Wcześniaki: dzieci przedwcześnie urodzone

Wysłane przez izabellamazurek 

aniasz1 (offline)

16-11-2019 10:19:35

Cześć dziewczyny. Co u Was słychać i u Waszych maluchow? Zagladacie tu jeszcze? Pozdrawiam smiling smiley

Ewelaaaajn (offline)

17-11-2019 20:03:11

Hej dziewczyny, u mnie ostatnio trochę było mniej czasu, nie zaglądałam tu bo nie dostawałam na e mail powiadomień nie wiem dlaczego. Dziś nasze maluchy mają swoje święto smiling smiley jak sobie przypomniałam jaki mój synek był malutki i jak dużo już razem przeszliśmy to chciało mi się płakać, ale najgorsze już za nami. Dziś na szczęście jest zdrowym chłopczykiem, waży już 9 kg smiling smiley
U nas rozszerzanie diety cały czas leci do przodu, mały już je obiadki z grudkami. Ogólnie wszystko je bardzo chętnie. Poki co sam nie siedzi, nie raczkuje ale wyszły mu ostatnio dwie dolne jedynki więc wkoncu pojawiły się u nas pierwsze ząbki. Nadal się rehabilitujemy że względu na tą asymetrię, poza tym jest wszystko ok. A jak tam mają się wasze maluchy?

Mariplosa (offline)

17-11-2019 23:00:31

Gorzów Wielkopolski
Cześć dziewczyny smiling smiley
Ewelaaaajn ja też nie dostaje powiadomień już od jakiegoś czasu chociaż mam zaznaczone że mam dostawać.
No tak dziś Dzień Wcześniaka smiling smiley jak sobie przypomnę te inkubatory welflony i ciągły strach co dalej to aż mną wzdryga. Na szczęście najgorsze za nami. Jeszcze długa droga przed nami by dorównać rówieśnikom ale cały czas nad tym pracujemy i idziemy małymi kroczkami do przodu. Jak mawiała neonatolog w szpitalu Wcześniaki uczą cierpliwości to prawda. Bąbelek jeszcze sam nie siedzi ani nie raczkuje ale mamy już pełny podpór i ostro pracujemy nad oczkami. Widzi coraz lepiej coraz więcej się rozgląda tylko ciągle niedoczynność tarczycy budzi strach, marzę o dniu e którym nasza Pani endokrynolog powie odstawiamy leki ale narazie się nie zapowiada:/ Trochę teraz chorowaliśmy ale już na prostą wychodzimy.

[link widoczny po zalogowaniu]

Milii (offline)

19-11-2019 00:15:48

Zapraszam do naszego świata maluszka smiling smiley

Znajdź nas na Instagramie #babychocomozello

Napisz i zamów już dziś kontaktując się z nami pod adresem baby.choco@wp.pl

aniasz1 (offline)

19-11-2019 08:52:37

Cześć dziewczyny. Fajnie, że jeszcze tu zagladacie smiling smiley mam nadzieję, że w miarę możliwości utrzymany kontakt smiling smiley
Światowy dzień wcześniaka za nami i miałam tak samo, jak sobie przypomniałam ten strach, to wszystko co jest już za nami, to aż łzy się cisnely do oczu. Ale grunt, że część tej ciężkiej drogi przebrnelismy wszyscy.
Cieszę się, że u Was jest wszystko ok. Ewelinka super, że mały tak dobrze się rozwija smiling smiley
Mariplosa mam nadzieję, że w końcu opanujecie te problemy z tarczyca.
My ostatnio byliśmy u fizjo. Dostaliśmy ćwiczenie z Vojty. Martwi mnie to, że fizjo nie dokonca chciał powiedzieć czy coś jest nie halo. Wydaje mi się, że coś go zaniepokoilo, ale powiedział, że musi się upewnić. Mam mu nagrać filmiki jak mały przekreca się z pleców na brzuch itd. Wizyta dopiero za miesiąc, w ośrodku mamy umówionego neurologa. Boję się na samą myśl o tym wszystkim. Martwi mnie małego stopa bo jak fizjo trzymał go pod pachy to lekko miał tą stopę zwrócona do zewnętrznej strony. Czy u Was też się tak dzieje przez tą asymetrie? My nadal ćwiczymy podpór. A jak u Was z gaworzeniem? Bo u nas mały ponad tydzień czasu super gaworzyl, a teraz jakoś mniej...

Ewelaaaajn (offline)

02-12-2019 10:10:56

Hej dziewczyny, u nas cały czas do przodu. Mały powoli szykuje się do raczkowania, powoli zaczyna już siadać. Co prawda póki co na jednym pośladku i podpiera się rączka ale to już jakiś mały sukces. Zaczął mi od dwóch dni stawać przy meblach smiling smiley aktualnie walczymy z wirusem bo niestety dopadło nas wszystkich. Jest trochę marudny przez zęby, mamy już dwie jedynki na dole. Co do gaworzenia to u nas z tym roznie bywa raz trochę więcej gaworzy a raz trochę mniej. Czytałam gdzieś że dzieci podczas nabywania nowych umiejętności zapominają o tym co już potrafią i stąd się to może wziąć. Przy starszym synu było podobnie więc póki co się nie martwię. Mają jeszcze czas.
I jak tam Aniu sytuacja u was wygląda? Co powiedział neurolog ?

aniasz1 (offline)

02-12-2019 17:15:05

Hej Ewelinka. Ale fajnie, że u Ciebie mały tak sprawnie ze wszystkim sobie radzi smiling smiley ja się obawiam że mój maluch jest nieco do tyłu z rozwojem fizycznym. Cały czas ćwiczę z nim wysoki podpór, już nieco bardziej odrywa łokcie od podłoża, ale nadal cześciej są one jednak pozostawiane na podłożu. Mam nadzieję, że niebawem uzyskamy pożądany efekt. Wydaje mi się, że to może być spowodowane zbyt słabymi mięsniami brzucha, tzn to też, że na podłodze w pozycji na brzuchu leży nadal w pozycji żabki. Fakt nogi już częsciej podkula pod brzuch tak jak do raczkowania, ale nie trwa to zbyt długo. Jeżeli chodzi o neurologa to wizytę będziemy mieli dopiero 16 grudnia. Mam nadzieję, że do tego czasu uda nam się nieco więcej wypracować.
Fakt z gaworzeniem, u nas też raz więcej mówi raz mniej winking smiley
Ewelinka a Wy nadal macie zalecone ćwiczenia Vojty?

Ewelaaaajn (offline)

03-12-2019 08:10:52

Tak, caly czas mamy ćwiczenia vojty. Do roku to na pewno, kolejna kontrole mamy pod koniec lutego więc wtedy się okaże co będzie dalej. Mam nadzieję że w końcu wyjdziemy z tej asymetrii bo u nas póki co tylko to jest problemem. Daj znać czego się dowiesz po wizycie u neurologa. Mam nadzieję, że będzie wszystko ok smiling smiley mysle, że twoj maluch z każdym dniem będzie robił postępy. U nas też długo nic się nie działo, wszystko przyszło z dnia na dzień więc i u was będzie podobnie. A jak tam z apetytem u twojego synka? Dużo ci je w ciągu dnia?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-12-03 08:11 przez Ewelaaaajn.

aniasz1 (offline)

03-12-2019 21:42:40

Ewelinka a powiedz mi widzisz w znacznym stopniu ta asymetrie u swojego malucha? Ja u mojego widzę, może nie jest ona jakas straszna, tak mi się wydaje, ale nadal jest no i ćwiczymy. I rozumie że dzień w dzień ćwiczysz z małym te zalecane ćwiczenia Vojty? Mam nadzieję, że mały w końcu pociągnie się trochę do góry z opanowaniem nowych umiejętności. Wiem, że to dla takiego malucha duży wysiłek, ale musimy dać radę.
Jeżeli chodzi o apetyt to ostatnio nie zauważyłam jakiś znaczących zmian. Mały na noc zjada ok 230ml mleka. W nocy budzi się jeszcze na mleko jeden raz i wtedy je 180 ml. Rano też zje 180ml. A tak to robię mu kasze ze 150ml mleka, później obiad je ok 200 g. Później deser - zje jakiś owoc lub deserek kupny i chrupka kukurydzianego. Ale widzę, że ostatnio nie ma chęci na chrupki, może dlatego że właśnie zaczęło mu się zabkowanie, już mamy na polu bitwy dolna jedyneczke winking smiley dopiero przebila małemu dziaslo. W zeszłym tyg się pojawiła. A jak u Was z jedzeniem i zabkowaniem? smiling smiley

Ewelaaaajn (offline)

04-12-2019 19:16:55

Tak widzę ta asymetrie u niego niestety. Najbardziej widac ja jak leży na plecach i jest w samym pampersie. Tak bym chciała żeby z tego wyszedł.. chociaz powiem Ci, że jak staje mi przy tych meblach to nie widzę żeby się wyginął i ładnie stoi. Może się sam z czasem wyprostuje. Już zaczyna też coraz ładniej siadać. smiling smiley Co do ćwiczeń to jeśli nie ma temperatury i nie jest przeziębiony to staram się ćwiczyć z nim codziennie, wiadomo nie zawsze się to uda ale to sporadycznie tak się zdarza.
Z jedzeniem jest u nas podobnie, w ciągu dnia zjada po 180 ml a na noc 200 ml i też budzi się w nocy na jedzenie. co do chrupkow to mój mały je uwielbia LOL
Super że i u was powoli ząbki zaczynają się pojawiac. Nam wychodzą kolejne i mały zrobił się z tego powodu trochę marudny. Tym razem górne jedynki i dwójki na dole więc może być ciekawie. A smarujesz małemu jakimś żelem dziaselka ? Ja muszę kupić inny, bo ostatnio kupiłam bobodent i mały dostal po nim uczulenia. Podejrzewam że to przez ten składnik który działa znieczulajaco. Tym razem zdecyduje się na dentinox .
A jak jest u was z piciem wody? I ile razy w ciągu dnia twój synek ma drzemki?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-12-04 19:17 przez Ewelaaaajn.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5591, Posty: 1392504, Użytkownicy: 73523.
Ostatnio dołączył/a Dudzka17.

Statystyki tego forum
Wątki: 103, Posty: 4057.