Pępek noworodka. Jak pielęgnować?

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

17-02-2009 12:06:47

Pępek trzeba wietrzyć i suszyć. To ważne, bo wilgoć i ciepło utrudniają schnięcie i odpadnięcie pozostałości po pępowinie, a ułatwiają wyhodowanie bakterii.  

czytaj więcej

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-04-18 18:42 przez MAMA.

jmijeczka (offline)

28-03-2009 09:53:09

Wlkp
U nas pepek byl "zalewany" gencjana spirytusowa jednoprocentowa. Odpadl po 3 tygodniach.

malgorzatap (offline)

30-03-2009 14:42:26

Hjørring
a tutaj kompletnie nic się z kikutem pępowiny nie robi - tzn. nie smaruje się niczym.Pilnuje się,zeby był suchy i to wszystko.Odpadł po 7 dniach.

[link widoczny po zalogowaniu]

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."

zaczanka (offline)

18-04-2009 11:13:15

Słupsk
a u nas odpadł po 2 miesiącach. przecieraliśmy spirytusem przy każdej zmianie pieluszki.
skończyło się na podwiązaniu pępka przez chirurga. teraz żałuję, że zdecydowaliśmy się na to tak późno.
umęczył nas ten pępek.

ana_ada30 (offline)

22-05-2009 22:23:21

Gdy odpadł kikut mojemu synkowi to miał 2 i pół miesiąca. Jak twierdzi pielęgniarka środowiskowa i pediatra to był rekord w ich karierze zawowowej.Po wyjściu ze szpitala przemywałam go patyczkiem do uszów zamoczonym w popularnym fiolecie. Po pierwszej wizycie u pediatry podczas, której mój synek miał być szczepiony kikut jeszcze nie odpadł a szczepienie zostało oddalone o tydzień.Potem do środka wpuszczałam krople spirytusy rozcienczonego na pół z wodą przegotowaną i podsuszałam suszarką.Gdy był już całkiem wysuszony to się wydłużył jak guzik na nitce, który chce odpaść.na drugi dzień miałam wrażenie, że jeszcze wyszła z brzuszka milimerowa świeża pępowina, która była obślizgła i sie naciągała tak, że całkowicie wszystko odpadło. Przez trzy dni smarowałam jeszcze piękny pępek fioletem, aby się nie zakaziło.Teraz jest już najpiękniejszy na świecie. Powodzenia wszystkim!!!

Ania

Sympatyczna (offline)

22-05-2009 23:58:28

u nas też pamiątka po łączności z mamą trzymała się trzy tygodnie smiling smiley gaziki leko się nie sprawdziły zupełnie... położna na wizycie posmarowała czymś [srebrzanem jakimś?] i szybko wysechł i odpadł smiling smiley

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

Pinezka (offline)

05-06-2009 14:22:44

Radom
U nas też pępek odpadł po 3 tygodniach. Na początku źle go wysuszałam, bo tylko z wierzchu, gdy położna na wizycie domowej pokazała mi, jak to się robi prawidłowo byłam w szoku, odchylając kikut i czyszcząc go patyczkiem higienicznym ze spirytusem bałam się, że zaraz jej go urwę.

Na porodówce leżała ze mną matka z dzieckiem, któremu kikut odpadł w dzień wypisu czyli po 3 dniach. Przynajmniej babeczka nie musiała się z tym uganiać w domuwinking smiley

A jak wyglądają teraz pępki waszych dzieci?
Oli jest lekko wystający i chyba już jej tak zostania.

jmijeczka (offline)

05-06-2009 16:00:52

Wlkp
U nas pepuszek sliczny. Wklesly. Pieknie wyglada.. mozna byc kolczyka wsadzic i wystawic tongue sticking out smiley grinning smiley grinning smiley W zasadzie ja tez mam ladny pepek.. moze to po mnie...? Albo po tatusiu ma taki ladnusi :smiling smiley

karolina7 (offline)

02-11-2014 14:23:11

Leszno
Synkowi pępuszek odpadł po dobrych dwóch tygodniach.. Czyszczony był patyczkiem higienicznym spryskanym Octenisept-em odchylając dość porządnie kikut. Tą czynność powtarzaliśmy zawsze po kąpieli.

30.08.2014

moniaijulka (offline)

07-01-2015 22:56:15

Nowe
Ja córce przemywałam gazikiem spryskanym Octaniseptem, pępek odpadł po 12 dniach. Trochę za daleko go związali w szpitalu bo po odpadnięciu trochę odstaje i już się raczej nie schowa. Nie jestem zadowolona że przez niedbalstwo położnych w szpitalu córka będzie miała taki pępek.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5473, Posty: 1409443, Użytkownicy: 73410.
Ostatnio dołączył/a wisienkaxo.

Statystyki tego forum
Wątki: 103, Posty: 23609.