Bolesne ząbkowanie. Najczęstsze objawy to płacz, gorączka, biegunka

Wysłane przez katarzynabracka 

katarzynabracka (offline)

13-02-2009 15:45:12

Tak, jak nie ma sztywnej reguły, co do momentu pojawienia się pierwszego ząbka, tak nie ma wytłumaczenia dlaczego u jednych dzieci ząbki pojawiają się wcześniej, u innych później. Jedyną regułą, jaką sama zaobserwowałam, jest to, że rodzeństwu zęby wychodzą mniej więcej w tym samym wieku.

czytaj więcej

toja51 (offline)

08-05-2009 14:21:14

Kraków
Kiedy ja mialam ząbkujące dzieci, nie było żelu ani maści na obolałe dziąsła. A zamiast gryzaków dawało sie maluchowi sama skórkę od chleba (bez części miekkiej) i maluch jeździł sobie nią po dziasłach, a w przerwach memłał ją w buzi.

jmijeczka (offline)

08-05-2009 15:23:47

Wlkp
U mnie na zabkowanie sprawdza sie Dentinox i chlodzace gryzaki. A najbardziej drewniany klocek. Jak juz na prawde placze z bolu dostaje Nurofen.

zebrrra (offline)

14-07-2009 22:09:15

U nas dopiero drugi ząbek się pojawił, ale jakoś łagodnie wszystko mija. Też polecam chłodzące gryzaki, bo małej całkiem smakują smiling smiley

Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka.

— Alighieri Dante

jmijeczka (offline)

14-07-2009 22:46:05

Wlkp
U nas pojawia sie 3 zabek, gorny.. no i ciezko tym razem.. jedynie caly czas w uzyciu przerozne chlodzace gryzaki..

zebrrra (offline)

24-07-2009 09:54:46

A, zapomniałabym- polecam jeszcze puzzle piankowe. Mała gryzie je jak szalona smiling smiley Pomagają przy ząbkowaniu i są całkiem niezłą zabawką. Sprawdzałam ich wytrzymałość, targając je na wszystkie strony i są rewelacyjnie mocne więc mała nie odgryzie nawet kawałeczka smiling smiley

Bobas na wakacjach [ebobas.pl]

Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka.

— Alighieri Dante

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-07-24 09:55 przez zebrrra.

jmijeczka (offline)

24-07-2009 10:35:23

Wlkp
Oj tak puzzle piankowe sa tez super do gryzienia grinning smiley

luiza_m2 (offline)

02-08-2009 15:37:38

Boguchwała
ja nawet nie odczułam jak mojej małej ząbki wyszły pierwsze 2 już miała w 4 miesiącu a pożniej szło dalej, miała gryzaczki i nie gryzła ich dla niej lepsza była piętka chleba

[link widoczny po zalogowaniu]

izka31 (offline)

17-08-2009 12:01:05

Łódź
U nas też jest już pierwszy ząbek...nie wiadomo kiedy wyszedł. Zauważyłam, jak już prawie był na wierzchu no i Szymuś był marudek przez 2-3 dni. Poza tym nie było biegunki czy temperatury. Kupiłam żel Bobodent i tym mu troszkę smarowałam, chociaż wielkiej potrzeby nie było. Natomiast Szymuś bardzo lubi "gryźć" gryzaczki, być może to mu pomagało jak zębolek wyłaził.
Ciekawe jak to będzie z następnymi zębami... mama mnie straszy, że nie raz pierwszy wychodzi bez problemu a dopiero potem są kłopoty. Ale pożyjemy - zobaczymysmiling smiley

Każdy poranek daje szansę, żeby wieczorem powiedzieć, że to był udany dzień...

ptysiowa_mama (offline)

02-09-2009 11:25:57

Warszawa
A mojemu synkowi idą piątki. Idą to za dużo powiedziane, są jeszcze w lesie, ale coś tam pani dentystka wypatrzyła. Od dwóch miesięcy ślini się na potęgę, normalnie jak niemowlak. Przebieramy się dwa razy dziennie młody kozak

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4944, Posty: 1203322, Użytkownicy: 72110.
Ostatnio dołączył/a xmilka94x.

Statystyki tego forum
Wątki: 101, Posty: 3562.