Problem z niedosłuchem u dziecka- Wasze doświadczenia

Wysłane przez Maya2 

Maya2 (offline)

10-01-2018 17:02:46

Kraków
Witajcie Drogie Mamy i Tatusiowie smiling smiley
Mam do Was pytanie. Macie jakieś doświadczenia z niedosłuchem u dziecka? W wyniku choroby córka urodziła się z ubytkiem słuchu i nosi w tym momencie aparaty. Lekarz przy okazji ostatniej wizyty kontrolnej poruszył temat implantów słuchowych. Szczerze mówiąc ten temat jest mi nowy i chętnie poczytałabym o Waszych opiniach i doświadczeniach.

Jak Wy leczycie wady słuchu u Waszych pociech? Byłabym wdzięczna za Wasze komentarze

Ninaa (offline)

17-01-2018 14:46:19

Warszawa
Witam Maya2,

mój synuś również cierpi na głęboki niedosłuch na obu uszkach, więc współczuje tobie. U nas sytuacja była bardzo poważna niż synuś już się bez słuchu urodził i nie mieliśmy innej możliwości niż wszczepić mu implanty, aby mogli przy rozwoju prawidłowo nauczyć się mowy i słuchu. Do tej pory dobrze mu idzie i jesteśmy zadowoleni z efektów.

Pozdrawiam smiling smiley

Maya2 (offline)

24-01-2018 17:52:25

Kraków
A jaki jest koszt takich implantów? No i szczerze mówiąc zastanawiam się czy w implantach rzeczywiście można lepiej słyszeć niż w aparatach. Nie działają one na podobnej zasadzie?

Ninaa (offline)

29-01-2018 09:36:53

Warszawa
Wszczepienie implantów słuchowych zostaje refundowane przez NFZ po skutecznej kwalifikacji na operacje. U synka został wszczepiony implant firmy Cochlear i my nic nie płaciliśmy za niego ani za operacje. Co do aparatu słuchowego, to najlepiej jeżeli się skonsultujecie jeszcze raz z lekarzem aby dowiedzieć się która opcja jest idealna dla waszego dziecka. Z tego co ja wiem aparat słuchowy jest doradzany u ludzi z lekkim niedosłuchem lub niedosłuchem jednostronnym. U nas synuś ma głęboki niedosłuch na obu uszkach, czyli zwykły aparat słuchowy już by tu nie pomógł. Przy obustronnym niedosłuchu tylko implant jest efektowny. Nie wiem jak sytuacja u was wygląda, ale jeżeli lekarz doradzał wam implant to może być że sam aparat u waszej córki również już nie wystarcza…

Maya2 (offline)

30-01-2018 17:05:19

Kraków
Dziękuję za wyjaśnienie. Faktycznie aparaty wydają się być coraz słabsze dla córki. Zastanawiałam się po prostu czy implanty słuchowe są „mocniejsze”, ale skoro stosuje się je osób z głębokim niedosłuchem, to rzeczywiście warto to przemyśleć. Szczególnie jeśli jest to zabieg refundowany…
A jak to jest? Czy po zabiegu zaczyna się od razu normalnie słyszeć?

Ninaa (offline)

31-01-2018 17:21:59

Warszawa
Dokładnie, wydaje mi się że najlepiej będzie jeżeli się jeszcze raz skonsultujesz z lekarzem i on dokładnie może ewaluować czy implant jest w ogóle w waszym przypadku potrzebny! Co do słuchu, to jest to zabieg operacyjny, czyli rana musi się po wszczepieniu wpierw zagoić zanim zacznie się rehabilitacja, po której dziecko zacznie uczyć się słuchać. Czyli jest to nieco dłuższy proces, ale wydaje mi się ze warto, bo dziecko potem słyszy i mówi prawidłowo przez cale życie...

Maya2 (offline)

06-02-2018 17:20:15

Kraków
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Tak zrobimy smiling smiley skonsultujemy się jeszcze z innym lekarzem. Albo zadzwonię od razu do którejś kliniki, która wykonuje takie zabiegi i popytam jeszcze. Chociaż pewnie przez telefon i tak nie będą w stanie mi za wiele powiedzieć nie widząc wyników badań. Wspomniałaś, że u synka został wszczepiony implant Cochlear. Sami wybieraliście implant, czy w klinice zdecydowali lekarze? Jesteście z niego zadowoleni?

Ninaa (offline)

12-02-2018 18:08:28

Warszawa
Myślę ze to dobre postanowienie z waszej strony niż każdy pacjent jest inny i potrzebuje indywidualnego leczenia. U nas było tak ze lekarz zaproponował nam dwa różne implanty i dał nam broszurki informacyjne do nich. Dodatkowo również jak ty to teraz robisz zbieraliśmy informacji przez Internet i szukaliśmy doświadczeń innych rodziców. Zdecydowaliśmy się w końcu na implant firmy Cochlear bo jest on szczególnie mały i dlatego dostosowany dla małych dzieci. Drugim istotnym powodem, dlaczego zdecydowaliśmy się w końcu na ten produkt był serwis techniczny który jest dostarczony przez firmę gdyby coś się działo z implantem.

Maya2 (offline)

21-02-2018 16:19:08

Kraków
Dziękuję Ci bardzo! Co ja bym bez Ciebie zrobiła winking smiley
Rozmawiałam z pewną mamą, której synek miał wszczepiany implant ślimakowy kilka dobrych lat temu i oni wtedy nie mieli wyboru. Powiedziano im wprawdzie przed zabiegiem, który implant będzie wszczepiony, ale nie dano żadnego wyboru. Cieszę się, że to się jak widać zmieniło przez te kilka lat. Trochę się rozejrzałam na ich stronie i mają sporo akcesoriów do kupienia. Nie wiem, czy wszystkie są dostępne również w Polsce, ale jest to dowód na to jak technika idzie do przodu, że już nawet za pomocą implantu można odebrać rozmowę telefoniczną…

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-21 16:20 przez Maya2.

Ninaa (offline)

28-02-2018 17:27:52

Warszawa
Witam ponownie! Oczywiście nie ma sprawy, trzeba sobie pomagać i dzielić doświadczeniami szczególnie przy tak trudnym temacie. Masz racje, również czytałam na różnych portalach jak i w klinice rozmawiałam z innymi rodzicami i byłam rozczarowana gdy niektórzy mi opowiadali ze są lekarze które nie dają pacjentowi wyboru implantu. W związku z tym wówczas wyszukałam informacje ze z prawnej strony lekarz powinien pacjentom wyjaśnić jakie ma opcje i dać wybór. Niestety w rzeczywistości wygląda to czasem inaczej i klinki lub lekarze maja kontrakty z poszczególnymi producentami implantów i wszczepiają je wszystkim pacjentom, nawet jeżeli może to być nie całkiem optymalne rozwiązanie dla indywidualnego pacjenta.
Co do akcesoriów firmy Cochlear to wydaje mi się ze są dostępne wszystkie na stronie "medicus care", który jest dystrybutorem na polskim rynku. My ostatnio dokupiliśmy nakładkę "Aqua+". Bardzo nam się przydała jak wyjechaliśmy na wakacje nad morzemsmiling smiley
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4655, Posty: 1144162, Użytkownicy: 70748.
Ostatnio dołączył/a Maar_ta.

Statystyki tego forum
Wątki: 352, Posty: 646470.