zważywszy na fakt, że ona od pewnego czasu zaczęła na to reagować biciem. Jak więc postępować, aby wspólne zabawy naszych milusińskich nie kończyły się agresją? Czy zastosowanie "karnego jeżyka" jest wychowawczym rozwiązaniem?
Druga sprawa dotyczy samodzielnego zasypiania w południe, a szczególnie wieczorem. Obecność mam przy łóżeczkach dopóki nie zasną jest obowiązkowa, mimo przyciemnionego światła w pokoju. A i nocka zdarza się z rządaniem - "weście mnie do waszego łóżeczka"smiling smiley
Pozdrawiam i dziękuję za poradę.

sswierczak2 (offline)

01-03-2011 19:53:34

Bydgoszcz
Witam.

Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia, ale moja mała (jeszcze nie ma dwóch lat) też od jakiegoś czasu zaczęła dokazywać, tzn podnosi na mnie rękę. ze względu na to e chodzi do złobka pomyślałam że może tam od innych dzieci się nauczyła, bo w domu jeszcze nikt na nią ręki nie podniósł, więc skąd mogła to wziąć? Ciocia ze żłobka stwierdziła, że dzieci tak mają, poprostu tak okazują swoją złość. Bo nie potrafią inaczej, tupią nogami machają rączkami. Tylko ja nie wiem jak mam na to reagować, dlatego chcę iść w żłobku do psychologa porozmawiać. Jak się czegoś dowem to dam znak. Co do zasypiania to akurat nie mam tego problemu, więć nie pomogę.
pozdrawiam

Fotelik24 (offline)

17-03-2011 12:17:41

To naprawdę trudny temat i zauważyłam że taak duża złość występuje właśnie u 2 latków. Nei wiem w jaki sposób można sobie z tym radzic,może jakieś dodatkowe zajecia tak aby zajać dziecko i rozłądowac jego emocje,np basen? To zawsze jakieś rozwiązanie. Z zasypianiem też nie mamy problemu.

Katiszka (offline)

18-03-2011 18:32:01

Poznań
Jak ktos z domownikow czegos nie pozwoli mojemu prawie 2 letniemu synkowi, odrazu leci do mnie i mnie bije po nodze..

[link widoczny po zalogowaniu]

ulinka (offline)

24-03-2011 17:16:24

Gdynia
Mój 2 latek jak uderzył mnie za pierwszym razem (z zazdrosci o siostrę) to mu powiedziałam stanowczo ze tak nie wolno, za drugim razem wylądował w kącie i na tym skończyło się bicie, zrozumiał że takie zachowanie nie będzie tolerowane.

sswierczak2 (offline)

12-04-2011 20:25:11

Bydgoszcz
Fotelik24
To naprawdę trudny temat i zauważyłam że taak duża złość występuje właśnie u 2 latków. Nei wiem w jaki sposób można sobie z tym radzic,może jakieś dodatkowe zajecia tak aby zajać dziecko i rozłądowac jego emocje,np basen? To zawsze jakieś rozwiązanie. Z zasypianiem też nie mamy problemu.

Masz rację odkąd pogoda jako taka , mała dużo przebywa na dworzu, bawi się świetnie i ani jej do głowy nie przyjdzie żeby mnie drapać i podnosić na mnie rękę, wręcz przeciwnie, dużo się przytula i jest wesoła. To jakis sposóbsmiling smiley)

pozdrawiam

nowoczesna_mama (offline)

18-04-2011 10:50:55

Ostrowiec Świętokrzyski
Jak dla mnie, na każde problemy (w tym rowniez wychowawcze) pomagaja pomoce naukowe i mltimedialne. Troche przykro, ze ludzie uwazaja internet za zlo wcielone. A wystarczy tylko odpowiednio z nich korzystac. Dzieki serwisowi np. www.ciufcia.pl moje dziecko nauczylo sie wybierac numery alarmowe, albo myc zeby. Po drugie, takie zachowanie, jakie Panie opisuja - mozna przelozyc tez na swiat gier i zabaw i tlumaczyc, tlumaczyc, tlumaczyc. Polecam.

Fotelik24 (offline)

18-04-2011 19:25:32

Ale na tym forum nikt nie powiedział,ze internet to wcielone zło. Wręcz przeciwnie,bo dzięki niemu można dowiedzieć się naprawdę wielu ciekawych i przydatnych rzeczy. Ciesze sie,że mała nie jest już takim "napastnikiem" jak wcześniej,może te zabawy na dworze faktycznie dały skutek.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5064, Posty: 1243763, Użytkownicy: 72438.
Ostatnio dołączył/a Klaudynx.

Statystyki tego forum
Wątki: 138, Posty: 1930.