Stoję!

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

17-02-2009 10:53:26

Moja pierwsza córka (miała wtedy 9 miesięcy) bawiła się zabawkami w łóżeczku. Była to zabawa, na którą chętnie zgadzał się tylko dziadek. On wrzucał zabawki do łóżeczka, a ona je wyrzucała. W pewnej chwili (dziadek długo zbierał zabawki z podłogi), mała przytrzymała się szczebelków i hop! Pierwszy raz sama stanęła.

czytaj więcej

toja51 (offline)

05-05-2009 15:48:49

Kraków
Ekspert mowi, ze nie trzeba "motywowac na sile" dziecka do stania. Rozumiem, ze nie nalezy przywiazywac, by stalo. Ale motywowac, czyli klasc np. zabawke na tapczanie, tak, zeby dziecko bylo ZMOTYWOWANE do samodzielnego wstania i siegniecia po nia, to jest wlasciwesmiling smiley)

dorota74 (offline)

08-09-2010 11:02:27

Mazowsze
Witam.A ja dla odmiany powiem tak: Mój synek ma 10 miesięcy ,skończył kilka dni temu.Mając 5,5 miesiąca sam siedział,jakieś 2 tyg później sam stanął łóżeczku,mając 6,5 mies.raczkował,po czym zaraz zaczął chodzić przy meblach,a od miesiąca chodzi sam.Pierwsze kroki postawił w połowie sierpnia.I nikt go nie zmuszał,jedynie zachęcaliśmy....

Lilkawodna (offline)

09-01-2015 09:49:37

Koniuchy
Ogólnie nie wolno niczego za bardzo przeżywać przy dziecku. W taki sposób można wychować znerwicowane dziecko. Pamietajmy ze dziecko upadając bardziej jest przestraszone niż obolale. Nie straszny go bardziej naszymi obawami.

kasztanka2 (offline)

14-01-2015 11:20:51

Bartłomiejowice
Synek stał gdy miał skończone 7 miesięcy, córeczka 10 i oboje nauczyli się wstawać samodzielnie w łóżeczku za szczebelkami. Synek sam zorientował się jak to się robi, a córeczce pomogłam wstawiając ją i pokazując jak się trzymać - później było kilka prób i gotowe!
tadam! stoję! smiling smiley

mikaa997 (offline)

18-01-2015 12:18:40

Wrocław
Mój synek miał ok 7,5 miesiąca kiedy zaczął raczkować i w przeciągu tygodnia sam wstawać. Uważam, że dziecko można motywować po przez zabawę, zaczęsać i stymulować. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem stawiania dziecka na nóżki a jak już stoi to prowadzania na siłę za rączki lub pod pachy. Dziecko samo "wyruszy w drogę" kiedy będzie na to gotowe! Poza tym oszczędzajmy swoje kręgosługy! winking smiley Dziecko któremu spodoba się takie prowadzanie nie da nam spokoju smiling smiley
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5096, Posty: 1258790, Użytkownicy: 72535.
Ostatnio dołączył/a Patka99.

Statystyki tego forum
Wątki: 101, Posty: 8619.