Dieta matki karmiącej

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

17-02-2009 13:02:51

Choć nie słyszałam, żeby dziecku karmionemu piersią zaszkodziła zjedzona przez mamę jedna mandarynka czy kilka winogron, to niektóre dzieci źle reagują na większe ilości tych lub innych produktów.

czytaj więcej

aaniaa1985 (offline)

30-06-2011 06:37:28

Właśnie...nie ma określonej diety, która byłaby dobra dla każdej matki. Moja kuzynka jadła wszystko i dziecku nic się nie działo, zaśbratowa musiała wybierać odpowiednie produkty, bo nawet parę kęsów nieprawidłowego jedzenia szkodziło maluchowi. Ja już nie mogę jeść kiszonej kapusty w różnej postaci: od kapuśniaków, przez surówki po bigosy...moja mala w brzszku strasznie się mi potem prostuje. Zauważyłam to dwa razy i nie będę jej męczyć mimo że kiszoną kapuchę lubię. Dziecko najważniejsze!smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

dziadova (offline)

07-11-2012 12:44:40

Katowice
Ano, wszystko do obczajenia na dziecku. Moje po wodzie w której pływała cytryna dostało wysypki jak z podręcznika winking smiley Za to mleko piję na umór, bo lubię i nic a nic się nie dzieje.

[link widoczny po zalogowaniu]

martynka002 (offline)

14-11-2014 18:48:24

zobaczymy jak to będzie wyglądało u mnie.

donnavito (offline)

17-12-2014 13:48:32

Iława
W szpitalu karmiace dostawały do sniadanka pomidorek, dzem truskawkowy...A podobno to alergeny,sama wiec nie wiem, co mozna.

martaleszno (offline)

03-01-2015 12:05:35

Leszno
można owoce wielopestkowe np. maliny. porzeczki, nie zaleca się jednkopestkowych np. śliwka

donnavito (offline)

03-01-2015 12:36:33

Iława
Nasza pediatra mówi, ze można wszystkie krajowe, ale najlepiej unikac egzotycznych.

moniaijulka (offline)

07-01-2015 19:05:00

Nowe
Ja już sama nie wiem co mogę jeść, bo wszędzie napisane jest co innego, niby truskawki, maliny, porzeczki są za ciężkie dla dziecka i uczulają. A w szpitalu po porodzie dostawałam marmoladę truskawkową na śniadanie, do tego KAKAO- a niby czekolady i mleka należy unikać, pomidorek, ogórek... a na obiad? Klopsy w sosie pomidorowym i surówka z kapusty! W szoku byłam, nawet tego nie ruszyłam, gdzie kiszona kapusta dla matki, która karmi 1 dniowe dziecko?!
Dlatego jem to co uważam za słuszne i sama widzę co uczula córkę i przez co ma gazy, na pewno po smażonych kotletach z kurczaka, ale jak zjem jednego to wiadomo że jej nic nie jest. Unikam napoi gazowanych, ciast z kremem i na mleku, smażonych potraw, ogólnie tych które są ciężkostrawne.
Każda matka sama zobaczy co może jeść a co nie, kiedy zacznie karmić swoje dziecko, wszystkie dzieciaczki są inne i inaczej reagują.

donnavito (offline)

10-01-2015 23:34:02

Iława
Trzeba dobrze obserwować dziecko, uczulac moze wszystko, takze nasze ubrania, my rodzice nie pierzemy raczej pościeli i swoich ciuchów w dziecięcych proszkach.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5600, Posty: 1439451, Użytkownicy: 73478.
Ostatnio dołączył/a kasia1234567_8_1.

Statystyki tego forum
Wątki: 103, Posty: 26539.