Rotawirusy. Objawy infekcji, szczepienie

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

17-02-2009 11:12:15

Szczególnie narażone na zakażenie rotawirusem są dzieci od 6. miesiąca do 2. roku życia. Na szczęście można dodatkowo zaszczepić dziecko przeciwko rotawirusom. Trzeba się na to jednak zdecydować w pierwszych tygodniach życia maluszka.

czytaj więcej

toja51 (offline)

05-05-2009 15:33:58

Kraków
Oczywiscie, ze bym zaszczepila. To nicm, ze to kosztuje. Na tyle bzdur sie wydaje pieniadze, a tu wchdzi w gre bezpieczenstwo naszego dziecka, no i nasz spokojsmiling smiley)

jmijeczka (offline)

05-05-2009 16:27:22

Wlkp
Tylko jest pewien problem. Oprocz oslawionych juz rotawirusow na ktore sa szczepionki pojawily sie adrenowirusy.. i na te niestety zaszczepic sie nie da.. a ostatnio pojawiaja sie wlasnie one... czesciej niz rotawirusy..

malgorzatap (offline)

06-05-2009 12:12:33

Hjørring
szczepionka na rotawirusy tez nie zawiera wszystkich szczepow,ktorych jest ok 80 (a w niej jet kilkanascie)

[link widoczny po zalogowaniu]

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."

jmijeczka (offline)

06-05-2009 12:20:41

Wlkp
Zgadza sie.

ptysiowa_mama (offline)

10-05-2009 21:14:55

Warszawa
Co do szczepionki przeciw rota, mnie wystarczy opinia mam, ktore nie zaszczepily swoich dzieci na rota - m.in. z tych powodów, o ktorych piszecie. I zdarzyło się im, akurat im, wylądować z dziećmi w szpitalu z powodu rota. Żałują, że nie zaszczepiły, i twierdzą że kolejne dziecko, jeśli będą miały, zaszczepią na pewno. NIe da się dziecka ochronic przed wszystkim, ale ja wychodzę z założenia, że jesli przed czymś ochronić mogę, to chronię.

jmijeczka (offline)

10-05-2009 21:20:23

Wlkp
Ja akurat na rotawirusy zaszczepilam, wlasnie dlatego ze sama przechodzilam rota bedac juz dorosła osoba i przebywajac z tego wzgledu w szpitalu.

toja51 (offline)

12-05-2009 12:48:38

Kraków
A sepsy sie nie boicie? Sepsa pozaszpitalna dotyczy głównie dzieci. Zakażenia objawiajace sie w postaci sepsy wywoływane sa m.in. przez meningokoki i pneumokoki!

jmijeczka (offline)

12-05-2009 14:35:08

Wlkp
Pytalas juz o tym w innym watku, powtarzasz sie.

toja51 (offline)

12-05-2009 16:14:23

Kraków
Rzeczywiscie, tym razem tak wyszlo, bo mayslalam o pneumokokach i meningokokach a bez sensu wpisalam sie tutaj. No coz, nikt nie jest doskonalysmiling smiley)) Pozdrawiam Cie jmijeczka juz nie bede sie mylic, obiecuje
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5208, Posty: 1288828, Użytkownicy: 72840.
Ostatnio dołączył/a aneczkatos.

Statystyki tego forum
Wątki: 101, Posty: 12039.