Ciążowe mdłości i nudności

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

16-02-2009 14:20:06

Przez osiemnaście pierwszych tygodni każdej ciąży odczuwałam mdłości. Choć nie każda kobieta w ciąży odczuwa nudności czy też mdłości przeżywa, jeśli już się pojawią - nie da się ich uniknąć. Trzeba przeczekać, mimo że każdy dzień wydłuża się w nieskończoność. Żeby było lżej, można jednak próbować oszukać swój żołądek i wyczulony węch.

czytaj więcej

toja51 (offline)

05-05-2009 14:40:44

Kraków
Mnie na mdlosci ciazowe pomagal ruch w pozycji pionowejsmiling smiley)

przyszla_mama (offline)

20-08-2009 19:38:16

Warszawa
mnie nic nie pomaga na poranne wymioty probowalam wszystkiego najwidoczniej ja musze sie przemeczyc smiling smiley

izka31 (offline)

20-08-2009 21:38:19

Łódź
Współczuję tym dziewczynom które mają tę dolegliwość...mnie to ominęło na szczęściesmiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

Każdy poranek daje szansę, żeby wieczorem powiedzieć, że to był udany dzień...

erka (offline)

26-10-2009 19:55:15

International
A ja miałam w pierwszym trymestrze okropne mdłości i nic mi nie pomagało. Nawet napar z imbiru... Mdłości miałam rano, w południe i wieczór... całymi dniami mnie muliło. Rano musiałam mieć koło łóżka kawałek suchego chleba, albo jakiś herbatnik i zaraz po przebudzeniu to zjadałam w innym wyopadku wymiotowałam "niczym"... koszmar!

...

jmijeczka (offline)

19-12-2009 21:51:49

Wlkp
Ja naszczescie ciazowych nudnosci nie mialam.. fakt raz na poczatku ciazy pojawily sie jakeis wymitoy.. ale raczej podpielam je pod grypke jelitowa.. wypilam wowczas herbate z tartym imbirem (byla ohydna).. i pomogla..

anialadeevit (offline)

12-05-2013 15:54:24

Wrocław
Niektórym pomaga wymieniony przez was: imbir, herbatniki, migdały, spanie z lekko uniesioną głową. Niestety wymioty i nudności to przykra dolegliwość, tym bardziej, że w ciąży mamy jeszcze różne upodobania żywieniowe.

karolina7 (offline)

06-11-2014 22:45:11

Leszno
Porannych mdłości to ja nie miewałam ale nocne to tak tzn koło 21 jak już zaczynałam czuć że zaczyna mnie mdlić szybko się kładłam i zasypiałam i było ok.. grinning smiley Nic nie stosowałam. Długo to nie trwało już nie pamiętam smiling smiley

30.08.2014

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-06 22:50 przez karolina7.

mysia83 (offline)

13-01-2015 08:34:28

Rzeszów
Ja w pierwszej ciąży miałam mdłości tylko w pierwszym trymestrze, natomiast w drugiej ciąży mdłosci i wymioty zaczęły sie w 5 tygodniu ciąży. W pierwszym trymestrze musiałam brac leki przeciwwymiotne, bo nie mogłam juz nic zjeść, schudłam kilka kilogramów z tych wymiotów byłam wrecz wycieńczona. Wymiotowałam do ok 5 miesiąca, później pozostały juz tylko mdłości, które trwały cała dobę. No i te nieszczęsne mdłości trwały do samego końca ciąży.

To był dla mnie naprawde trudny czas, nie mogłam wejsc spokojnie do sklepu spożywczego, nie mogłam przejść obok świeżego pieczywa, czułam każdy zapach z osobna i wszystkie razem i niestety w większości przypadków kończyło sie wymiotami. Nie działał żaden z wymienionych sposobów. Próbowałam, sucharków, bananów, imbiru, koperku, migdałów itd..

Pamiętam pierwszy posiłek po porodzie, był to jakis kleik w szpitalu, a ja stwierdziłam, ze to mi smakuje i że wreszcie nie czuję mdłości smiling smiley

kasztanka2 (offline)

13-01-2015 11:14:50

Bartłomiejowice
Mdłości i wymioty - pierwsza ciąża 3 miesiące męki, druga ciąża 5 miesięcy męki. To było straszne!
I tu ciekawostka - w pierwszej ciąży na początku schudłam około 5 kg, a w drugiej przytyłam - jak to możliwe? grinning smiley

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5031, Posty: 1226294, Użytkownicy: 72331.
Ostatnio dołączył/a Czecze.

Statystyki tego forum
Wątki: 101, Posty: 5706.