USG w ciąży: zwykłe, 3D, 4D

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

17-02-2009 10:28:59

Badania USG nie tylko pozwalają sprawdzić płeć twojego nienarodzonego dziecka, ale przede wszystkim zwiększają szansę na urodzenie dziecka zdrowego. W czasie ciąży będziesz miała co najmniej trzy badania USG (ultrasonograficzne).

czytaj więcej

franka29 (offline)

02-08-2010 22:08:07

Warszawa
bardzo się martwię, ponieważ kiedy nie wiedziałam że jestem w ciąży w 2 tygodniu miałam rezonans magnetyczny głowy. czy to mogło zaszkodzić maluszkowi ?

[link widoczny po zalogowaniu]

alebazi (offline)

24-11-2010 17:17:56

Raciborz, München
ja mialam robione 3D -fajniutko sie ogladalo nasza kruszynke i wsumie wszystko bylo duzo bardziej wyrazne a niz na normalnym USG. Lekarz sprawdzil tez wszystkie organy i kosc nosowa...i wykluczyl jaka kolwiek wadesmiling smiley

pasia24 (offline)

02-11-2014 02:30:43

Kanada
2 poprzednie ciaze mialam czesto USG. Zaczynajac od I wizyty u lekarza. To bym moj wspanialy dzien gdy mialam wizyte. Teraz jestem w 9 tyg po I wizycie a do 12 tyg tak daleko... Podczas 3 ciazy bede miec max 3 USG jak dla mnie zacofanie.. I koszmar zamiast milych wspomnien.

wojtaszek (offline)

22-12-2014 21:16:45

Tarnów
Ja za każdym razem kiedy szłam do lekarza nie mogłam się doczekac kiedy znowu zobaczę dzieciątko. Usg to było moje ulubione badanie , ja dodatkowo wykonałam badania prenatalne gdzie usg było bardzo dokładne.

moniaijulka (offline)

08-01-2015 00:39:36

Nowe
Na nfz wiadomo przypada 1 usg na każdy trymestr. Także z darmowych miałam 3 usg beznadziejnej jakości, lekarz do 7 miesiąca nie potrafił określić płci dziecka. Chodziłam też prywatnie, byłam 6 razy, zdjęcia świetne a widok na ekranie podczas badania córci ruchów bezcenny, szczególnie kiedy ssała paluszek i machała rączkami. Prywatnie poznałam płeć już w 16 tygodniu smiling smiley dodatkowo zrobiłam usg 3D, zdjęcia cudne. Polecam mamom które chcą mieć pamiątkę smiling smiley

donnavito (offline)

15-01-2015 23:05:56

Iława
Naoglądałam się "Porodówki" i o dziwo tam zagranicą nawet zwykłe USG robi sie rzadko, a u nas na każdej wizycie.

wojtaszek (offline)

03-02-2015 21:25:42

Tarnów
Pewnie za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat będzie można z pełną świadomością powiedzieć że USG robione kilka, kilkanascie razy w ciąży nie szkodzi lub szkodzi. Myślę że należy się badać wykorzystując najnowoczesniejsze metody badań ale trzeba zachować przy tym umiar.

Modzelka8 (offline)

16-02-2015 14:33:58

Biała Piska
Ja pierwsze USG miałam w szóstym tygodniu. Każde kolejne wykonywałam co 4 tygodnie, tak jak miałam wizyty. Myślę, że jeśli ciąża przebiega prawidłowo to nie powinno się robić dodatkowych badań. Niby zwykłe badanie ale zawsze może nieść za sobą jakieś niebezpieczeństwo. Poza tym niech maluszek sobie spokojnie rośnie w brzuszku, po co co chwila do niego zaglądać smiling smiley

KlaudiaZalewska (offline)

29-05-2015 16:58:30

też uważam, że badania powinny być wykonywane zgodnie ze wskazaniem medycznym. najbardziej dziwią mnie opinie mówiące że USG jest szkodliwe - badania nie wykazały aby USG miały zły wpływ na rozwój dziecka, a przecież badanie to pozwala chociażby na na większy spokój że maluch dobrze się rozwija. Polecam artykuł, warto go przeczytać

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5055, Posty: 1236228, Użytkownicy: 72401.
Ostatnio dołączył/a Klaudia15.

Statystyki tego forum
Wątki: 101, Posty: 6648.