Rotawirusy. Objawy infekcji, szczepienie

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

17-02-2009 11:12:15

Szczególnie narażone na zakażenie rotawirusem są dzieci od 6. miesiąca do 2. roku życia. Na szczęście można dodatkowo zaszczepić dziecko przeciwko rotawirusom. Trzeba się na to jednak zdecydować w pierwszych tygodniach życia maluszka.

czytaj więcej

toja51 (offline)

05-05-2009 15:33:58

Kraków
Oczywiscie, ze bym zaszczepila. To nicm, ze to kosztuje. Na tyle bzdur sie wydaje pieniadze, a tu wchdzi w gre bezpieczenstwo naszego dziecka, no i nasz spokojsmiling smiley)

jmijeczka (offline)

05-05-2009 16:27:22

Wlkp
Tylko jest pewien problem. Oprocz oslawionych juz rotawirusow na ktore sa szczepionki pojawily sie adrenowirusy.. i na te niestety zaszczepic sie nie da.. a ostatnio pojawiaja sie wlasnie one... czesciej niz rotawirusy..

malgorzatap (offline)

06-05-2009 12:12:33

Hjørring
szczepionka na rotawirusy tez nie zawiera wszystkich szczepow,ktorych jest ok 80 (a w niej jet kilkanascie)

[link widoczny po zalogowaniu]

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."

jmijeczka (offline)

06-05-2009 12:20:41

Wlkp
Zgadza sie.

ptysiowa_mama (offline)

10-05-2009 21:14:55

Warszawa
Co do szczepionki przeciw rota, mnie wystarczy opinia mam, ktore nie zaszczepily swoich dzieci na rota - m.in. z tych powodów, o ktorych piszecie. I zdarzyło się im, akurat im, wylądować z dziećmi w szpitalu z powodu rota. Żałują, że nie zaszczepiły, i twierdzą że kolejne dziecko, jeśli będą miały, zaszczepią na pewno. NIe da się dziecka ochronic przed wszystkim, ale ja wychodzę z założenia, że jesli przed czymś ochronić mogę, to chronię.

jmijeczka (offline)

10-05-2009 21:20:23

Wlkp
Ja akurat na rotawirusy zaszczepilam, wlasnie dlatego ze sama przechodzilam rota bedac juz dorosła osoba i przebywajac z tego wzgledu w szpitalu.

toja51 (offline)

12-05-2009 12:48:38

Kraków
A sepsy sie nie boicie? Sepsa pozaszpitalna dotyczy głównie dzieci. Zakażenia objawiajace sie w postaci sepsy wywoływane sa m.in. przez meningokoki i pneumokoki!

jmijeczka (offline)

12-05-2009 14:35:08

Wlkp
Pytalas juz o tym w innym watku, powtarzasz sie.

toja51 (offline)

12-05-2009 16:14:23

Kraków
Rzeczywiscie, tym razem tak wyszlo, bo mayslalam o pneumokokach i meningokokach a bez sensu wpisalam sie tutaj. No coz, nikt nie jest doskonalysmiling smiley)) Pozdrawiam Cie jmijeczka juz nie bede sie mylic, obiecuje
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5064, Posty: 1243636, Użytkownicy: 72437.
Ostatnio dołączył/a Klaudynx.

Statystyki tego forum
Wątki: 101, Posty: 7327.