Metoda Marii Montessori ?

Wysłane przez marlena09 

marlena09 (offline)

02-10-2009 17:02:59

Czy mozecie mi wytłumaczyc dlaczego lepiej jest posłac dziecko do takiego przedszkola gdzie dzieci ucza sie w oparciu o ta własnie metode ?

kreseczka (offline)

04-11-2010 10:13:34

Ta metoda jest po prostu skutecznasmiling smiley Mój synek chodzi do takiego przedszkola i w jego wypadku metoda się sprawdza. stał się bardziej opiekuńczy dla młodszych dzieci i wiele się nauczył od starszych. Dodatkowo dyscyplina , która tam panuje spowodowała,ze stał się bardzo grzeczny

marusia (offline)

17-12-2010 19:47:07

Wrocław
Warto posłać dziecko do takiego przedszkola, ponieważ tam nauczy się potrzebnej w dzisiejszych czasach obowiązkowości i poszanowania dla pracy swojej i innych (i wielu innych rzeczy). Polecam książki i artykuły o metodzie montessoriańskiej

W zasadzie możnaby długo opisywać na czym polega ta metoda. Wiadomo są plusy i minusy...

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-18 14:34 przez Sympatyczna.

mamsynka (offline)

07-01-2011 21:35:33

No właśnie. Wśród moich znajomych wielu zdecydowało się właśnie na taką metodę. Ale chyba bardziej popularne są takie montesoriańskie przedszkola Warszawie, ew. w większych miastach. A jakie waszym zdaniem przedszkola stosujące tę metodę są godne polecenia?

pati0909 (offline)

09-01-2011 13:48:28

synek moich znajomych chodzi do przedszkola Mądre Główki na Ursusie, to placówka metody Montessori. Bardzo są zadowoleni z postępów młodego - stał się bardziej samodzielny i jakoś tak "poukładany". Przede mną też wybór placówki dla synka, szkoda że we Wrocławiu nie ma jeszcze tego typu przedszkola, ale może do września coś się zmienismiling smiley

lexie (offline)

10-01-2011 07:23:29

Dlaczego warto zapisać dziecko do takiego przedszkola?
Bo metoda M. Montessori stawia nacisk na samodzielnośc dziecka (dewizą jest- naucz mnie zrobić to samemu). Grupy są mieszane wiekowo- dzieci uczą się od starszych i młodszych kolegów. Nie ma miejsca na nudę, jest mnóstwo dobrze rozplanowanych, rozwijających zajęć. A przede wszystkim dlatego, że w takim przedszkolu dziecko jest traktowane jak równorzędny partner, którego traktuje się z należną powagą, który ma prawo do własnego zdania i poważnej odpowiedzi na każde pytanie.
Od znajomych słyszałam dobre opinie na temat tego przedszkola Mądre Główki, wiem, ze przedszkola stosujące tę metodę są jeszcze na pewno w Łodzi i w Krakowie, o Wrocławiu nie słyszałam.

Muminka (offline)

13-01-2011 12:17:58

Warszawa
Dziewczyny mój Michaś chodzi do tego przedszkola. Przedszkole jest bardzo ładne, sale duże. Dziecko szybko się zaaklimatyzowało. Poza tym masz możliwość zapisania dziecka na dodatkowe zajecia - dodatkowo platne. Sa też warsztaty dla rodziców przydatne jeśli zalezy ci na stosowaniu zasad montesori na co dzień.

lexie (offline)

14-01-2011 15:07:16

Warto zapisać się na te warsztaty- dla dziecka to zawsze lepiej, kiedy podobne zasady panują w domu i w przedszkolu

mamsynka (offline)

07-02-2011 15:48:10

Widziałam na stronie mądrych główek informację, że rozpoczęli także rekrutację do szkoły podstawowej montessori. To kolejny plus tego przedszkola. A czy któraś była na tych warsztatach? I jakie książki możecie polecić takiej początkującej mamie?

lexie (offline)

12-02-2011 16:19:54

Moge polecić [link widoczny po zalogowaniu] coś takiego.
Mamsynka, myślisz o zapisaniu dziecka do takiej szkoły?
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5096, Posty: 1258750, Użytkownicy: 72535.
Ostatnio dołączył/a Patka99.

Statystyki tego forum
Wątki: 44, Posty: 299.