Zamykanie w pokoju

Wysłane przez Niepowiem 

Niepowiem (offline)

28-08-2016 17:35:08

Gryfino
Witam, mam do was pewne pytanie. Na poczatek chciałabym zaznaczyć, że nie mam jeszcze dzieci. Chodzi o moich znajomych, a mianowicie posiadają oni 2 dzieci w wieku 3 i 1 lat. 3-latek ma swój wlasny pokój. Z dzwi w jego pokoju zostala wyciagnieta klamka (od strony pokoju) i dzwi są zamykane na noc.zeby dziecko nie moglo wyjść same z pokoju w nocy lub odrazu po przebudzeniu. Rodzice wstają około godziny 8 i wtedy dzwi są otwierane. Ja osobiście uważam, że to jest to niewłaściwe ale moi znajomi nie widzą w tym nic złego. W reż przeciwnie. I teraz moje pytanie co wy o tym sądzicie? Czy oni postępują "prawidlowo"? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-08-28 17:40 przez Niepowiem.

Tulipan12 (offline)

29-01-2017 21:26:44

Warszawa
W mojej opinii takie zachowanie rodziców jest głęboko niestosowne. Zastanawia mnie czy faktycznie intencje rodziców są zgodne z rzeczywistością. W moim mniemaniu wpłynie to na dalszy rozwój dziecka, ponieważ nie jest to normalne zachowanie. W przyszłości chłopiec może odczuwać lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami oraz może pod wpływem stresu zacząć moczyć się w nocy.

natkapolka (offline)

30-03-2017 14:58:37

Kraków
Przecież to jest chore Ci rodzice są jacyś nienormalni. Ja bym ich z chęcią w piwnicy zamknęła smiling smiley

Mmarrccelina (offline)

13-04-2017 13:50:45

Przeczytałem to 2 razy i nadal nie mogę uwierzyć w to co przeczytałam! Jak można zamykać dziecko na noc! czasami małe dzieci mają koszmary i wtedy przychodzą do rodziców albo po prostu chcą wyjść do toalety... Kompletnie nieuzasadnione jest takie zamykanie i także niebezpieczne oraz niekomfortowe dla dzieci

maarit (offline)

05-07-2017 10:15:31

Nie wydaje mi się to dobrym pomysłem. A jak mu coś będzie dolegało to co? Poza tym dziecko powinno samo iść po pomoc - do mamy lub taty, a nie za każdym razem wzywać rodziców krzykiem i płaczem, tym bardziej, że zanim ci się obudzą może minąć sporo czasu.

PauulaPaula (offline)

13-07-2017 07:39:55

kompletnie nie rozumiem rodziców , którzy decydują się na coś takiego , przecież to może odbić się na psychice Dziecka w przyszłości

ZnZnZn (offline)

20-07-2017 09:54:06

Nie chcę nawet tego komentować, ponieważ jest to sytuacja absurdalna...
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4480, Posty: 1122417, Użytkownicy: 69449.
Ostatnio dołączył/a misiabela.

Statystyki tego forum
Wątki: 133, Posty: 1902.