Okulary przeciwsłoneczne

Wysłane przez barbara2 

barbara2 (offline)

05-08-2019 15:50:01

Dobieszowice
Na ostatniej wizycie lekarz stwierdził, że powinnam zaopatrzyć dziecko w okulary przeciwsłoneczne. Dziecko ma 2,5 roku i nosi czapkę z daszkiem. Jak myślicie potrzebna jest dodatkowa ochrona oczu?

majka_k (offline)

06-08-2019 10:01:58

Kielce
Moje starsze dziecko nie używa żadnych okularów i na razie nie zamierzam ich kupować. Wydaje mi się, że kapelusz lub czapka powinno wystarczyć przed intensywnych słońcem.

julia_niem (offline)

06-08-2019 15:36:35

Starsze dziecko nie używa okularków, może dlatego że ja również ich nie używam. Nie wydaje mi się że okulary są konieczne. Jeśli światło słoneczne nie razi ciebie, ani twojej pociechy i nie oślepia to po co zmieniać kolory oglądanego krajobrazu.

placuszeek (offline)

07-08-2019 10:04:52

Na stronie szkoły rodzenia prenalen znalazłam tekst, że wzrok dzieci kształtuje się do około 12-15 roku życia – im młodsze dziecko tym jego oczy są delikatniejsze i bardziej wrażliwe na szkodliwe promieniowanie UV. Dlatego tak ważne jest aby chronić wzrok naszych pociech. Najlepsza metodą ochrony oczu latem są oczywiście okulary przeciwsłoneczne. Najlepiej wybierać takie, które mają średni odcień szkieł oraz blokują promienie UVA i UVB i należy wybierać dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne z odpowiednimi atestami.

ka_dolecka (offline)

07-08-2019 15:48:22

Gdańsk
Moja pociecha nie nosi żadnych okularów, chociaż wie do czego one służą. Widocznie nie odczuwa takiej potrzeby.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5208, Posty: 1288828, Użytkownicy: 72840.
Ostatnio dołączył/a aneczkatos.

Statystyki tego forum
Wątki: 407, Posty: 646675.