samodzielne siedzenie

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

17-02-2009 11:08:27

Nie martw się, jeśli twoje półroczne dziecko nie potrafi samo siedzieć. Nie musi rozwijać się tak jak piszą w podręcznikach. Niektóre siedmio- lub ośmio- miesięczne dzieci nie siedzą jeszcze samodzielnie. Nie ma sensu podpieranie dziecka poduszkami, tylko dlatego, że ma już pół roczku.

czytaj więcej

toja51 (offline)

05-05-2009 15:23:51

Kraków
Tak, z przerazeniem obserwuje jak wspolczesni rodzice "przyspieszaja" siedzenie czy chodzenie dzieci. Jakby juz niemowlaki uczestniczyly w wyscigu szczurkow - ktore szybciej posiadlo umiejetnosc. Oczywiscie to musza byc dzieci szczurow.

malgorzatap (offline)

21-05-2009 12:19:32

Hjørring
zadne z moich dzieci nie siedzialo w wyznaczonych granicach - po prostu ich to nie interesowalo - one chcialy sie przemieszczac (i najmlodszy tez tak ma). Najpierw stanely w lozeczku a dopiero po jakims czasie odkryly,ze ze stania da sie usiasc. Ale wtedy tez nie bylo siedzenia i bawienia sie - na to nie bylo czasu.

[link widoczny po zalogowaniu]

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."

wojtaszek (offline)

01-01-2015 12:17:24

Tarnów
Nie powinno się dziecka zmuszać do siedzenia a tym bardziej sadzać go na siłę i podpierać z każdej strony poduszkami. Każde dziecko rozwija się w innym tempie i trzeba cierpliwie czekać aż będzie na to gotowe.

donnavito (offline)

03-01-2015 12:49:03

Iława
Masz rację wojtaszek, ale u nas w Polsce jest taka głupia rywalizacja, czyje dziecko wcześniej coś umie i rodzice z przerostu ambicji i zawisci robi ą dzieciom krzywdę, bo jak to, córka sąsiadów siedzi, a mój nie?

martaleszno (offline)

09-02-2015 23:05:54

Leszno
z nie cierpliwością czekam aż moja Agatak będzie umiała siedrzieć... w fotelik rowerowy i w drogę smiling smiley

karolina7 (offline)

16-02-2015 15:08:37

Leszno
Mój bąbeluś ma 5,5 miesiąca i nie potrafi sam siedzieć, chwieje się jak malutki żydek grinning smiley Gdy leży w bujaczku, bądź na łóżku unosi główkę i girki - powstaje kołyska.. W taki sposób wzmocni sobie mięśnie smiling smiley Nic na siłę nie robię..

30.08.2014

wojtaszek (offline)

12-03-2015 20:48:40

Tarnów
Ja właśnie w tym tygodniu rozmawiałam na ten temat z rehabilitantką synka i powiedziała mi że najgorsze co mogą robić rodzice to zmuszać dziecko do siadania, chodzenia gdy nie jest na to gotowe.

basic2008 (offline)

20-03-2015 22:43:55

Ośno Lubuskie
Ja się właśnie niepokoiłam, ze moj synuś w wieku 4,5mca bardzo sie probuje podnosic do siadu. Mały ma wzmozone napięcie mięsniowe, i niepokiło mnie to, ze to zbyt szybko. Wszyscy mi sie tu zachwycaja, jaki to z niego silny brzdac, a ja się ciagle martwie, zeby mały nie zrobil sobie krzywdy. Troszke uspokoiła mnie rehabilitantka, powiedziała, ze to naturalne,tym bardziej,że Jas podnosi głowke i ramiona razem, i sztywno trzyma, gorzej by było, gdyby mu głowka uciekała do tyłu. Mały bardzo się złości, bo nie chce juz zbyt długo lezec, jest bardzo ciekawy swiata, ja jednak nie spiesze z sadzanie go na sile. Kladzenie na brzuszku to podstawa smiling smiley , no i wspólne fikanie i brykanie, to małe tygryski lubia najbardziej smiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5297, Posty: 1340766, Użytkownicy: 73166.
Ostatnio dołączył/a Zancia89.

Statystyki tego forum
Wątki: 102, Posty: 16998.