Sygnały alarmowe u dziecka

Wysłane przez katarzynabracka 

katarzynabracka (offline)

17-02-2009 10:49:06

Noworodek czy niemowlę inaczej płacze, gdy woła jeść i jest zdrowe, a inaczej gdy mu coś dolega. Rodzice, a szczególnie mama, instynktownie odróżniają płacz zdrowego dziecka od płaczu dziecka chorego. Takie symptomy jak gorączka, kaszel, katar, świst lub inne kłopoty przy oddychaniu, wymagają konsultacji z pediatrą.

czytaj więcej

toja51 (offline)

05-05-2009 15:08:28

Kraków
Poniewaz tych sygnalow alarmowych - falszywych jest szczegolnie duzo przy pierwszym dziecku, sprawdza sie dobry rodzinny pediatra, do ktorego mozna zadzwonic i skonsultowac swoje niepokoje, zanim sie do niego pojdzie

wojtaszek (offline)

01-12-2014 21:43:24

Tarnów
Zanim mama nauczy się rozpoznawać płacz dziecka musi bacznie go obserwować i reagować nawet na najmniejszą dolegliwość. Jeżeli coą nas niepokoi najlepiej skonsultować to z pediatrą. W każdym mieście przez całą dobę dyżuruje lekarz pediatra i bez wahania należy się do niego udać jeżeli z maluszkiem dzieje się coś złego.

martaleszno (offline)

11-12-2014 13:47:54

Leszno
o ile ma się dobrą i dyspozycyjną położną, do której można w razie czego zadzwonić - to warto to zrobić, zanim udamy sie do lekarza. Ona może podpowiedzieć czy jest się czym niepokoić

Lilkawodna (offline)

09-01-2015 09:25:50

Koniuchy
Ja zawsze gdy mnie coś niepokoi w zachowaniu dzecka dzwonie do położnej. Jeśli mam nadal wątpliwości dzwonie do pediatry i ona decyduje czy przyjeżdżać czy nie. Dobrze, że piszecie aby się nie wstydzić. Juz spotkałam się z zarzutem, że panikuje i tym jeszcze szkodze dziecku. Wole panikowac i upewnić się, że jest ok, niż się wstydzić i coś przeoczyć. A później żałować.

donnavito (offline)

10-01-2015 23:19:08

Iława
Lepiej się skonsultowac z pediatrą lub położną niż potem załować. Dzieci niestety nie rodza się z instrukcją, trzeba sie nauczyć samemu ich sygnałów alarmowych.

kasztanka2 (offline)

14-01-2015 11:16:51

Bartłomiejowice
Powiem Wam, że najłatwiej odróżnić różne rodzaje płaczu i wszelkie sygnały alarmowe gdy się już ma drugie dziecko smiling smiley doświadczenie jest wtedy na wagę złota.

mysia83 (offline)

16-01-2015 17:51:10

Rzeszów
Zgadzam sie z Kasztanką przy drugim dziecku już jest łatwiej. Szybciej sie odczytuje o co maluszkowi chodzi. Ja np. przy drugim dziecku od razu wiem, kiedy w gre wchodzi zapalenie uszu, ponieważ ma nawracające problemy z uszkami od razu po płaczu i marudzeniu poznaje, ze chodzi o uszy. Bo juz np. marudzenie podczas ząbkowania wygląda całkiem inaczej....

Jesli nie wiem co dziecku dolega, to konsultuje z pediatra, bo tak naprawde to mimo iż wiele objawów możemy rozpoznać, to nie do końca można byc pewnym, czy aby na pewno mamy racje.

joani (offline)

23-01-2015 10:07:13

Początki były trudne, póki nie odkrylismy z mężem co to za rodzaj płaczu, bo naprawde jest mnóstwo. U nas zawsze jak był głodny, to przekcał głowę w prawo i było już wiadomo o co chodzi. Płacz kolkowy jest najstraszniejszy, bo uspokoić ciężko i po paru godzinach krzyku ma się ochotę też krzyczeć.
Moim zadniem jesteśmy w stanie poradzić sobie sami poprzez obserwację a taki gadżet jak "rozpoznawacz płaczu" rozśmieszył mnie do łez. Zbędny gadżet i tylko producent czyha na naiwności młodych rodziców.

martaleszno (offline)

06-02-2015 11:16:04

Leszno
Kiedy nasz Agatka miała kaszel pediatra zalecił nam obserwować czy nosek się nie rozszerza przy oddychaniu i czy nie zapada się nad żeberkami
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5106, Posty: 1261098, Użytkownicy: 72555.
Ostatnio dołączył/a krzywa.

Statystyki tego forum
Wątki: 101, Posty: 8801.