Konflikt serologiczny

Wysłane przez katarzynabracka 

katarzynabracka (offline)

30-03-2009 20:15:40

Żeby uniknąć negatywnych konsekwencji konfliktu serologicznego, każda kobieta powinna najpóźniej na początku ciąży wykonać badanie własnej grupy krwi, a jeśli to konieczne, także grupy krwi ojca dziecka.

czytaj więcej

lenkaa82 (offline)

11-11-2014 15:31:13

warszawa
U mnie niestety będzie konflikt i bardzo boję się o zdrowie maleństwa. Po poronieniu miałam podane w szpitalu antyglobuliny i mam nadzieję że to wystarczy. Teraz w ciąży miałam już dwukrotnie sprawdzany poziom przeciwciał ( jestem aktualnie w 20 tygodniu ) i niby wszystko w porządku. Ale cóż … matka to matka i lekarz uspokaja a ja i tak ciągle o tym myślę.

wojtaszek (offline)

09-12-2014 20:23:11

Tarnów
JA również mam Rh- a mój partner RH+ , po porodzie zbadali krew maluszka i okazało się że RH odziedziczył właśnie po mnie. Nie podano mi immunoglobuliny ponieważ jak twierdził lekarz dziecko ma RH- więc mój organizm nie wytworzył przeciwciał.

mikaa997 (offline)

29-01-2015 12:43:24

Wrocław
Ja mam rh-, synek ma rh + po moim mężu i w szpitalu nie podano mi immunoglobulin a z tego co tu czytam to powinni. Dziękuję za ten artykuł, na pewno porozmawiam na ten temat z moim ginekologiem.

joani (offline)

06-02-2015 09:28:32

Mika, teraz to juz za późno, bo jest określony czas na podanie immunoglobuliny. Ja też mam konflikt i dziecko ma rh + po mężu, no i pierwszą nagrodę jako mi zafundowało dziecko po porodzie, to był zastrzyk w tyłek winking smiley

wojtaszek (offline)

08-02-2015 22:05:58

Tarnów
Mikaa myślę że powinnaś powiedzieć o tym lekarzowi i aby w kolejnej ciąży od początku monitorować sytuację. Myślę że pewnie częściej będziesz musiała wykonywać badnie - odczyn Coombsa. Sprawdź dokładnie w dokumentacji medycznej ponieważ może radość i emocje jakie towarzyszyły Ci po porodzie spowodowały że zapomniałaś że miałaś podane przeciwciała.

joani (offline)

09-02-2015 11:15:30

Raczej sie tego nie da zapomnieć, bo trzeba podpisac i dostaje się gruę krwi dziecka, przynajmniej u nas.

fantazjaa (offline)

04-05-2016 12:32:19

krosno
Dziewczyny, u mnie też ryzyko konfliktu. Ja mam rh-, maluszek rh+ po tacie i trochę zaczynam się martwić sad smiley. Lekarz w sumie niewiele mówi, każe się nie stresować a ja wolałabym być jednak świadoma i zagrożenia i możliwości jakie mam

niqiel (offline)

05-05-2016 10:10:24

Komarno
no z lekarzami tak jest że czasami pełna znieczulica ale skoro każe Ci się nie stresować to pewnie ma wszystko pod kontrolą. Wypytaj go przy najbliższe wizycie o wcześniejsze podanie przeciwciał w jakimś 28 tygodniu ciąży

fantazjaa (offline)

12-05-2016 10:36:32

krosno
A jest w ogóle taka możliwość? Słyszałam że te przeciwciała podaje się do 72 godzin po porodzie
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6044, Posty: 1187911, Użytkownicy: 68204.
Ostatnio dołączył/a ada2017.

Statystyki tego forum
Wątki: 105, Posty: 19889.