Najlepsze, wartościowe książki dla dzieci

Wysłane przez pedagog8 

pedagog8 (offline)

07-01-2011 19:40:26

Kochani rodzice!!

Jestem nauczycielką i pedagogiem szkolnym. Już od dłuższego czasu, z pomocą innych pedagogów i fachowej literatury wyciągam wnioski na temat literatury dla dzieci dostępnej w księgarniach. Niestety nie wszystkie książki nadają się by dziecko je czytało. Stworzyliśmy bazę wartościowych i najlepszych książek dla dzieci, podzielonych na kategorie (w zależności co rodzin chce dziecko nauczyć lub z czym walczyć). Na stronie liberi.pl możecie obejrzeć efekty naszej pracy.
Dlaczego piszę? Otóż proszę Was, drodzy rodzice, żebyście pomogli tworzyć listę książek dobrych, sprawdzonych, ciekawych, uczących emocji... Jakie pozycje Waszym zdaniem są godne polecenia?
Z góry bardzo dziękuję za każdą odpowiedź!
K.Kraczka

ghaia (offline)

07-01-2011 20:57:48

Kraków
O, jeszcze "Puki" mi się przypomniał. Autorzy: Boris Filan i Alan Lesyk. Opowieść o stworku z pasty do zębów smiling smiley Nie pamiętam już dzisiaj, jakie było przesłanie, czy "dydaktyka była", ale pamiętam swoje czerwone poliki, jak tylko tata mi to czytał smiling smiley No i plus za niesztampowego bohatera smiling smiley Strony z opisem książki nie znalazłam, ale istnieje ze dwadzieścia starych odnośników do allegro. Czyli, jak ktoś zapoluje, to zdobędzie.

[link widoczny po zalogowaniu]

Fotelik24 (offline)

18-01-2011 14:05:34

Bardzo fajny temat,na pewno skorzysta z niego nie jeden rodzicsmiling smiley Sama miałam problem z wyborem książek dla swojego dziecka,teraz przynajmniej wiem czym się kierować i mam przykładowe tytułu. Serdeczne Dziękismiling smiley

limonka (offline)

23-01-2011 14:09:03

Polecam zbiór opowiadań "Agnieszka Osiecka dzieciom". Cudowna książeczka, pełna barwnych i pouczających opowieści. Zachęcających do nauki, rozwijających wyobraźnie, nie mówiąc o tym, że pozwalają też poznać postać wybitnej artystki i trochę też zapoznają z historią, bo czasy PRL-u, które wkradają się do tych bajek są już historią.

Fotelik24 (offline)

10-02-2011 16:10:49

Już w innym wątku o bajkach dla dzieci czytałam o tym zbiorze. Opinii na ich temat jest bardzo dużo i w większosci pozytywne. Na pewno w najbliższym czasie po niego sięgniemy i zobaczymy czy przypadnie małej do gustu. Oczywiście dam o tym znać na forumsmiling smiley

erii001 (offline)

19-02-2011 18:52:09

Kielce
U nas hitem jest cała seria przygód Tupcia Chrupcia.
Powoli zaczynam też czytać moim dzieciom Baśnie Andersena.

limonka (offline)

25-02-2011 14:14:10

Fotelik24 czekam zatem na Twoją opinięsmiling smiley

nowoczesna_mama (offline)

24-03-2011 12:36:26

Ostrowiec Świętokrzyski
ja polecam ksiazki CzuCzu. Co prawda nie sa to bajki ani opowiadania, ale zagadki. maja duzo ppozycji zarowno dla dziewczynek i chlopcow. fajna sprawa.

Fotelik24 (offline)

23-05-2011 21:37:41

O książkach CzuCzu nigdy nie słyszałam i przyjrze się tej serii. Baśnie Andersena faktycznie biją rekord popularności w naszym domu,ale myślę że to dobrze. To wartościowe książki i bajki do czytania dzieciom do snu,przynajmniej w mojej ocenie. Limonka- dopiero zaczynamy czytać,właśnie dzisiaj startujemysmiling smiley

blondynamasyna (offline)

24-08-2011 22:26:17

Jelenia Góra
Moja mama mi zawsze czytała jak byłam mała a później czytała mi też starsza siostra, może nie jestem super inteligentna może nie mam łatwości w uczeniu się języków obcych ale mam bardzo dobrze rozwiniętą wyobraźnie winking smiley i uważam że powinno czytać się dzieciakom. ja kochałam bajkę bracia lwie serce ale ostrzegam to strasznie smutna bajka i tylko dla starszych dzieci

lilaweneda (offline)

04-10-2011 18:46:11

Wrocław
Szanowna Pani Pedagog8, ja chciałabym podzielić się książkami, jakie poznałam „dzięki” problemom mojego dziecka z czytaniem. To dwie pozycje jednej autorki, Małgorzaty Strzałkowaskiej: Bajki mamy Wrony i Bajki krasnoludka Bajkodłubka. Obie przeznaczone są dla dzieci, które albo nie mogą się doczekać kiedy zaczną się uczyć czytać, albo natrafiły na problemy w trakcie nauki szkolnej. Pięknie ilustrowane krótkie czytanki o tematyce związanej ze zmieniającymi się porami roku zostały tak napisane, by dziecko nie miało kłopotów z czytaniem- nie ma w nich liter diakrytycznych i dwuznaków, a wyrazy je zawierające zastąpiono obrazkami. Mój syn bardzo skorzystał na tych lekturach i zupełnie już zapomniał o początkowych trudnościach.

Mikado (offline)

27-10-2011 11:16:12

Warszawa
od jakiegoś miesiąca zaczęłam regularnie, codziennie czytać moim synom na dobranoc...spodobało im się to, ale mi powoli kończą się pomysły na bajki...macie jakieś sprawdzone? Moi synowie mają po 2 latka i 4 miesiące i usypiają po jakiś 30-45 minutach czuytaniawinking smiley

Karuzela (offline)

28-10-2011 16:26:58

Komiksów na dobranoc bym nie polecała - angażują za bardzo dziecko, a przecież chodzi nam o to, żeby się zrelaksowało i poszło spać:-). Ja jak mi się kończyły czytanki dla synka to nadrabiałam wyobraźnią i opowiadałam mu bajki o jego ulubionych zabawkach.

Mikado (offline)

28-10-2011 16:39:42

Warszawa
ja tak samo, tu książka się kończy, tekstu nie ma a chłopaki dalej nie śpią, no to wymyślałąm sama dalej...choć przyznam, że czasem było to trudne;D

Karuzela (offline)

02-11-2011 13:00:10

wiem wiem:-) mi też w pewnym momencie zaczeło brakować pomysłow:-), ale wtedy pytałam Michała np. Gdzie dzisiaj idzie Misio na spacer? albo Dokąd jedzie dzisiaj ciężarówka? albo Kogo dzisiaj spotka Piesek? i jakoś się bajka z tego robiła:-)

jamagd (offline)

17-11-2011 04:14:36

Nikt nie wspomniał o kultowych opowiadaniach, wierszykach Jana Brzechwy?
Ja właśnie zakupiłam na prezent mikołajkowy wydanie Jan Brzechwa dzieciom" Nasza Księgarnia, 2011. To niespełna 300-stronicowy zbiór okraszony cudnymi ilustracjami Joanny Rusinek. Każdy szkrab powinien się uczyć poczucia humoru od Jana Brzechwy! grinning smiley

Cherrypie (offline)

25-11-2011 15:55:26

Pasterniki
Dla mnie niedawnym odkryciem jest książka francuskiego pisarza Timothée de Fombelle pt. "Tobi". To są dwie części opowieści, które sama pochłonęłam z zapartym tchem. Szczerze polecam!

lilaweneda (offline)

29-11-2011 18:55:52

Wrocław
limonka
Polecam zbiór opowiadań "Agnieszka Osiecka dzieciom". Cudowna książeczka, pełna barwnych i pouczających opowieści. Zachęcających do nauki, rozwijających wyobraźnie, nie mówiąc o tym, że pozwalają też poznać postać wybitnej artystki i trochę też zapoznają z historią, bo czasy PRL-u, które wkradają się do tych bajek są już historią.
Czy to jedna z tych książek wydanych przez Naszą Księgarnię na jej 90 lecie?? Jeśli tak, to ja chciałam polecić kolejny tom tej serii: Wanda Chotomska dzieciom. Tyle, że nie nazwę jej książeczką. To książka. Prawdziwa KSIĄŻKA. Gruba, 280 stron, z ładnymi ilustracjami, ale ich ilość nie przeważa nad ilością tekstu, a teksty mogą być czytane i maluszkom (wierszyki) i starszakom. Znakomicie wydana posłuży przez parę lat.

Kasiaja (offline)

16-12-2011 16:23:37

Warszawa
Ja mogę wszystkim polecić edukacyjną serię wydawnictwa Dwie Siostry: "D.O.M.E.K.", "D.E.S.I.G.N.", "M.O.D.A." i najnowsza: "S.Z.T.U.K.A.". Fantastyczne ilustracje zdolnych polskich grafików - Aleksandry i Daniela Mizielińskich - i masa informacji podanych w formie przystępnej nawet dla przedszkolaka.

Polecam też nowość w Polsce - a bestseller w Holandii: "Felek i Tola". Książka określana jako wzorcowa dla początkujących czytelników - proste zdania, duże litery, zabawne historie i wspaniałe ilustracje, ułatwiają samodzielne czytanie.

No i "Gucio i Cezar" - wznowiona po latach klasyka polskiego komiksu z rysunkami Bohdana Butenko. Pozycja sprawdzona na pokoleniach Polakówsmiling smiley, do czytania, oglądania i kolorowaniasmiling smiley

nie wrzucamy linków komercyjnych

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-30 19:15 przez Sympatyczna.

jamagd (offline)

22-12-2011 00:02:54

A u mnie okazało się, że na Wigilii pojawi się jeszcze brat szwagra z żoną i dzieckiem. Pobiegłam zatem szybko do księgarni po książkę i nie uwierzycie, co znalazłam- ekskluzywny przedruk "Poczytaj mi, mamo" księga druga. Dokładnie to samo, co czytała mi mama w dzieciństwie, te same ilustracje, tylko wszystko zebrane w jedną ładna książkę. Po przewertowaniu stron, z całą odpowiedzialnością polecam tę książkę.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-22 00:03 przez jamagd.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5600, Posty: 1439441, Użytkownicy: 73478.
Ostatnio dołączył/a kasia1234567_8_1.

Statystyki tego forum
Wątki: 170, Posty: 2058.