Czy jestem w ciąży? Wczesne objawy

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

17-02-2009 12:39:49

Czy kobieta może odczuwać jakieś objawy ciąży dwa, trzy tygodnie po zapłodnieniu? Niektóre kobiety bardzo szybko zadaje sobie fudamentalne pytanie: "czy jestem w ciąży?", podejrzewając, że mogło dojść do zapłodnienia. Część ciężarnych twierdzi, że już kilka dni po zajściu w ciążę odczuwa pierwsze jej oznaki: powiększone i tkliwe piersi czy wzdęcia. Są to jednak przede wszystkim te kobiety, które starają się o dziecko i uważnie kontrolują swoje dni płodne.

czytaj więcej

jmijeczka (offline)

28-03-2009 09:51:08

Wlkp
Hm u mnie. Zadnych objawow. Dopiero w 12 tygodniu pojawila sie zgaga i trwala do 40 tygodnia ciazy! To byla prawdziwa zmora..
Nie pomagalo nic, poza Rennie do ssania.

izka31 (offline)

15-07-2009 13:10:43

Łódź
A u mnie sennośc nie do opanowania!!! Spóźniałam się do pracy bo rano nie mogłam się obudzić...w pracy kombinowałam jak by tu wyjść wcześniej i tylko dojeżdżałam do domu i szłam spać! Wieczorem wstawałam, myłam się i znów szłam spać...
Pojechaliśmy na kilka dni na wakacje to prawie cały ten czas przespałam w hotelu...!

Tak było do 4 miesiąca...potem przeszło i męczyło mnie tylko bieganie do toaletysmiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

Każdy poranek daje szansę, żeby wieczorem powiedzieć, że to był udany dzień...

zebrrra (offline)

24-07-2009 09:51:55

U mnie też raczej bez objawów, ale zaczęłam podejrzewać ciążę, gdy powiększyły mi się piersi smiling smiley Nagle z małego B zrobiły się porządne C grinning smiley Drugi objaw to niesamowita ochota na lody śmietankowe. Potrafiłam wszamać 3 pod rząd i jeszcze czułam niedosyt. Te dwa objawy wystarczyły, żebym wiedziała o co tu biega winking smiley

Dacie głosik? [ebobas.pl]

Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka.

— Alighieri Dante

Ilusia (offline)

04-05-2010 17:08:41

Szczecin
Ja jestem w 4 tygodniu ciązy i u mnie się już objawiają niektóre dolegliwości, np. mdłości, huśtawka nastrojów i gorączka.

beti2223 (offline)

16-12-2010 15:42:36

irlandia
ja dowiedziałam się że jestem w ciąży dopiero dwa dni temu. szok totalny radość
dolegliwości praktycznie były wcześniej ale nie zdawałam sobie sprawy że to ciąża. rzeczy które lubiłam jeść nagle zaczęły mi nie smakować. czułam nad wrażliwość sutków lecz myślałam że to z innego powodu, teraz to już w ogóle moje zachcianki to masakra , wiem że tak na prawdę dopiero się zaczną ale to nawet fajnie. doszły do tego wzdęcia, coś strasznego. pojutrze mam pierwszą wizytę u ginekologa Cool , szczerze to nawet nie wiem jak to wygląda. chce tylko wiedzieć czy wszystko jest ok. pozdrawiam wszystkie panie ciąża

misia0805 (offline)

07-04-2011 21:16:10

Wrocław-Pietrowice Małe
Witam
Mam taki problem a mianowicie chodzi o to ze ponad 7 miesiecy temu urodzilam coreczke przez ciecie cesarskie. Polog trwal 7 tygodni i po dwoch tygodniach mialam pierwsza miesiaczke. Od tamtej pory jest bardzo ni9e regularna. W dodatku cykl trwa ponad 30 dni. Teraz ostatnia miesiaczka zaczela sie 13 lutego trwala 7 dni ale do tej pory nastepna sie nie pojawila. Z chlopakiem praktykujemy stosunek przerywany i martwie sie o to ze moge byc znowu w ciazy. Czy to mozliwe?
A czy mozliwe jest to ze moge miec jakies torbiele na jajnikach itp.??? Od cesarki do tej pory boli mnie bardzo brzuch po prawej stronie na zakonczeniu blizny po cesarce i nie wiem czy to czasami nie przez to nie mam teraz miesiaczki.
Boje sie isc do lekarza bo nie wiem czy nie bedzie sie na mnie dziwnie patrzyl i mnie nie okrzyczy jak by juz sie okazalo ze jednak jestem w tej ciazy ze to za wczesnie po cesarce

Każdego dnia uczę się jak mam Cię kochać!

Gosia8814 (offline)

31-01-2012 21:58:16

Witajcie. Moim pierwszym objawem ciąży była senność. W pracy niemal zasypiałam na siedząco i to bieganie do toalety....lekko uciążliwe. Z jednej strony spodziewałam się ciąży (2miesiące wcześniej rozpoczęliśmy starania o dzidziusia), ale te syndromy zrzuciłam na jesienną chandrę...W 4.tygodniu dowiedziałam się o roznącym we mnie maleństwieżartowniś Cieszyliśmy się jak dzieci na widok czekolady. Ok.5 tygodnia zaczęła się "jazda" z zapachami. Najpierw nie pasował mi zapach świeżych ogórków, potem perfum mojej mamy, a następnie wędlin i mięsa. W 6 tygodniu zaczęły się nudności i wymioty. W oczekiwaniu na wizytę ginekologiczną musiałam skorzystać z porady lekarza rodzinnego, bo wymiotowałam po wszystkim co zjadłam. Na całe szczęście nudności minęły ok.10 tygodnia. Teraz jestem w 14 tygodniu i czuję się świetnie. Jedynym objawem ciąży są zachcianki, a to na ogórki kwaszone, albo lody czy pomarańcze. Zaczęłam też jeść jabłka, których wcześniej nie znosiłam. Oczywiście nie jest tak jak głoszą filmy, że pochłaniam kwaszone polane bita śmietaną! LOL Pozdrawiam wszystkich, którzy spodziewają się dzieciątka. Trzymajcie się.ciąża

kasia2 (offline)

17-09-2014 13:57:00

Działdowo
Moim objawem pewnym którym się sugerowałam był brak miesiączki, lekkie pobolewanie piersi.Potem natomiast nastąpiła senność. nie miałam takich mocnych bóli podbrzusza ogólnie czułam się dobrzesmiling smileysmiling smileyBardzo się ucieszyłam że jestem w ciąży bo planowaliśmy drugie dziecko i dlatego test ciążowy wykonałam w 2 dni po spodziewanym terminie miesiączki z wynikiem oczywiście pozytywnymsmiling smiley Nasze drugie szczęście to Adaś , natomiast pierwsza jest córeczka Natalkasmiling smiley

Justyna_K (offline)

17-09-2014 15:08:29

Katowice
Witam, u mnie pierwszym objawem był brak miesiączki, jednak nie przejełam się jej brakiem zbyt wcześnie ponieważ w tym okresie miałam mnóstwo pracy i myślałam, że to poprostu przemęczenie. Kolejnym objawem było to że wchodząc rono do kuchni chcąc zrobić sobie jedzenie do pracy, lądowałam z głową w sedesie sad smiley . Zachcianek żadnych nie miałam natomiast do końca piątego miesiąca miałam strasznie wyczulony węch na wszelkiego rodzaju ser, że wystarczało żeby ktoś w pracy miał kanapkę z serem to musiałam wychochodzić aby nie zwymiotować sad smiley. Innych objawów u siebie nie zaobserwowałam winking smiley
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5085, Posty: 1251417, Użytkownicy: 72488.
Ostatnio dołączył/a Paula1671.

Statystyki tego forum
Wątki: 101, Posty: 8005.