Pierwsze słowo

Wysłane przez katarzynabracka 

katarzynabracka (offline)

13-02-2009 15:49:10

Dla noworodka komunikacja ze światem odbywa się wyłącznie za pomocą płaczu. Z czasem rodzice rozpoznają różne jego rodzaje: inny w razie głodu, inny z powodu dolegliwości brzuszkowych, jeszcze inny jako wołanie o przytulenie i bliskość.

czytaj więcej

toja51 (offline)

08-04-2009 00:30:00

Kraków
Moj starszy syn pozno zaczal mowic, bo cokolwiek wymruczal, ja rozumialam. Jak w dowcipie, gdzie dziecko powiedzialo, ze nie ma w domu cukierkow. Ty mowisz? - zdziwila sie mama. Czemu do tej pory nic nie mowiles (las)? - zapytala. "Bo zawsze byly cukierki"- padla odpowiedz.

Pinezka (offline)

08-04-2009 13:12:00

Radom
Moje dziecko jest na etapie powtarzania w kółko ba-ba, ta-ta, pa-pa i od jakiegoś czasu zawzięcie wymawia słowo "buła". A ma-ma jak nie było tak nie masad smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

jmijeczka (offline)

12-04-2009 08:57:34

Wlkp
U mnie poki co bylo ma-ma... a na babcie mowi be.
Jak chce cos mnie zawoalac to krzycyz: maaa grinning smiley

wojtaszek (offline)

12-01-2015 20:11:56

Tarnów
Mój synek pierwszy raz powiedział UUUUUUUU ale później już ładnie gawożył i bardzo to lubi , szczególnie kiedy On coś mówi a ja udaję że rozumiem i mu odpowiadam. Niebywałe jest to że my rozmawiamy, ja słucham kiedy On mówi a gdy ja mu odpowiadam On słucha i mi nie przerywasmiling smiley Synek ma 5 miesięcy więc jeszcze nie słyszałam cudownego słowa mama choć czasem kiedy płacze lub się złości mam wrażenie że coś bardzo zbliżonego do ma ma mmm słychać z jego ust. Póki co czytam mu książeczki , opowiadam bajki i pokazuję mu świat a może za kilka lat On opowie mi że ma piękne dzieciństwo?

kasztanka2 (offline)

13-01-2015 11:07:51

Bartłomiejowice
Pierwsze słowo synka - mama
Pierwsze słowo córeczki baba smiling smiley

Oboje powiedzieli, gdy mieli około 6 miesięcy.

wojtaszek (offline)

13-03-2015 15:06:02

Tarnów
Mój synek zaczyna wydawać coraz więcej dźwięków i zawsze rano najwięcej rozmawia a ja słucham i próbuję mu odpowiadać - bardzo się wtedy cieszy. Kiedy czegoś chce patrzy na to i mówi GGGGGGG , a czasami ale chyba bezwiednie mówi coś w rodzaju mamamama , przyznam się że bardzo na to słowo czekam smiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5568, Posty: 1381485, Użytkownicy: 73504.
Ostatnio dołączył/a jalappop.

Statystyki tego forum
Wątki: 102, Posty: 2978.