Kiedy do przedszkola

Wysłane przez amelkasloneczko 

amelkasloneczko (offline)

15-05-2009 09:53:00

To ja zacznę smiling smileysmiling smiley Moja córcia skończyła w lutym 2 latka. Od września idzie do przedszkola. W sumie miałam ją wysłać za rok dopiero, jednak już się zapisaliśmy, gdyż ona bardzo lubi dzieci i co dzień słyszę: "Mamusiu chce do dzieci". Widzę, że ślicznie się z nimi bawi i sprawia jej to wiele radości, więc spróbujemy od września. Jeśli jednak okaże się, że jest jeszcze nie gotowa to na pewno na siłę chodzić nie będzie. Byliśmy w przedszkolu chwilkę i bardzo jej się podobało, więc chcę dać jej ten większy kontakt z dziećmi. Nie boi się ludzi, szybko łapie kontakt z dziećmi co widać na placu zabaw, więc dlaczego ma nie iść do przedszkolasmiling smiley. Ja to troszkę przeżywam jak każda mama ale cóż. Szczęście dziecka najważniejsze.
dziecko na huśtawcedziecko z piłką

:romantic_dinner:

ulinka01 (offline)

16-05-2009 12:15:48

z nad morza
Marcel poszedł w wieku 3 lat, bo był na liście rezerwowej i zwolniło się miejsce. Pierwszy tydzień był ciężki, ale nie było tragicznie dlatego postanowiłam go zostawić. I teraz chodzi z wielką radością. Hanka idzie od września do starszej grupy żłobkowej, ale tylko dlatego, że ja dostałam dobrą ofertę pracy. Chociaż myślę, że Ona będzie chodziła, bardzo chętnie, bo jak teraz idziemy po Marcela to muszę na siłę i z jej płaczem ją z tamtą zabierać

[link widoczny po zalogowaniu]

i

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-05-16 12:16 przez ulinka01.

18-05-2009 11:23:19

U nas ciężko z przedszkolem. Ja Amelkę zapisałam przeszło rok temu kiedy koleżanki przedszkolanki mi poradziły abym to zrobiła bo jest szał. Pozamykali część przedszkoli a teraz jest problem. Słyszałam, że mają powstać oddziały przedszkole ale zanim to nastąpi nasze dzieciaczki pewnie urosną.

gbdarecka (offline)

22-05-2009 21:37:49

O jakich zapisach mówisz amelkasłoneczko? Do prywatnego? W państwowych jest tak, że w kwietniu czy w mają zbiera sie komisja i rozpatruje podania ?dziecko z piłką

26-05-2009 15:17:36

gbdarecka

Nie nie. Ja mówię o państwowych przedszkolach. U nas jest tak dużo dzieci, że czeka się przeszło rok i to nie każde się dostało bo już dali listę w zeszłym tygodniu. Ale w większości tak jest. Co prawda komisja zbiera się tak jak piszesz ale podania są rozpatrywane kto jak złożył więc Ci co rok temu złożyli dostali się a inni nie. Moja Amelia się dostała więc będzie się cieszyć bo kocha dzieci .smiling smiley

ptysiowa_mama (offline)

17-06-2009 15:43:28

Warszawa
Swietny przyklad wrzuty reklamowej?

No to ja zamiast skasowac posta, wyleje kubel zimnej wody winking smiley tak sie sklada, ze zapisalam mojego synka na zajecia Akademii Malucha do tegoz przedszkola. Bylismy dwa razy, nawet bylo fajnie, tyle ze za drugim razem moje dziecko wracalo do domu bez butow (w wozku). Ktos je sobie "pozyczyl", albo zginely (jak buty moga zginac?). Butki ecco, bardzo fajne i jak to przy nieduzym dziecku - malo uzywane. Nie to jednak przesadza, ze skreslilam Akademie Usmiechu jako potencjalne miejsce przedszkolnej edukacji Misia. Napisalam maila z prosba o pomoc w odnalezieniu tych butkow. Bylabym usatysfakcjonowana, gdyby pani, ktora ze mna korespondowala gdy zapisywalam dziecko na zajecia (kasa, kasa) zechciala mi odpisac COKOLWIEK, nawet "bardzo nam przykro, ale nie znalezlismy butow". Odpowiedzi sie nie doczekalam, wiec moje dziecko juz tam nie pojdzie - ani na zajecia adaptacyjne, ani do przedszkola. Nie dosc, ze jest duze prawdopodobienstwo ze ktorys z rodzicow ma lepkie rece, to jeszcze personel nie zna podstawowych zasad postepowania z klientem.

Jmijeczka skasowala posta z reklama... Chodzilo o Akademię Uśmiechu w Warszawie winking smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-06-17 17:17 przez ptysiowa_mama.

jmijeczka (offline)

17-06-2009 16:15:01

Wlkp
Post naruszał regulamin, został skasowany. Pozdrawiam autora posta.

Olga (offline)

12-07-2009 19:02:36

Ośniki (05-155)
Kamila pójdzie w wieku 2-ch lat - od września, a w sierpniu skończy 2 latka. Na razie na zajęciach adaptacyjnych i przy zwiedzaniu przedszkola super się bawiła, chętnie szła i wcale nie zwracała uwagi na mamę. Jak będzie zobaczymy we wrześniu. Tyle, że w grupie 2-latków na pewno nie będzie tam zostawała co dziennie po 8 godzin - chyba że sama będzie bardzo chciała.

Pozdrawiam

jmijeczka (offline)

12-07-2009 20:58:10

Wlkp
A ja dam dziecko do przedszkola jak skonczy 3 latka.. nie chce jej skracac dziecinstwa.. to na pewno..

Olga (offline)

12-07-2009 21:35:37

Ośniki (05-155)
JIMECZKA też tak myślałam.
Ale my mieszkamy na wsi i koło nas ona nie ma się z kim bawić. A do dzieci ją ciągnie bardzo. Ja pracuję w domu i nie mogę z nią codziennie jeździć na place zabaw (szczególnie że na najbliższym zwykle nie ma dzieci) i stąd przedszkole.
Planujemy że będzie sobie chodzić na kilka godzin dziennie i to pewnie nie codziennie - ja w tym czasie pozałatwiam różne sprawy i nie będę jej musiała ciągać ze sobą po mieście, a ona się pobawi z dziećmi.
A szukałam przedszkola, w którym dwulatki nie uczą się języków obcych, liczenia itd., tylko się bawią, mają rytmikę, rysują, malują itd. A jak będzie i czy decyzja była słuszna napiszę w październiku, bo pewnie po miesiącu będę już miała jakieś wyrobione zdanie.

Pozdrawiam
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5064, Posty: 1243763, Użytkownicy: 72438.
Ostatnio dołączył/a Klaudynx.

Statystyki tego forum
Wątki: 43, Posty: 292.