Potówki

Wysłane przez katarzynabracka 

katarzynabracka (offline)

17-02-2009 11:16:41

Mamy, a zwłaszcza babcie, mają tendencje do przegrzewania dzieci. Oczywiście z dbałości o ich zdrowie i przekonania, że dziecku jest zimniej niż dorosłemu. Tymczasem maluszki podobnie do nas odczuwają temperaturę zewnętrzną.

czytaj więcej

toja51 (offline)

05-05-2009 15:36:40

Kraków
Moj starszy syn urodzil sie w upalne lato i mimo ze go lekko ubieralam wciaz sie pocil i mial potowki. W upaly kapalam go wiec czasem nawet trzy razy. Raz zaraz po poludniu, drugi raz przed podwieczorkiem, a trzeci przed spaniem. Takie kapiele, nie tylko zlikwidowaly potowki, ale i przynosily ulge w 30 stopniowe upaly.

jutka (offline)

10-09-2013 07:54:22

Toruń
Ja mojego nie przegrzewam, co gorsza kicha, a potówki i tak ma. spróboałam raz kapieli w krochmalu, nie pomogło, pewnie trzeba powtórzyć, a może był złe proporcje...confused smiley

mysia83 (offline)

16-11-2014 11:33:33

Rzeszów
Moim dzieciom w lecie czasami też zdarzały sie potówki, mimo, ze biegały tylko w bodziakach, ale u nas w mieszkaniu w lecie jest baaardzo ciepło i niestety ciężko obniżyć temperaturę. Chyba każdemu dziecku przynajmniej raz sie ta niedogodność przydarzyła ...U nas częstsze kąpiele łagodziły swędzenie i potówki szybko znikały smiling smiley

wojtaszek (offline)

23-12-2014 23:01:13

Tarnów
Mój synek miał kiedyś potówkę i u mnie kąpiel w krochmalu pomogła.

moniaijulka (offline)

08-01-2015 01:41:30

Nowe
Potówki miało chyba każde dziecko, to normalny proces obrony organizmu przed przegrzaniem. Ubieram córkę odpowiednio, w mieszkaniu temperatura pokojowa 20-21 stopni, wszystko tak jak należy a wystarczy że kręci się podczas snu, zarzuci kocyk na buźkę i już wyskakują potówki na policzkach i szyjce. Wystarczy dbać o higienę dziecka, myć czystą wodą lub z dodatkiem emolientów a potówki znikną. Co nie znaczy że za jakiś czas nie pojawią się znowu winking smiley nie ma co panikować

donnavito (offline)

13-01-2015 12:14:59

Iława
Warto spojrzeć, na czym lezy dziecko, bo czesto na poliestrowym kocyku, ktory ciepło grzeje w plecki i kark, ale powoduje pocenie i potówki.

kasztanka2 (offline)

13-01-2015 16:30:58

Bartłomiejowice
Nam na szczęście nigdy się one nie zdarzyły. nie wiem czy kiedyś któreś dziecko przegrzałam? raczej nie, bo wyznaję zasadę aby ubierać dziecko tak, jak siebie, a jak biega to nawet lżej, co wiele babć i sąsiadek doprowadzało do zawału serca na środku drogi tongue sticking out smiley Oczywiście noworodek dostaje jedną warstwę więcej.

staraczkaKLA (offline)

13-01-2015 16:44:50

Witam Wszystkie Przyszłe i Obecne Mamusie, całuje wszytskie fasolki, brzuszki i Bobaski buziak od dziecka
Jestem Klaudia i jestem mamą karmiącąsmiling smiley na ebobasie poznałam całe mnóstwo przyjemnych mamsmiling smiley
SPAMUJE pierwszy razdzieck ona rowerku Od neidawna prowadzę sklep internetowy i wklejam linki gdzie tylko Moge, i tam gdzie nie moge w zasadzi też:p
[link widoczny po zalogowaniu] Zapraszam!

mysia83 (offline)

19-01-2015 11:20:17

Rzeszów
staraczkaKLA strasznie spamujesz! niestety źle się czyta dany temat na forum, bo czytam sobie wpisy mam, a juz dzis chyba 4 raz natrafiam na twój wpis sad smiley

Kasztanka ja tez tak mam, ubiorę dzieci, a babcia zaraz zaczyna sprawdzać raczki, czy aby nie sa zimne...bo twierdzi, ze dzieci są za lekko ubrane tongue sticking out smiley moje tłumaczenia, ze to że raczki sa zimne nie znaczy, ze dziecku jest zimno kończą sie zawsze tak, ze babcia twierdzi, ze wcale nie mam racji....
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5297, Posty: 1340746, Użytkownicy: 73166.
Ostatnio dołączył/a Zancia89.

Statystyki tego forum
Wątki: 102, Posty: 16996.