Ciemieniucha

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

16-02-2009 14:30:05

Ciemieniucha, czyli żółta skorupka, przypominająca łuski, która tworzy się na owłosionej główce dziecka już w kilka dni lub kilka tygodni po urodzeniu, nie wygląda ładnie, ale niech ci nie spędza snu z powiek. To typowy problem, z którymi boryka się duża część mam.

czytaj więcej

jmijeczka (offline)

28-03-2009 09:57:44

Wlkp
Swietnie sie sprawdzilo: natluszczenie parafina ciekla, czapeczka na godzine, po godzieni wyczesywanie szczotka z naturanym wlosiem

magda87 (offline)

30-03-2009 12:19:57

Wrocław
A my się zmagamy z ciemieniuchą od pierwszego miesiąca Sebusia :neutral: i jest tylko tak że pojawia się i znika, i za jakiś czas to samo. I próbowaliśmy z oliwką codziennie, później dwa razy dziennie, z czapeczką, z oliwka na ciepło, teraz mydełko oilatum do tego i kurcze nadal jakaś tam skorupka jest :/ powoli się zastanawiam czy to rzeczywiście ciemieniucha jest :neutral:

jmijeczka (offline)

30-03-2009 15:17:36

Wlkp
magda jak bylam mala, mama robila mi mieszanke: oliwka (lub olejek rycynowy) + zoltko jaj. Na glowe, na 2h przed kapiela. Pomagalo super!

magda87 (offline)

30-03-2009 15:48:13

Wrocław
jmijeczka jedno żółtko wystarczy ? I nałożyć to na głowę i tak zostawić do kąpieli ?

malgorzatap (offline)

30-03-2009 16:55:46

Hjørring
mogę Wam poradzić mój sposób : wmasować w skórę głowy linomag (czysty,bez żadnych dodatków) na ok godzinę przed kąpielą i założyć czapeczkę. Potem wyczesać dokładnie grzebykiem z ząbkami zakończonymi kulkami - najlepiej gdy ktos zabawia dziecko bo jemu to się szybko nudzi - łuseczki bardzo ładnie odchodzą ale jeżeli dziecko ma dłuższe włoski to na nich zostają. Potem w kąpieli dokładnie umyć głowę (można z uzyciem pieluszki) - ponieważ nie używam do kąpieli nic poza mydełkiem bambino to własnie mydełkiem ją myłam. Po kąpieli wyczesałam najpierw grzebykiem a potem szczoteczką. U nas po jednym razie był spokój ale jeżeli ciemieniucha jest bardzo zaawansowana to trzeba powtarzać do skutku (zwykle trzy razy wystarczą)

[link widoczny po zalogowaniu]

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."

jmijeczka (offline)

30-03-2009 17:51:12

Wlkp
magda tak jedno starczy.. no i pozniej wyczesac ladnie.. ja ostatnio wyczesywalam 3 godziny.. ale wyczesalam dokladnie, wszystko, ciemieniucha nie wrocila.. a fakt ze wtedy zsaniedbalam i sie nie moglam za to zabrac.. posmarowalam pierw parafina, godzine zostawilam wyczsywalam, pozniej znowu i tak ze 3 razy, a pozniej umylam glowke i ciemieniuchy nie ma.. teraz po kazdej kapieli szczotkuje dobrze glowke pod wlos.. grinning smiley

magda87 (offline)

30-03-2009 17:54:43

Wrocław
Dzięki dziewczyny za rady - napewno będę z nich korzystać bo mi się wszystkie pomysły skończyły :/
U nas ciemieniucha nie jest bardzo zaawansowana bo jest jej mało, ale nadal jest :/

jmijeczka (offline)

30-03-2009 18:04:27

Wlkp
magda no a u mnie byla.. i tak zaniedbalam (wstyd mi) i w koncu sie za to wzielam, porzadnie ... no i nie ma w ogole, glowka piekna! grinning smiley

magda87 (offline)

30-03-2009 21:36:34

Wrocław
jmijeczka oby u nas też w końcu zniknęła raz na zawsze, bo męczy mnie to strasznie :/

Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5289, Posty: 1333204, Użytkownicy: 73138.
Ostatnio dołączył/a KarolinaLilka.

Statystyki tego forum
Wątki: 102, Posty: 16270.