Usypianie

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

17-02-2009 10:25:12

Kiedy Zuzia była maleństwem, mama wieczorami nuciła jej swoją ulubioną melodię z dzieciństwa „Idzie niebo ciemną nocą". Szybko okazało się, że wieczorem tylko ta melodia uspokaja zmęczone i rozdrażnione dziecko. Zuzia zasypiała przy niej wiele miesięcy.

czytaj więcej

toja51 (offline)

04-05-2009 19:42:18

Kraków
Odchowalam dwojke dzieci. To co bylo najskuteczniejsze w usypianiu ich, to stala godzina kolacji, kapieli i kladzenia do lozek. Oczywiscie, ze gdy maluchy lezaly w lozkach, czytalam im lub opowiadalam bajke. Ale byl taki moment, ze calowalam je na dobranoc i wychodzilam z pokoju, zostawiajac otwarte drzwi. Zasypialy. Albo jeszcze lezaly "rozmyslajac". Mysle, ze stale godziny wieczornych rytualow, sa najlepsza metoda usypiania dzieci. Polecam

toja51 (offline)

05-05-2009 11:58:05

Kraków
Wlasnie dowiedzialam sie, ze wnuk mojego znajomego jest usypiany nagranym szumem ulicznym. Szum morza mu nie odpowiadalsmiling smiley) Nie wiem czy to dobrze robi dziecku. Moim zdaniem, jesli usypia to ze znuzenia a nie w blogostanie. Znam tez takich, ktorzy wlaczaja pralke, zeby dziecko zasnelo, albo odkurzaja. Chcialabym poznac tych, ktorych dzieci sluchaja np. swiergotu ptakow. No chyba, ze to drazni wszystkie dzieci XXI wiekusad smiley(

jmijeczka (offline)

05-05-2009 13:30:15

Wlkp
A ja daje mojej buzi i zostawiam w pokoju sama. W ciszy (w tle ciuchutko kolysanki leca) czasem sobie poopowiada cos, a czasem od razu zasnie.

oskardmowski (offline)

16-01-2010 21:38:25

:sleeping_baby_55:no mój syneczek niestety nie usypia sam w łóżeczku. 6 stycznia skończył rok, do niedawna jeszcze musiałam go usypiać w wózku, teraz mu się spodobało usypianie w inny sposób. Sadzam go na kolanach przodem do siebie, przytula się do mnie i bujam go do przodu i do tyłu...nie wiem czy to dobrze czy nie ale wolalabym zeby usypial sam,ale nie wiem jak mam to zrobić...sam w łóżeczku jedynie uśnie czasem przy butelce jak jest już bardzo zmęczony a tak to zaraz wstaje na nogi i woła...chłopiec w łóżeczku

Sylwia mi mówcie hehesmiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

edzia23 (offline)

05-02-2010 23:11:33

czeladź
"Idzie niebo ciemną nocą" było kołysaną którą śpiewała mi i siostrze bliźniaczce mama kiedy byłysmy małe ;o) Mój synek obecnie usypia ze mną na łóżku-idealnie działa na niego kołysanka "ach śpij kochanie" :sleeping_baby_55:
Wtula się w swojego misiaczka i po paru minutkach już słodko śpi ;o) Czasami jednak są i takie dni,że Szymonka trzeba nosić ...i to dość długo.
W łóżeczku samodzielnie zasypia bardzo rzadko...myślę,że z czasem napewno nie będe musiala go usypiać bo sam zaśnie kiedy nadejdzie jego pora smiling smiley

beatrix (offline)

21-12-2012 14:49:10

ja dlugo mialam problem z uśpieniem Remka.To moje pierwsze dziecko i jakos mialam poczucie ze jak sie obudzi i bedzie samo to bedzie strasznie plakało.Do pol roczku spal ze mna gdyz karmilam go piersia i bylo mi wygodnie.byl czas ze zasypial w bujaczku i przkladane do lozeczka,na rekach,potem w lozeczku torystycznym ktore mozna bylo bujać.ale usypianie trwało do45min!az w koncu zeszlam do glaskania max10min i śpi,remek spi z pieskiem i kotkiem spi raz dziennie.ok12stej,na noc nauczylam go zasypiac samemu na poczatku troche strajkowal,ale dostal swoje pluszaki,pić smoka. buzi na dobranoc i jakos nauczyl sie przesypiac do rana od 1,5rokubo juz meczylo mnie ciagle wstawanie w nocy i zabawy od1do4rano..takie cuda i brak potrzeby zmian (bo jakos sie wytrzyma) trwaja do zcasu..bo jak rodzicom zaczyna przeszkadzac nocna zabawa po3-4dniach to trzeba cos z tym zrobić..co prawda moj synek pozno zasypia na noc21:30 ale za to w dzien mam godzinke dla siebie i dopoki chce spac w dzien ,bo na sile go nie kładę to niech śpi.
z dobrych rzeczy juz rok temu zrezygnowal z butli na rzecz kubka i talerzyka,a nocne wstawanie(max 1 dla zmiany pieluchy)skonczylo sie przed roczkiem gdyz nie chcialo mi sie robic mu w nocy mleka i podmienialam mu na wodę.w sumie stiwerdzil ze nie warto sie budzić...ale wstawal zawsze b.wczesnie 6 to jego ulubiona godzina.poz mianie czasu o dziwo wstaje o 8:00...

neluta (offline)

18-05-2013 21:07:17

Ciechocinek
ja na szczescie nie uleglam nie wymieklam i moja roczna coreczka od samego poczatku po wieczornym mleczku dostaje buziaczka misia i mowie jej dobranoc i zasypia sama ze starszymi dziecmi tak nie bylo i doszlo do tego ze przy synu musialam wychodzic z pokoju i plakalismy oboje ale po tygodniu bylo juz ok

CarAllowa (offline)

28-11-2013 09:45:25

Warszawa
Moj synek bardzo długo zasypiał sam w łozeczku czego wszyscy bardzo mi zazdroscili. Ale przyszedł moment kiedy nie chciał lezec u siebie w lozeczku, ja jako niedoswiadczona mama zaczełam go brac na rece, a ze meza wtedy nie było w domu bo pracował to musiałam sie sama tym wszystkim zając no i poszło.. najpierw branie na rece a pozniej spanie ze mną;/ teraz moj synek ma 1,5 roku i nie chce zasypiac sam. wieczorne spanie i drzemki w dzien sa masakrą dla nas obojga. ja dodatkowo jestem w ciązy i nie mam siły na uzeranie sie z małym buntownikiem. Nie moge mu zabrac teraz drzemek w dzien bo jest za mały- poza tym raz sprobowałam, wstał rano i nie polozyłam go spac w dzien, ale to nic nie dało, bo o godzinie 22 nadal był wypoczety jakby dopiero co wstal!
strasznie załuje ze go przyzwyczaiłam do spania ze mną;/ z drugim dzieckiem nie popelnie juz tego błedusmiling smiley

sara_raczkowska (offline)

06-02-2014 15:45:37

Gdynia
Och dobrze takim mamom...Moja córcia o czym też już pisałam na forum strasznie przeżywa moment położenia się do łóżka. Zasypia po ok godzinie czytania bajek, śpiewania, tulenia i głaskania a w nocy i tak śpi z nami...

SaraR
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5567, Posty: 1429864, Użytkownicy: 73464.
Ostatnio dołączył/a PatrycjaKozubek.

Statystyki tego forum
Wątki: 103, Posty: 25598.