Babcia, niania czy żłobek

Wysłane przez katarzynabracka 

wojtaszek (offline)

04-12-2014 21:07:00

Tarnów
Babcia to skarb. Gdybym mogła to powieżyłabym babci swoje dziecko pod opiekę.

moniaijulka (offline)

16-01-2015 00:20:08

Nowe
Akurat moja mama i teściowa to świetne kobietki więc jak bym musiała wybierać to oczywiście BABCIA. Co do niani byłabym nieufna, a żłobek według mnie to siedlisko chorób, chociaż dziecko ma kontakt z rówieśnikami i to jest plus.

donnavito (offline)

17-01-2015 23:29:38

Iława
Wiele babć dzis to kobietki "na chodzie", studiuja, pracują, podrożują, to już nie babcie w siwym koczku ze sweterkiem na drutach, ale piękne szalone kobiety, które przeżywaja drugą młodość, nie ma zatem często z kim zostawic dziecka, trzeba zawierzyć obcym.

mysia83 (offline)

23-01-2015 09:02:04

Rzeszów
Ja zauważyłam taka prawidłowość, ze opiekę w postaci babci czy dziadka docenia się najbardziej wtedy, gdy mieszka się daleko i jest jakaś nagła sytuacja, np dziecko jest chore, nie może byc w żłobku/przedszkolu, rodzice pracują i wtedy przydałby sie ktoś do pomocy....

Wydaje mi się, ze dla takiego kilkomiesięcznego maleństwa najlepsza opieką jest właśnie babcia. Chociaż jeśli rodzice nie utrzymują jakis bliskich kontaktów z dziadkami, albo są problemy, żeby sie dogadac, to wtedy oczywiście niania będzie super wyjściem z sytuacji.

GabaBaba26 (offline)

28-01-2015 08:42:41

Udanin
Kiedy wróciłam do pracy moją córcią opiekowała się moja mama. Córcia jak i babcia były bardzo zadowolone smiling smiley Może większość osób skrytykuje mnie ale do żłobka bym nigdy dziecka nie oddała, nie mam zaufania do obcych ludzi, którzy mieli by opiekować się moimi dziećmi zwłaszcza, że czytam ostatnio nie miłe wręcz tragiczne artykuły np. o 9 miesięcznym dziecku, które rodzice zawieźli do żłobka a parę godz później te dziecku już nie żyło, straszna tragedia. Za miesiąc posyłam córeczkę do przedszkola ale tylko dlatego, że moja siostra jest tam przedszkolanką. Pod koniec tego roku wracam do pracy po macierzyńskim i moja mamusia już została poinformowana o opiece nad synkiem, bardzo się ucieszyła co mnie również cieszy.

[link widoczny po zalogowaniu]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-28 08:43 przez GabaBaba26.

Modzelka8 (offline)

23-02-2015 17:24:24

Biała Piska
Ja wybrałabym babcię, mam do niej zaufanie i na pewno mojemu dziecku byłoby z nią najlepiej. Ale nie każda matka ma taką opcję do wyboru. Wtedy myślę, że lepszym rozwiązaniem jest niania, najlepiej taka którą poleci nam ktoś znajomy, nie "pierwsza lepsza' o której nic nie wiemy. Żłobek mnie nie przekonuje.

kasztanka2 (offline)

24-02-2015 18:18:47

Bartłomiejowice
Cieszę się, że nigdy nie musiałam podejmować tej trudnej decyzji i z obojgiem dzieci do 3 roku życia w domu byłam ja. Przynajmniej nie muszę winić jakiejś obcej osoby, że coś źle przy dziecku zrobiła - winić za niepowodzenia wychowawcze mogę tylko siebie.

Doris85 (offline)

24-03-2015 14:04:15

Świecie
U nas rozwiązanie jest proste - moja mama nie pracuje, więc sama z siebie się zadeklarowała, że jeśli kiedykolwiek będziemy potrzebowali pomocy - ona się chętnie dzieckiem zajmie. Także w tym zakresie jestem spokojna, bo wiem że dziecko będzie miało dobrą opiekę.
Po powrocie do pracy chcemy się wymieniać opieką nad dzieckiem - mąż pracuje na zmiany, więc z pomocy babci będziemy korzystać max kilka godzin dziennie. Ona też ma swoje życie i prawo do swobodnego planowania czasu wolnego, nie chcemy jej traktować jako pełnoetatowej opiekunki. Przy odrobinie zaangażowania wszystko da się logicznie poukładać smiling smiley

opiekunka11 (offline)

13-07-2016 14:45:19

Warszawa
jak sie uda tak i bedzie tu sa porady na temat jak znaleźć nianie [link widoczny po zalogowaniu]

Kasiakasiunia (offline)

21-09-2018 12:23:03

Franciszków
Ja miałam taką możliwość i oddałam dziecko do żłobka jak miało 1,5 roku. Zapisałam dziecko do Centrum Edukacji Familia w Katowicach i bardzo sobie tą placówkę chwalę. Moje dziecko ma tylko trudność jak go zostawiam ale Panie, które tam pracują tak go zabawią, że już ejst dobrze do samego końca.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5009, Posty: 1210855, Użytkownicy: 72213.
Ostatnio dołączył/a Mamii.

Statystyki tego forum
Wątki: 101, Posty: 4408.