Próchnica butelkowa

Wysłane przez katarzynabracka 

katarzynabracka (offline)

30-03-2009 20:22:00

Słodkie pokarmy i napoje podawane dziecku przez smoczek są głównymi winowajcami powstawania próchnicy butelkowej. Przyczynia się do niej też brak odpowiedniej higieny.

czytaj więcej

toja51 (offline)

06-04-2009 16:03:28

Kraków
A co zrobić, jeśli dzidzius zasypia przy ostatnim karmieniu? Nie wyobrazam sobie, ze otwieram mu usta, wkladam gazik i czyszcze nim jednego zabkasad smiley((

RozowaPantera (offline)

19-10-2011 15:12:14

Katowice
A co zrobić jeśli synek nie przepada za czyszczeniem zębów? Wiem, że warto zabrać go do łazienki i pokazywać jak się samemu czyści zęby...ale jego zazwyczaj interesuje wszystko inne niż mycie . Boję się tej próchnicy chciałabym zaoszczędzić synowi wizyt u dentysty w przyszłości. Może są jakieś inne cudowne sposoby na mycie ? Np gryzaki które czyszczą zęby albo tabletki musujące w buzi smiling smiley?

kasia_2010 (offline)

03-11-2011 10:40:48

zielona góra
mam ten sam problem. mój mały ma 9miesięcy i 6ząbków ale ani razu nie pozwolił ich sobie wyczyścić ;( po prostu nie i już. nic nie pozwala sobie wsadzić do buzi, a na dobranoc zasypia przy ostatnim karmieniu, więc też nie wiem jak maiłabym mu te ząbki oczyścić z pokarmu. ratunku!!!

doma240 (offline)

04-11-2011 16:09:04

KOSZALIN
Rozumiem was dziewczyny,moja mała też nie chciała myć ząbków.U mnie sprawdziło się to,że pozwalałam jej przez pierwsze tygodnie samej myć sobie ząbki i oczywiście jej lalkom.Przy tym ja stojąc obok myłam swoje zęby,a ona z czasem zaczęła mnie naśladować.Potem jak skończyła już roczek to poszłyśmy do dentysty i trafiliśmy na cudowną panią doktor,dała pożyczyła nam filmik o pierwszej wizycie i instrukcje jak myć ząbki-wszystko w formie bajki.Dla Zosi dentystka była autorytetem i słuchała jej we wszystkim.Teraz Zosia ma 2,5 roku i sama myje i płucze sobie zęby a na koniec woła żebym jej pomogła wygonić resztę robaczków(pani dentystka powiedziała jej że w buzi szaleją robaczki i zjadają ząbki,a jedyna metoda żeby je wygonić to mycie szczoteczką).Mało tego,że sama sobie radzi to pilnuje też nas,pytając czy na pewno my umyliśmy już ząbki.Co do butelki,to my zrezygnowaliśmy z niej,jak mała miała 11 m-cy.Piła z kubka a kaszki jadła łyżeczką.

[link widoczny po zalogowaniu]

mysia83 (offline)

15-11-2014 17:37:37

Rzeszów
Moja córeczka tez nie pozwalała sobie czyścić ząbków, ale teraz jak widzi, ze jej starszy brat myje zęby, to sama woła, żeby jej dać szczoteczkę, bo ona tez chce myc smiling smiley

martaleszno (offline)

02-01-2015 23:01:45

Leszno
uwaga na słodkie soczki np. kubuś - wygodne bo w butelce z dziubkiem ale niszczą ząbki

donnavito (offline)

03-01-2015 12:41:48

Iława
U mojego siostrzeńca poskutkowały takie tabletki barwiące niedomyte miejsca, najpierw rozgryzł, potem szorował tak długo, az kolor zszedł z zabków, fajna rzecz zachęcajaca do mycia, bo przeciez to już nie było zwykłe mycie, tylko czary mary.

Koala_Koala (offline)

09-05-2016 19:39:21

Warszawa
my mamy butelki twistshake, dobrej jakosci, do tego łatwo się czyszcza, bo maja szeroki wlot, natomiast nie podaje dziecku zadnych slodkich napojów, pije tylko wodę, nigdy z butelką nie zasypiał, szczotkujemy ząbki dwa razy dziennie, no i oczywiscie nie wyobrazam sobie by pił mleko z butelki jakos długo, po prostu całkowicie przejdziemy na łyzeczke i kaszki
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5136, Posty: 1269180, Użytkownicy: 72662.
Ostatnio dołączył/a Paulinkan.

Statystyki tego forum
Wątki: 101, Posty: 10245.