Chodzę!

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

16-02-2009 14:11:52

Nikt jej nie zachęcał do chodzenia. Po prostu od kilku tygodni łaziła przy meblach – zawsze bokiem i dostawiała nóżkę do nóżki. Pewnego dnia znudziło jej się czekać na mamę i przyszła do mnie sama – pierwsze dwa kroki. To dla dziecka ogromne zaskoczenie. I wielka feta w rodzinie. U mnie w ruch poszły telefony – do ojca dziecka, do dziadków, do brata, do przyjaciółki...

czytaj więcej

gbdarecka (offline)

08-03-2009 17:30:00

Aż do znudzenia można powtarzać,że każde dziecko rozwija się indywidualnie. Nasz Barti, choć w niemowlęctwie wykazywał się dość wcześnie zasobem wykorzystywania nóżek i rączek, zaczął samodzielnie stać i chodzić w tym samym dniu i to dość późno w stosunku do innych dzieci. Miał skończone 14 miesięcy. Nie niepokoiłam się wcale widząc rozwój mojego synka. Tylko, patrząc na inne dzieciaczki, doczekać się nie mogłamsmiling smiley.

joaskad (offline)

19-03-2009 22:56:43

Kętrzyn
Nigdy nie zapomnę pierwszych kroczków córci, nie obeszło się bez łez. Oczywiście moich. Te pierwsze kroki były bardzo wyczekane, bo zaczęła chodzić ja miała 13,5m. Teorię oczywiście znałam, że dziecko może zacząć chodzić nawet w 18 miesiącu, ale czułam presję otoczenia, dlaczego moje dziecko jeszcze nie chodzi. Ale ja starałam się nie brać tego do siebie.

[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Angi (offline)

27-03-2009 15:11:02

Pomorskie
Niestety panuje przekonanie, że dziecko „na roczek” powinno już chodzić. Presja otoczenia jest czasem tak silna, że człowiek zaczyna się zastanawiać, czy może coś z dzieckiem jest nie tak??
U mnie też tak było, Max za rączkę chodził od 13 mż, jednak sam odważył się pójść dopiero jak skończył 15 m-cy. Nie wynikało to z braku umiejętności, ale odwagi. Jednak opinia bliskich dałam nam się we znaki.
Na szczęście teraz mamy e-bobaska, gdzie można rozwiać wszystkie wątpliwości smiling smiley

[ebobas.pl]

amazonka22 (offline)

27-05-2009 22:48:58

Często słyszałam ze synek to prędko nie nauczy sie chodzić bo jest za szybki. wszystko robi dwa razy szybciej niz powinien ze nie myśli tylko leci na hura bura. a synek miał 9 miesięcy i 4 dni kiedy zaczął chodzić smiling smiley a raczej biegać winking smiley

----------------------------------------------------------------------------------------

luiza_m2 (offline)

07-07-2009 00:19:19

Boguchwała
Moja Sandrunia zaczeła chodzić dzien przed jej urodzinkami tak strasznie sie cieszyłam ale teraz to już urwanie głowki zaczeła wychodzić na szafki tak strasznie jej sie to spodobało a ja niewiem jak ja oduczyc co mam zrobic zeby nie wychodzila chodze sciagam ja i tłumacze ze nie wolno a ona dalej robi to samo i jeszcze sie śmieje mój mały urwisek

izunia1 (offline)

08-10-2009 19:36:43

Wrocław
mati zaczol chodzic w 10 miesiacu i wcale nie bylo to lepsze dla nas po euforii przyszla pora na rzeczywistosc guzy siniaki itp niema wiec znaczenia kiedy bo potem zawsze jest tak samo.cierpliwosci napewno sie nauczy

jmijeczka (offline)

08-10-2009 23:50:32

Wlkp
Zgadza sie.. presja otoczenia...
Moje dziecko co prawda chodzi jak skonczyla 11 miesiecy.. ale dobra kolezanka wlasnie sie zasmuca ze jej 14 miesieczny synek jeszcze nie chdozi, nawet sie nie "puszcza". glownie raczkuje i wstaje przy czyms.. ale pocieszam ja, ze przyjdzie pora, az dziecko samo soie pojdzie.. i nie ma co przyspieszac.. martwic sie skoro rozwija sie prawidlowo.

erka (offline)

26-10-2009 19:51:09

International
Moje kluseczki zaczęły chodzić jak skończyły 11 miesięcy, Hania kilka dni wcześniejsmiling smiley Ale pamiętam, jak się czułam, gdy koleżanki pytały: "chodzą już??" po czym "jeszcze nie??!!" Dziwnie się czułam, jak babcia mojego męża mówiła, że już chyba powinny chodzić, że sistra mojego męża w tym wieku, to już dawno chodziła... i chociaż wiedziałam, ze jeszcze mają dużo czasu i ze nie ma się czym niepokoić, to jednak czułam się nieswojo słysząc takie komentarze...

...

Sympatyczna (offline)

26-10-2009 23:40:29

mój syn zaczął chodzic po skończeniu roczku - jakieś trzy tygodnie i nie miałam schizy że jeszcze nie... nikt nie naciskał - uczył się, uczył, aż się nauczył smiling smiley i sobie poszedł... teraz czasem chciałabym, żeby w miejscu posiedział winking smiley

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5055, Posty: 1236228, Użytkownicy: 72401.
Ostatnio dołączył/a Klaudia15.

Statystyki tego forum
Wątki: 101, Posty: 6648.