Piwa i wina bezalkoholowe

Wysłane przez Marta82 

Marta82 (offline)

23-02-2012 23:31:08

Kraków
Cześć! Trafiłam ostatnio na jakąś nową stronkę z piwami i winami bezalkoholowymi. Jestem ciekawa tego tematu, czy to można czy nie przewracjący oczami? Wcześniej już w necie widziałam stronkę z winami bezalkoholowymi, ale trudno mi wyobrazić sobie smak takiego wina. Czy to nie będzie kompot :-). Ale piwa to inna bajka. Jestem karmiącą mamą i raz na jakiś czas podpijam sobie Lecha bezalkoholu, ale jego smak jest ... blee :-). Mąż mi zamówił paczkę piw po 1 sztuce każdego, zobaczymy co to jest, mam nadzieję, że będzie lepsze niż te nasze..

Czy któraś z Was dziewczyny próbowała inne piwo niż lech albo karmi (chociaż czy karmi to piwo... :-)). Tam mają pszeniczne np., jestem tego ciekawa bardzo.

Co w ogóle myślicie o piciu bezalkoholowych w czasie ciąży i karmienia?

PA!

laska (offline)

13-03-2012 11:13:00

pomorze
Marta w ciąży nie piłam alkoholu. Za to jak już karmiłam, to starałam sie do pół roku nie pić alkoholu, a później to w sumie okazjonalnie szklankę piwa lub kieliszek wina. Na początku zawsze mąż kupował mi karmi, potem już nawet z alkoholem sobie pozwoliłam, z tym, ze tylko szklankę. I przeważnie piłam redsa lub inne smakowe piwa. A co do wina bezalkoholowego, to nawet o takim nie słyszałam. Za to piwa pszeniczne do dziś mi nie podchodzą.

ZAPRASZAM NA SWOJEGO BLOGAsmiling smiley
[ebobas.pl]

[link widoczny po zalogowaniu]

mamsynka (offline)

20-04-2012 12:00:17

Ja nie przełknę koncernowych piw. Zamiast karmi poszukaj sobie może piwka bezalko z małego browaru. A wina bez - nie wiem ale jaki to smak i czy w ogóle to ma sens?

dziadova (offline)

15-05-2012 11:42:01

Katowice
Nie piję alkoholu już prawie 5 lat i jako, że bardzo lubiłam smak wytrawnego wina, na urodziny dostałam Schloss Boosenburg Trocken opisywane jako ,,bardzo wytrawne". Wino bezalkoholowe smakuje trochę inaczej, bo brak ostrego posmaczku alkoholu uwydatnia kwaśny posmak win wytrawnych, wydaje się więc przez to zbyt kwaskowe. Ale z racji, że ciężko tak czy owak znaleźć cokolwiek bez alkoholu podobnego w smaku do wina, butelka poszła dość szybko i sprawiła mi niemałą smakową uciechę winking smiley Zdaję sobie jednak sprawę, jak wiele w tej kwestii zależy od gustu - moja mama dosłownie każde wytrawne wino nazywa ,,kwasiurem" albo ,,octem".
Częściej miałam do czynienia z piwem bezalkoholowym (dobrze, że czasem na imprezie ktoś myśli o absynentach winking smiley. Przypadła mi do gustu Bavaria 0,0% - chyba najbardziej przekonywująco przypomina zwykłe piwo z lekką ,,goryczką". Karmi nie lubię, bo słodkie :s

milenqa (offline)

15-04-2014 09:20:22

Mąż by mnie chyba zatłukł jakbym piła w trakcie ciąży winking smiley

nyeaisa (offline)

17-04-2014 11:16:14

Hosznia Ordynacka
Alkoholowe czy bez nie są wskazane, te bezalkoholowe są może jeszcze gorsze, tyle tam chemii, bleee...

Ala_P (offline)

25-04-2014 12:18:34

Wrocław
Smaczny jest Czeski Skalak bezalkoholowy smiling smiley Najlepiej kupować piwa z lokalnych browarów, niepasteryzowane, takie które mają krótki termin ważności, wtedy są zdrowe, bez chemii, a nawet mają sporo witamin smiling smiley Proponuję też spróbować tzw. "podpiwki".

angelina_ker (offline)

02-05-2014 08:22:57

Też nie miałam pojęcia, że istnieje coś takiego jak wino bezalkoholowe - no chyba, że Picolla ale troszkę ciężko byłoby to nazwać winem.

elkaa (offline)

20-10-2014 09:38:20

Białystok
Ja tam wole wogole nie pic jak ma byc bez %winking smiley

angelina_ker (offline)

05-11-2014 12:48:32

elkaa
Ja tam wole wogole nie pic jak ma byc bez %winking smiley

Czy ja wiem? Ja tam czasami mam ochotę na jakąś namiastkę piwa i te lemoniadowe piwa 0% mogą stanowić świetne orzeźwienie jak jest upał winking smiley. Choć teraz nam to raczej nie grozi.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4530, Posty: 1125272, Użytkownicy: 70076.
Ostatnio dołączył/a Moooniaaa.

Statystyki tego forum
Wątki: 37, Posty: 964.