Leki homeopatyczne

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

17-02-2009 14:17:49

Homeopatia - jako sposób leczenia - ma zarówno gorących zwolenników, jak i przeciwników. Jedni i drudzy przerzucają się argumentami. Co z tej dyskusji wynika dla mamy chorego dziecka?

czytaj więcej

toja51 (offline)

07-04-2009 11:08:55

Kraków
A ja posilkowalam sie lekami homeopatycznymi przy roznych drobnych dolegliwosciach dzieci. Mam kolezanke, ktora cala rodzine leczy tylko z zastosowaniem homeopatii (oczywiscie ma takiego lekarza rodzinnego) i wszyscy w rodzinie do dzisiaj zyja. A byly trudne momenty. Mlodsza jej coreczka, w szostym miesiacu zycia zachorowala na zapalenie pluc. Ja radzilam, zeby jednak zdecydowala sie na medycyne konwencjonalna, balam sie ze jej dziecko tego nie przezyje. Mama sie uparla i zostala przy srodkach homeopatycznych. Z happy endem. Dopiero, gdy mama dostala rzut opryszczki na calym ciele i wyladowala w szpitalu, bo skora na calym ciele sie jej rozsypywala, zgodzila sie na podanie jej zoviraksu. I jest to jedyny do dzisiaj lek, nie homeopatyczny, ktorego uzywa.

izka31 (offline)

09-07-2009 23:21:51

Łódź
Ja się sparzyłam na homeopatii... Leki, które zostały przepisane Szymkowi wręcz mu zaszkodziły sad smiley i tylko pomoc zwykłego lekarza i przepisanie normalnych leków mu pomogło...smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

Każdy poranek daje szansę, żeby wieczorem powiedzieć, że to był udany dzień...

mama_izuni (offline)

03-11-2009 11:50:16

Marki
ja czasami stosuję homeopatię u mojej córki, zazwyczaj jak ma katar to daję jej spray do noska (euphorbium się chyba nazywa, mam nadzieje,ze nie przekrecilam nazwy). Ogólnie te leki mogą pomagać, znam kilka przypadków, w których mamy stosowały homeo zamiast antybiotyków i zachwalały te metody, ale każdy decyduje za swoją rodzinę w sumie, nie ma co nikogo namawiać i lepiej się podpytać lekarzy

jmijeczka (offline)

19-12-2009 21:50:34

Wlkp
Ja poki co nie stosowalam homeopatii u Emilii.. nie liczac Euphorbium ale zdawalo sie niewiele pomagac..
Chce niebawem wyprobowac na niej jakis homeopatyczny syrop uspokajajacy bo przez wychodzace zeby jest mega niespokojna.. Viburcol w czopkach niestety nie pomaga..
Natomiast sprawdzilam nieco homeopatii na sobie.. jedyne co pomoglo to Rhus toxicodendron na opryszczke.. ktora pojawiala sie co chwile.. po calej kuracji.. tfu tfu poki co nie mam.. a jak mam to mala, szybka i trwajaca 3-5 dni.. bez powrotu..

mama_izuni (offline)

28-01-2010 10:44:34

Marki
Vibrucol nie pomaga? ja słyszałam bardzo wiele dobrych opinii o tych czopkach od koleżanek, które miały okazję je stosować. No cóż każde dziecko jest inne i co innego mu pomaga

Bogumila_1963 (offline)

04-05-2011 16:23:48

Poznań
Ja również czasem stosuję homeopatię u mojej wnuczki i działa smiling smiley

cubus1 (offline)

10-11-2012 18:19:44

Ja stosuję leki homeopatyczne u swoich dzieciaków i jestem bardzo zadowolona ,bo nigdy mnie nie zawiodły.Oczywiście polecam dla niewprawionych rodziców sięganie po preparaty kompleksowe tzw.złożone z firmy Heel.Lehning czy niektóre Boiron, a dla bardziej zgłębionych w tej dziedzinie po pojedyńcze fiolki z firmy Boiron.U dzieci jest praktycznie najszybsze działanie ze wzg. na to ,że nie są ani skażone tak naszym środowiskiem,nie piją alkoholu,kawy itp.,więc nie rozumiem kiedy ktoś pisze,że te leki nie działały na jego dzieci.

martaleszno (offline)

20-10-2014 11:28:37

Leszno
Trzeba zachowac zdrowy rozsądek - nie stosowałam leków homeopat.
Dawałam dziecku tran ale mimo to i tak chorował. Trzeba połączyć ruch na świezym powietrzu, zróżnicowana dietę. Teraz jak widzę, że zanosi sie na infekcję to od razu daję wapno i wit. c w kroplach, a do picia sok z natki pietruszki, miodu i cytryny.

wojtaszek (offline)

25-12-2014 16:46:38

Tarnów
Ja jestem przeciwniczką podawania szczególnie dzieciom jakichkolwiek leków bez uzgodnienia z pediatrą, a w skuteczność preparatów homeopatycznych nie wierzę więc napewno bym nie kupiła.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5321, Posty: 1362832, Użytkownicy: 73239.
Ostatnio dołączył/a beata2505beata.

Statystyki tego forum
Wątki: 102, Posty: 19136.