Moczenie nocne u dzieci

Wysłane przez TruskawkoweCiastko248 

TruskawkoweCiastko248 (offline)

01-12-2017 23:29:13

Łódź
Cześć dziewczyny. Szukam porady jak oduczyc dziecko moczyc sie w nocy.

Córka ma już skończone 6 lat a nadal 1 - 2 razy w miesiącu sie w nocy moczy. Dowiadujemy sie o tym, że noc była mokra dopiero po przebudzeniu, bo córka nie budzi sie w nocy nawet gdy sie zsiusia.

Zrezygnowaliśmy z płatków z mlekiem na kolację myśląc, że może przed snem pochłania za duża ilość płynów. Zawsze przed snem przypominamy jej o wizycie z toalecie. Ale niestety nie zawsze nad ranem skutkuje to sukcesem.

W dzień często wstrzymuje siku- jak mówi nagle niej sie tak mocno chce ze nie może wytrzymać. Myślicie ze to może być jakiś problem z układem moczowym?

W arytmetyce miłość jeden i jeden to wszystko, zaś dwa minus jeden to nic.

[link widoczny po zalogowaniu]

altaya79 (offline)

13-12-2017 13:10:00

Rumia
Kuku TrustawkoweCiastko

Miałam podobny problem. Moj synek bardzo szybko byl odpieluchowany, w dzien! À w nocy, nigdy prawie nie budzil sie z sucha pielucha...
Dalismy mu lampion nocny, myslac ze moze boi sie sam w nocy wstac do toalety. Powiedzielismy mu tez, ze moze nas wolac jesli nie chce sam do toalety chodzic pour ciemku... Odstawilismy picie w nocy i budzilam go kiedy ja szlam spac. À to ostatnie jak sie okazuje to blad. Moje dziecko mialo tak twardy sen, ze nie wybudzalo sie na siku. Uslyszalam od kolezanki, ze istnieje cos takiego jak alarm pipi, czyli alarm wybudzeniowy. Kupilam za 300 zloty taki na a.l.e gro W sumie wiecej wydawalam na pieluchy... Nie liczac samooceny mojego synka.... Wiem, ze mozna kupic 'uzywane, taniej. Moj syn po tygodniu opanowal nocne sikanie! Pozyczylam go pozniej kumpeli, tez w tydzien bylo po wszystkim ! Moze tego sprobuj....
Powodzenia

Altaya79

altaya79 (offline)

13-12-2017 13:12:55

Rumia
À wstrzymywanie moczu jest bardzo niezdrowe, moze miec podloze psychologiczne... No chyba,ze dziecko chce sie poprostu bawic i nie ma czasu na takie ''pierdoly''. Poprostu trzeba ja zaprowadzic kiedy widzisz, ze jej sie chce Siku. Lub regularnie jej o tym przypominac...

Altaya79

13-12-2017 14:46:07

Łódź
Właśnie.. My tez budzilismy córkę i czasem w pól przytomna szła do toalety dosłownie a czasem pomimo tego i tak noc była mokra.

Moja córka późno wyszła z pieluch i zaraz po świetnie sobie radziła ..

Super ze piszesz o tym urządzeniu kiedyś się interesowałam tym ale nie znalam nikogo kto by to na sobie przetestowal.

Mogłabyś powiedzieć jak to mniej więcej działa ?

altaya79 (offline)

13-12-2017 15:44:02

Rumia
Hej
To dziala w ten sposob, ze...
Ja miałam sprzet z kabelkami, ale sa tez bezprzewodowe. Tak wiec, sonde z alarmem- taki klips- przypina sie w majtki. Kabelek od tej sondy prowadzi do nadgarstka, czyli prowadzi sie go pod pidzama, do rekawa i zapina sie na nadgarstek tak jak zegarek... No i teraz dzialanie: przy pierwszych kropelkach( naprawde pierwszych) zaczyna to wyc.! Dziecko sie nie budzi hehe ale Ty tak. No i wtedy wlasnie mozesz obudzic dziecko. Czyli roznica z wybudzaniem ''obojetnie kiedy'' polega na tym, ze budzisz je wtedy kiedy potrzeba. Mozg wylapuje odpowiedni sygnal, w odpowiednim momencie. To sprawia, ze pozniej dziecko samo sie budzi w odpowiednim momencie...
Mam nadzieje ze to pomoze

Altaya79

altaya79 (offline)

13-12-2017 15:47:04

Rumia
PS. Oczywiscie budzisz dziecko od razu i prowadzisz do toalety hehe

Altaya79

13-12-2017 15:55:19

Łódź
Rozumiem. Super dziękuję zapoznam się jeszcze z cenami takich urządzeń używanych bo zaraz skończy 7 lat cora wiec mam nadzieje ze szybko nauczy się kontrolować potrzebę oddawania moczu

altaya79 (offline)

13-12-2017 16:59:07

Rumia
No moj mial 7 i pol... Gdyby nie to urzadzenie, to nie wiem czy sam z siebie by przestal. Tez mi bylo szkoda kasy, ale patrzac na cene pieluch to po kilku miesiacach mi sie aparat zwrocil. Pozniej mozna odsprzedac. Ja moj trzymam na w razie czego dla drugiego synka. Ten ma 3 latka wiec jeszcze troche czasu by sie oduczyc nocnego moczenia...ale w razie czego bede mogla zadzialac szybciej niz u starszaka hehe. À pozniej sprzedam sprzet.
Warto przemyslec, pieluchy tez sporo kosztuja. Szczegolnie te markowe

Altaya79

13-12-2017 17:44:53

Łódź
My dopiero mamy 2 malucha w drodze. W sumie może i racja żeby raz zainwestować i mieć pewność. :} muszę to przeanalizować

altaya79 (offline)

13-12-2017 22:45:01

Rumia
Super ! Zycze Ci dobrej ciazy i szczesliwego rozwiazania

Altaya79
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4817, Posty: 1146135, Użytkownicy: 71068.
Ostatnio dołączył/a Evaa.

Statystyki tego forum
Wątki: 370, Posty: 646497.