Luty 2014

Wysłane przez kahna 

kasioonia (offline)

02-01-2015 18:53:33

Brwinów
Witajcie w Nowym Roku smiling smiley
Jak Wam minęły święta i Sylwester?

U nas święta w miarę spokojnie. Mikołaj dopisał smiling smiley Kubuś dostał Dino Bazyla i wielkiego misia, dostał takiego pieska, który przed nim ucieka (ponoć do nauki raczkowania, tu trochę Mikołaj dał ciałatongue sticking out smiley) i lokomotywę, która jeździ i nawet puszcza parę z komina! Była też ciężarówka i książeczki i takie klocki interaktywne... Oczywiście najbardziej podobały mu się pudełka. Cały Kubuś.

W Sylwestra Kubuś poszalał, byliśmy u znajomych. Tyle nowych cioć i wujków! Padł wprawdzie przed północą i fajerwerki go obudziły, ale potem w miarę spokojnie przekimał do rana.

Za to dziś byliśmy na wizycie zapoznawczej w żłobku. Mama musiała dopytać o parę spraw, a przy okazji Kubuś zapoznał się z opieknką i otoczeniem. Będzie najmłodszy w grupie, bo w chwili obecnej najmłodszy jest nasz półtoraroczny sąsiad. Ale może dzięki temu nareszcie się przełamie i zacznie sam chodzić.

Aaaa, i jest piąty ząbek! Górna lewa dwójka.

Poza tym od kilku dni nareszcie jest "mama" i to świadomie skierowana do mnie. Oraz coś na kształt "dada", w zasadzie coś pomiędzy "dada" a "baba", ale uznajemy, że to o tatę chodzi.

[link widoczny po zalogowaniu]

staraczkaKLA (offline)

13-01-2015 16:13:02

Witam Wszystkie Mamusie i Całuje Wszystkie Słodkie Bobasy,
Jestem Klaudia i jestem mamą karmiącąsmiling smiley na ebobasie poznałam całe mnóstwo przyjemnych mamsmiling smiley
SPAMUJE pierwszy razdzieck ona rowerku Od neidawna prowadzę sklep internetowy i wklejam linki gdzie tylko Moge, i tam gdzie nie moge w zasadzi też:p
www.gadodo.pl Zapraszam!

Ina1989 (offline)

21-01-2015 21:56:57

Rzeszów
No witajcie w Nowym Roku smiling smiley
z Nowym Rokiem czasu coraz mniej, forum coś przymiera nam.
Sylwestra spedziliśmy u siebie z grupą znajomych w sumie 12 osób, trochę było gwarno, ale Michał spał grzecznie z babcią w drugim końcu domu smiling smiley
Mamy wreszcie pierwsze ząbki smiling smiley pierwszy wyszedł przed Wigilią a drugi tydz później. Dwie dolne jedynki. Michuś na razie nie chce nic mówić sad smiley ale za to już prawie biega.
Z nowym rokiem zaopatrzyliśmy się też w nowy wózek, taką oto [link widoczny po zalogowaniu] . Na razie jestem baaaaaaardzo z niej zadowolona a kupiłam w ciemno bo nie znalazłam jej nigdzie w sklepach stacjonarnych.

roka158 (offline)

22-01-2015 08:54:46

Mierzęcice
Cześć dziewczyny !
Faktycznie czasu coraz mniej ! Tym bardziej że zaraz wielki przełom - roczek !
Robimy wielką imprezę a potem mama do pracy ! (na razie jestem na etapie poszukiwania, ale jestem pozytywnej myśli)
U nas o tyle lepiej że Jaśko zostanie pod opieka babci (mojej mamy) i wiem że lepszej opieki nie mogę mu znaleść !
My mamy tylko 3 ząbki, czekamy na drugą górną jedynkę . Mały ma już wilkie całe białe dziąsło i już czuć tego ząbka. O dziwo mój zuch przechodzi to ząbkowanie raczej spokojnie, nie ma histeri , przesypiamy nocki.
Pomino tego że zbliża nam się roczek nadal mamy jedna karmienie w nocy , o różnych porach dzis np 3.50, a tak to czasami 2, 5.30 itp.
Jaśko raczkuje , przy meblach śmiało chodzi, zdarza mi sie puścić i ustać nawet kilkanaście sekund, ale pierwszych kroków jeszcze nie było. Ja nie szalej z tego powodu , na wszystko przyjdzie pora.
Jasko był w tamtym tygodniu lekko przeziębiony, nie było korączki tylko czerwone gardełko. Mieliśmy tylko syrop i po 4 dniach przesło.

Dziewczyny jak u waszych pociech sprwy alergii ?
My mamy skazę białkową i na ciele czasami rózne krostki to od jedzenia . Lekarz kazał nam zrobić testy alergiczne z krwi.
Wiecie coś na ten temat ? ja od znajomej słyszłam że to za wcześnie ?
Oczywiście muszę to zrobić prywatnie za 150 zł.
I lekarz zlecił na badanie z krwi na gliste ludzką ? Miała to któraś robić?

A to ogólnie rośnie mi mały cwaniak , który wczystko musi mieć po swojemu !

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-22 08:55 przez roka158.

kerkia (offline)

22-01-2015 09:33:26

u nas rok zaczął się kiepsko, po dówch dniach w żłobku w trybie adaptacyjnym po 2,5h, młody zaczął wymiotować, co zjadł to zwracał, najgorsze, że co wypił to zwracał. starałam się go poić po jednej łyżecce co 15 minut, podawałam mu elektrolity ale i tak było coraz gorzej, młody był bardzo apatyczny, nie miał siły. skończyło się na 5 dniach w szpitalu, no ale mamy to już za sobą, młody zdrowy i przynajmniej nabrał odprności na rota z tej grupy którą się zaraził. zrobił się dość marudny po tej chorobie, jak coś mu się nie podoba to odstawia taki atak szału, że czasem nie wiadomo co z nim zrobić, na szczęście coraz rzadziej się to zdarza. od lutego znowu zaczyna chodzić adaptacyjnie do żłobka bo od 2 marca wracam na pełen wymiar do pracy, ale to szybko poleciało, trochę się cieszę, że będę wychodzić z domu i parę godziń spędzać bez młodego, psychika się już tego domaga smiling smiley.
tata mówi namiętnie z mamą coś mu nie idzie, szaleje na podłodze, chodzi przy meblach, sam jeszcze nic nie próbuje, obecnie jest mega zachrypnięty tak się darł momentami.
wkurza mnie sytuacja w naszej przychodni, od końca listopada nieczynna jest zdrowa strona bo pomór wśród lekarzy, nie można nic załatwić ani kontroli ani zaświadczenia do żłobka, dramat. ich durne odpowiedzi to żeby przyjść na chorą stronę, nie będę ze zdrowym dzieckiem chodzić do tej wylęgarnii patogenów, będę musiała drałować z młodym gdzieś dalej, ech.

Karolia85 (offline)

25-01-2015 22:15:37

Hej!
Nasza Gabrynia już za cztery dni będzie miała jeden lat smiling smiley Impreza urodzinowa, będzie w sobotę 31.01. Będzie skromnie, tylko nasze rodzeństwo z dziećmi i rodzice, ale i tak wyjdzie 17 osób! Szampan i balony kupione, tort zamówiony, więc będzie ok winking smiley

Ja od 02 lutego wracam do swojego" kołchozu" sad smiley Stres mam co nie miara... Gabrysią będzie się opiekowała sąsiadka, która mieszka na przeciwko nas smiling smiley Gabrysia chętnie do niej chodzi, więc będzie dobrze. Ja będę pracować po 7 godzin, bo jeszcze jestem karmiącą mamą smiling smiley I już w pracy Kierowniczka ma problem... Z resztą szkoda mówić, jeszcze nie wróciłam, a już popsuła mi nerwy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gabs nadal słabo sypia, budzi się nawet po 4-5 razy w nocy sad smiley Nie mam pojęcia jak będę wytrzymywać w pracy dzieck ona rowerku

Gabrysia, już drepta, a raczej biega-Mała Łobuziara. Gada jak najęta: mama, tata, baba, dziadzia, dada, cioto, ooo, tiotio smiling smiley Śmiechu mamy co nie miara radość Już nie chce robić papapa i nie chce się nauczyć klaskać w łapki zaskoczony
Chętnie jeździ na spacery (nie dłuższe niż 1godz), ale już najchętniej sama by chciała chodzić, a nie jeździć w wózku...

kerkia (offline)

26-01-2015 09:55:42

Karol odkrył chodzenie wokół stołu i tylko to go teraz intereuje, no jeszcze wstawanie przy wszystkim co się da i opróżnianie rodzicom szafek i szuflad. moje uporczywe próby nauczenia go papa i kosi kosi leje równo, najbardziej mu się spodobało robienie paluszkami na buzi byry byry byry. Mówi dużo sylab ale tylko tata jest momentami świadome, reszta raczej tylko w jemu znanym znaczeniu. Zrezygnował z jednej drzemki, ładnie śpi w nocy, po śniadanku około południa drzemeczka a potem urzęduje już bez spania do 21.
Od lutego wracamy do adaptacji w żłobku, doszedł już fizycznie do siebie po chorobie, psychicznie chyba jeszcze nie do końca, bywa bardzo marudny i wręcz awanturniczy jak coś mu się nie podoba, nie wiem czy to normalne dla wieku, że chce postawić na swoim czy to wynik stresu po szpitalu, najgorzej jest jak chce spać a nie może zasnąć z jakiegoś powodu, dostaje takiego szału, że uspokojenie go jest niesamowitą sztuką.

Ina1989 (offline)

26-01-2015 22:11:18

Rzeszów
Roka158 Michał nie miał żadnych alergicznych problemów a tu jakieś dwa tygodnie temu taka drobna wysypka na plecach i brzuszku. Podejrzewam, że to kaszka truskawkowa z Nestle. Dawałam mu ją co drugi dzień na zmianę z kaszką z Hippa - Owoce południowe- jogurt. jak mi się z hippa skończyła dałam 3 dni pod rząd tą truskawkową i wtedy zauważyłam tą wysypkę. Kaszka poszła w odstawke i wysypki też już nie ma.

Karolia85 Gabi budzi się 4-5 razy na karmienie? Bo jeśi tak to może jej spróbujesz już w nocy zamiast cyca mm podać. Te mleka po 1 roku życia są już chyba trochę bardziej syte. Michała karmiłam 8 miesięcy i też mi się budził co 2, max 3 godziny. Chyba moje mleko mu już nie wystarczało bo w końcu mały sam zrezygnował z cyca, poszłam zrobić sobie badania i mi anemia wyszła. Teraz na mm nie ma cudów, ale jest dużo lepiej bo je dwa razy w nocy (około 24-tej i 4-tej czasem 5-tej).

W dzień też śpimy jak Karolek, tylko raz koło południa.
Ostatnie 2 noce to u nas jakaś masakra, zasypianie z płaczem, chyba idą 4 zęby u góry na raz :/ pobudki po 5 razy w nocy, a cały dzień maruda.

Michałek na pierwszym spacerku na własnych nóżkach:

A tu Mały zębuszek:

Karolia85 (offline)

27-01-2015 19:48:11

Ina1989, z tym mm będzie problem, bo jak Gabi poczuje tylko w ustach smoczek od butelki jest wrzask...
W nocy daję jej jeden raz cyca, pozostałe razy jest przytulanie i smoczek. Lekarka powiedziała, żeby jej już nie dawać częściej cyca, bo ona już nie potrzebuje jeść tyle w nocy. Dostaje na kolacje 180 ml wody i 5 łyżek kaszki ryżowej. Popija mleczkiem i zasypia. Potrafi wytrzymać bez mleka, ale nie rozumiem dlaczego tak często się przebudza, przecież brzuszek ma pełny...

kasioonia (offline)

28-01-2015 14:49:06

Brwinów
Roka, z tymi testami to trochę za wcześnie, raczej się ich nie robi przed trzecim rokiem życia, przynajmniej tak twierdzi zgodnie nasza padiatra i rodzinny spec od wychowywania dzieci, ciocia-przedszkolanka na zasłużonej emeryturze.

kerkia, Kubuś też bardzo lubi robić takie byry byry paluszkiem na buzi, zwłaszcza, jak się na mnie złości tongue sticking out smiley Papa i kosi kosi jakby zapomniał. Czasem mu się zdarzy, ale rzadko. Za to z tymi napadami złości u nas jest tak samo, zwłaszcza jak czegoś mu się zabrania, a on i tak to robi. A focha strzela przekomicznie, składa się wpół na podłodze, wyje i zerka, czy wzbudził zainteresowanie i wyrzuty sumienia u niedobrych rodziców. Muszę mu kiedyś fotkę strzelić smiling smiley

"Mama" jest zupełnie świadome. Zwłaszcza, jak to ten zły tata wstaje do niego w nocy. Albo zła pani doktor bada zimnym stetoskopem. Albo zła szuflada przytnie paluszki.

Ulubionym ostatnio zajęciem Kubusia jest wyciąganie z szuflady moich skarpetek. Skarpetki taty nie wzbudzają takiego pożądania, ale moje są wyciągane, gryzione, przytulane, czasem próbuje je sobie założyć (wie, że skarpetka idzie na stopę i przykłada jedno do drugiego, ale jeszcze nie rozkminił, jak się zakłada), a potem - kochany synek mamusi - z taką samą frajdą te wyślinione sarpetki odkłada na miejsce.

Od poniedziałku idziemy się adaptować do żłobka. Nie mogę się doczekać smiling smiley

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5036, Posty: 1217889, Użytkownicy: 72273.
Ostatnio dołączył/a pestkaa25.

Statystyki tego forum
Wątki: 384, Posty: 646600.