Katar u noworodka i niemowlaka

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

17-02-2009 13:59:42

Przerobiłam z moimi córkami wszystkie katarowe przypadłości. Katar u nich zwykle trwał dwa tygodnie. Jak się okazało, to norma. Jednak wiąże się z maratonem braku snu.

czytaj więcej

Ankaskakanka (offline)

16-03-2009 14:50:46

Tak u nas był dwa razy katar i nasza pediatra poradziła żeby wpuszczac sól fozjologiczną do noska i odciągac katarek fridą (aspirator do nosa).Wiadomo,ze jak jest dziecko chore to ciezko jest czasami,ale po jakims czasi Gabryś dawał spokojnie odciągac bo juz wiedział,ze lepiej bedzie mu się oddychać.I co najwazniejsze katar szybko przechodziłsmiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

joaskad (offline)

19-03-2009 22:45:03

Kętrzyn
U mnie frida się nie sprawdza, bo moje dziecko ucieka na sam widok tego urządzenia. Więc nie miała okazji spróbować, ale znajome mamy bardzo ją chwalą. U mnie pozostaje nawilżanie powietrza w pokoju i encyklopedie podłożone pod nogi łóżeczka, aby córcia miała wyżej głowę niż nogi. Ułatwia jej to oddychanie.

[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

iwona1974 (offline)

24-03-2009 22:40:42

gdansk
jako doswiadczona mama tak przynajmniej mi sie wydajeżartowniś
dla niemowlat na katar polecam
wyzsze ulozenie
masc majeraankowa pod nosek
oklepywanie b.wazne
jezeli ktos ma inhalator to inhalacje z soli fiziologicznej
no frida na sam koniec

Erisa (offline)

25-03-2009 13:20:31

Kamienna Góra
Tak jak przedmówczyni na katar polecam inhalacje z soli fizjologicznej. Gdy Mikołaj po wyjściu ze szpitala (zapalenie płuc) znowu zachorował kupiłam nebulizator. Cena w granicach 100-300 zł, ale moim zdaniem warto. Zalety: szybsze działanie leków, środek leczniczy trafia bezpośrednio do dróg oddechowych, profilaktycznie stosowany pomaga w upłynnianiu zalegającej wydzieliny i często obchodzi się bez antybiotyku, a co się z tym wiąże koszt leczenia jest mniejszy. Gdy synek ma katar, zaraz sięgam po nebulizator i robię inhalacje z soli fizjologicznej – pomaga.

jmijeczka (offline)

28-03-2009 09:38:09

Wlkp
Katar - sol fizjologiczna/woda morska/Euphorbium i odciaganie FRIDA.
U mnie poki co kataru nie bylo.
Stosuje raz dziennie na noc Euphorbium, z racji sezonu grzewczego.
Dla starszych dzieci swietnie sie sprawdzaja inhalacje z soli fizjologicznej i ... majeranku!

ptysiowa_mama (offline)

31-03-2009 22:21:37

Warszawa
Przy kilku katarach sprawdziła się u nas metoda: zakrapianie sola fizjologiczna plus frida, przy czym przy ostatnim dodatkowo psikalam nosek tantum verde.

jmijeczka (offline)

01-04-2009 09:38:45

Wlkp
Nosek tantum verde?
Hm ja poki co przechodze pierwszy katar... Pierw zakraplam woda morska, odciagam po jakims czasie i zakraplam Nasivinem.. Jesli oczywiscie da sobie cokolwiek zrobic to pozniej sprawia jej to duza ulge.

ptysiowa_mama (offline)

01-04-2009 13:29:17

Warszawa
brawa za czujność zarumieniony nie nosek, tylko gardło. Kazał doktor mimo że infekcja sprowadzała się do kataru. Nasivin do noska, ofkors winking smiley

jmijeczka (offline)

01-04-2009 20:10:41

Wlkp
Zgadza sie. Czesto gesto katar,gardlo i uszy maja ze soba wiecej wspolnego niz nam sie wydaje grinning smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-04-01 20:10 przez jmijeczka.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5308, Posty: 1350136, Użytkownicy: 73208.
Ostatnio dołączył/a marek33.

Statystyki tego forum
Wątki: 102, Posty: 17900.