Higiena chłopca

Wysłane przez katarzynabracka 

katarzynabracka (offline)

17-02-2009 14:22:43

Szczerze mówiąc, po doświadczeniach z dwiema córkami, mały siusiak był jedną z niewielu rzeczy, w których czułam się zupełnie zielona. Jak go pielęgnować?

czytaj więcej

Ankaskakanka (offline)

16-03-2009 14:45:10

A u nas od poczatku nie było problemów z siusiakiem....na początku tata sie tym zajmował.Zapytalismy pediatre czy dobrze robimy powiedział,ze jak od poczatku nie było problemów to powinnismy przy kazdej kapieli dbac o higiene siusiaka.Teraz to obowiazek przy kazdej kąpieli.

[link widoczny po zalogowaniu]

moreluska (offline)

09-11-2012 08:52:29

Marki
A tak swoja droga miła Pani napletka u chłopców sie nie zsuwa, jeżeli nie ma żadnych zaburzen np. oddawanie moczu. nPodczas takich zabiegów powstaja mikrouszkodzenia naskórka i tworza sie tak zwane zrosty, które powoduja w starszym wieku nie zuwanie sie napletka co grozi stulejka. Dlatego tez juz od paru lat dzieciom do 7-8 roku życia nie wykonuje sie zabiegów nacinania napletka, poniewaz do tego czasu on ma za zadanie zejsc sam. Co jeszcze nie dawno nacinano prawie wszystkie dwulatki.
Pozdrawiam mama dwóch chłopców 4 ro latka i 2,5 miesieczniaka.

<a href="[link widoczny po zalogowaniu] src="[link widoczny po zalogowaniu]; alt="Suwaczek z babyboom.pl" border="0"/></a>

Amaranth (offline)

28-11-2012 13:37:00

Piekary Śl.
Moja odpowiedź wiąże się z wypowiedzią powyżej...Mojemu synkowi napletek zaczął odklejać się gdy miał 3 miesiące, a odszedł całkiem gdy miał niespełna rok. Pediatra zaleciła przy kąpieli delikatnie odciągać napletek. Nic się mu z tego powodu nie stało, nie miał pęknięć, ran...

Wystarczy nie robić niczego na siłę...poza tym nie wyobrażam sobie co by się zebrało pod napletkiem, gdyby nie był odciągany!!!

A Pani wypowiedź jest dość agresywna...

TYMOTEUSZ 01.02.2011 waga 3600g wzrost 59 godz. 8:40
MAGDALENA 31.03.2013 waga 3450g wzrost 56 godz.23:28

wojtaszek (offline)

19-12-2014 21:00:11

Tarnów
są dwie szkoły jeżeli chodzi o to czy ściągać czy nie napletek. Jedni lekarze mówią że absolutnie nie inni że jak najbardziej. Ja słucham tych drugich i robię to bardzo delikatnie przy każdej kąpieli.

donnavito (offline)

13-01-2015 12:34:59

Iława
Nigdy nie słyszałam, zeby nacinano dwulatki. To jakaś paranoja, wystarczy normalnie myć.Zapytajcie tesciowe, jak pielegnowały swych synów.

Modzelka8 (offline)

16-02-2015 12:24:27

Biała Piska
Ja nie ściągam napletka, tak doradziła mi położna. Chociaż to prawda, że różnie mówią i każdy ma inne zdanie i właściwie nie wiadomo już co jest prawdą.

donnavito (offline)

08-03-2015 22:11:19

Iława
Ja tez nie ruszam, kolezanki, siostra nie ruszały i nie było problemów.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5136, Posty: 1269170, Użytkownicy: 72662.
Ostatnio dołączył/a Paulinkan.

Statystyki tego forum
Wątki: 101, Posty: 10244.