Przedszkole a przeprowadzka

Wysłane przez agnieszka00 

agnieszka00 (offline)

27-03-2018 14:22:08

Witam Mamusie smiling smiley
Może któraś z Mam była/jest w podobnej sytuacji. Mamy córcie 2lata i 4msce. Aktualnie sprzedajemy mieszkanie i za około 6 mscy musimy się wynieść chwilowo do rodziców gdzie również około 5 mscy zamieszkamy u nich potem wyprowadzka na swoje. (czekamy na zakończenie budowy).
Zastanawiamy się czy puścić ją od września do przedszkola czy jednak poczekać jeszcze rok. Czy nie za dużo zmian jej zgotujemy. Dla nas dorosłych to ogromna zmiana a co dopiero dla malucha.
Myślę i myśle, każda rada mile widziana smiling smiley

adrian_na88 (offline)

23-05-2018 16:32:25

Trudna decyzja - ja w sumie bym chyba puściła dziecko od razu - wiele też zależy od charakteru dziecka. Moja córcia jest bardzo śmiała i nie miała zbyt dużych problemów z pójsciem do przedszkola po wiekszej zmianie (też się przeprowadzaliśmy, do zupełnie innego miasta). I jakos poszło. Natomiast myśle, że to jest szalenie indywidualna kwestia

ladygreen (offline)

24-05-2018 12:08:46

Gdańsk
Tak, to zależy od tego czy dziecko jest na tyle otwarte żeby stres związany z przeprowadzką zamienić na nowe "znajomości" - jedno dziecko nie będzie się przejmowało i łatwo się zaklimatyzuje a drugie się wycofa. Ja bym poczekała, ale każdy przypadek jest indywidualny smiling smiley
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4795, Posty: 1164256, Użytkownicy: 71442.
Ostatnio dołączył/a Memek.

Statystyki tego forum
Wątki: 134, Posty: 1902.