gry na komputerze

Wysłane przez annazu 

annazu (offline)

17-01-2016 22:30:29

Radom
Mam problem z moim synem. Przed snem dzień w dzień gra na tablecie lub gry na laptopie. To jest czas dla niego, jednak martwi mnie ta sytuacja, ze ma ona miejsce codziennie. Nie interesuje się niczym innym tylko grami. Czy tez tak macie?

paulaa_paulinaa (offline)

17-01-2016 23:03:20

Warszawa
Spróbuj zaproponować mu inną formę rozrywki i uaktywnij go. Organizuj czas dla Was – spacery, basen, wycieczki. Ciekawą formą spędzania czasu mogą być także kontakty z rówieśnikami. Granie na komputerze nie jest złą formą spędzania czasu i relaksu, ale nadmierne granie w gry nie jest dobre dla Twojego dziecka. Ile lat ma Twoje dziecko ? W jakie gry gra (rodzaj)? Kontrolujesz to ja jakiś sposób? Czy spędza czas na innych zabawach oprócz rozrywek na komputerze?

marcinoyer3 (offline)

18-01-2016 23:49:23

Moim zdaniem musisz go odciągnąć od gier. Z czasem będzie to zrobić coraz trudniej, więc lepiej działać szybko.

W całym wszechświecie nie ma dość mroku, by przyćmić światło świecy!

annazu (offline)

20-01-2016 21:25:38

Radom
Mój syn ma 6 lat, gra w różne gry, ale przeważnie jest to strzelanie do czegoś. Kontroluję, nie gra we wszytko na co ma ochotę. Bawi się w inne zabawy, jednak większość czasu to gry. To całkiem mam mu zabronić grać? Przecież wszystkie dzieci, jego rówieśnicy grają w gry. Sama nie wiem co już mam zrobić. Na pewno ograniczę mu ten czas.

morgandebra (offline)

24-01-2016 17:33:10

Warszawa
Uważam, że żyjemy w czasach kiedy gier na komputerze i kontaktów z elektroniką, czy to tablet czy telefon nie da się uniknąć. Nie powinnaś wiec zabraniać swojemu synowi gry na komputerze, ale oczywiście jeśli niepokoi Cię czas jaki syn na to poświęca to mu go ogranicz. Ja na Twoim miejscu zwróciłabym uwagę na to w co Twój syn gra- jeśli wybiera takie gry, które przeznaczone są dla osób dorosłych powinnaś go od nich odciąć. Nie jest tak,że gry mają na nasze dzieci tylko i wyłącznie zły wpływ, należy tylko im te gry odpowiednio dopasować do ich wieku i zainteresowań. Jeśli Twój syn gra w strzelanki a nie strzela w nich do ludzi a np. do butelek (jak za dawnych czasów z procy zamiast na komputerze smiling smiley ) to może kształtować to jego spostrzegawczość ale też refleks. Myślę, że coś może tkwić w tym, że jego "czas dla siebie" to też Wasz jako rodziców "czas dla siebie", kiedy nie macie za bardzo ochoty przyłączyć się z nim do zabawy a macie masę innych obowiązków do wypełnienia. Być może zauważył to i woli bawić się sam przy pomocy gier komputerowych a nie chce zawracać wam sobą głowy. Może proponujcie mu wspólną zabawę, kiedy będziecie mieć tylko taką możliwość albo spróbujcie porozmawiać z nim o tym dlaczego najbardziej lubi spędzać czas grając w gry. Jakie syn ma zainteresowania? Może warto zainteresować go tematami związanymi z grami w jakie gra. Strzelanie w grach może przerodzić się w pasjonowanie np. łucznictwem

Dar01 (offline)

13-06-2016 13:18:18

Warszawa
Witam,

Na pewno musisz zacząć dokładniej kontrolować, co Twój syn robi przy komputerze. Czy wiesz w co gra? Czy te gry są odpowiednie dla jego wieku? Ile godzin spędza wieczorem przy grach? Jeśli coś Cię zaniepokoi, porozmawiaj z synem na ich temat, niech Ci opowie na czym one polegają, sprawdź co tak naprawdę jest w nich atrakcyjne dla Twojego dziecka. Może uda się to zastąpić czymś innym – podobnym, ale nie wymagającym spędzania czasu przed komputerem.
Czy chłopiec w ciągu dnia aktywny? Jaki jest jego „plan dnia”? Czy ma w nim czas dla siebie w dzień czy tylko przed snem? Czy spędza czas aktywnie, ciekawie, czy ma o czym opowiadać, gdy wróci do domu? Sprawdzenie tego wymaga odrobiny skupienia, poświęcenia uwagi ze strony rodzica, jednak warto się dowiedzieć, dlaczego Twój syn granie w gry komputerowe uważa za najlepszy sposób spędzania wieczoru. Wtedy, jeśli okaże się to problemem, można szukać jego rozwiązania.

Edyta1991 (offline)

13-06-2016 20:39:10

Bażantarnia
Witam.
Dzieci od najmłodszych lat lubią przesiadywać i grać na komputerze. Jeśli Pani zdaniem za długo przesiaduje trzeba ograniczyć mu to i zastąpić inną formą aktywności i włączyć w to można także całą rodzinę, np. zastąpić gry komputerowe na gry planszowe, wybrać się na spacer albo pojeździć na rowerze i przy okazji powdychać świeżego powietrza. Można także znaleźć różne ciekawe zajęcia dodatkowe, dzięki którym rozwijał by swoją wiedzę, zainteresowania, a także poznał by nowych znajomych.

babys (offline)

30-03-2017 20:04:40

Kraków
Moim zdaniem nie powinno się całkowicie odgradzać dziecko od komputera ale trzeba nauczyć je korzystać poprawnie z niego. Świetną opcją są różne gry edukacyjne. Ostatnio przeczytałam artykuł o ciekawej platformie interaktywnej [link widoczny po zalogowaniu] . Jest to tak naprawdę nauka poprzez zabawę. Znajdują się tam gry i testy z różnych dziedzin nauki, która pokrywa się z wymaganiami szkolnymi a więc tym sposobem możemy ułatwić dziecku codzienną naukę smiling smiley
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4482, Posty: 1122660, Użytkownicy: 69461.
Ostatnio dołączył/a Vanila.

Statystyki tego forum
Wątki: 133, Posty: 1902.