Witaminy

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

13-02-2009 15:34:43

Dobrze dobrana i zróżnicowana dieta w pełni zaspokaja potrzeby dziecka również, jeśli chodzi o dostarczenie mu w odpowiednich proporcjach witamin.

czytaj więcej

toja51 (offline)

05-05-2009 14:42:56

Kraków
Tak, dobrze zrownowazona dieta czyni cuda. Przestrzegam przed uzupelnieniem jej preparatami witaminowymi. Pediatrzy przepisuja witaminy jako lekarstwo, kiedy dziecko tego wymaga, a my rodzice, powinnismy dbac o menu dziecka, zamiast siegac po farmaceutyczne preparaty

anialadeevit (offline)

17-02-2013 15:41:55

Wrocław
Dieta to podstawa. Są jednak sytuacje, kiedy dieta nie może pokryć zapotrzebowania na wszystkie niezbędne substancje, witaminy, minerały czy kwasy omega.

kasiatarka (offline)

21-03-2013 14:50:48

Łódź
właśnie dieta... dietą ...winking smiley ale jak mój synek je rzeczy wybrane które lubi a na inne nie chce spojrzeć ;( to co wtedy ???
oczywiście że próbuje rożnymi sposobami (kolorowo na talerzu) ( kanapeczki malutkie trójkąciki ,mało- mąż wykrawał ostatnio maleńkie kółeczka aby GADA zachęcić do jedzenia)
Więc kupiłam misie witaminizowane -czy jakiś efekt ??? nie umiem powiedzieć ;(

Ale do słodyczy nie muszę namawiać !!!

anialadeevit (offline)

24-03-2013 14:07:58

Wrocław
Chodzi o to, że suplement ma dostarczyć potrzebnych składników, gdy nie można ich podać inną drogą. Nie może natomiast być zamiennikiem dla naturalnego pożywienia.

kasiatarka (offline)

09-04-2013 07:39:43

Łódź
reklama ;( grzybów dzieciom się nie daje !!!!

dżemy owszem ale własnej "roboty"

martaleszno (offline)

17-12-2014 12:51:06

Leszno
moja kruszyna dostaje wit D na łyżeczce - daje radę - chociaz pierwszey raz wypluła to pózniej juz poszło sprawniej. Ja nauczyłam sie podawac, a ona grzecznie połykać

moniaijulka (offline)

08-01-2015 01:07:42

Nowe
Teraz wszędzie dla noworodków i niemowląt są do kupienia witaminy D i K w kapsułkach Twist-off. Przekręcasz albo odgryzasz końcówkę i wlewasz zawartość maluszkowi do buźki. Na początku bałam się że może mi się to wyślizgnąć i wpaść córce do gardła i żałowałam że już nie zapisują witamin w kropelkach ale teraz uważam, że te twist-off są super. Małej smakują, nie krzywi się, to najważniejsze smiling smiley

donnavito (offline)

10-01-2015 23:21:00

Iława
Nie jestem przekonana do konieczności podawania witamin k i d, kilka lat temu nie było takich zalecen i dzieci tez były zdrowe, myślę, ze jeśli mama dobrze się odzywia, dodatkowa suplementacja nie jest konieczna.

mysia83 (offline)

13-01-2015 21:33:36

Rzeszów
Ja w okresie jesienno-zimowym jednak podaje wit. d, tak jak zalecają to lekarze, co do innych witamin, to staram sie nie podawać suplementów. Wydaje mi się, ze dieta bogata w witaminy wystarczy. Staram sie zarówno nam jak i dzieciom tę dietę urozmaicać. Ryby, warzywa, owoce....myślę, ze to wystarczy
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5287, Posty: 1332521, Użytkownicy: 73136.
Ostatnio dołączył/a AgaPrintu.

Statystyki tego forum
Wątki: 102, Posty: 16204.