Kwietniowe Maluchy 2017.

Wysłane przez Adzioszka 

Adzioszka (offline)

01-05-2017 16:47:28

Buk
Wszystkie Mamuśki oraz maluszki urodzone w kwietniu 2017r.
Kontynuacja tematu Mamuśki Kwiecień 2017 smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

renata_walak (offline)

01-05-2017 17:34:09

Rozalinów
Witaj Adzioszka smiling smiley

Moja Nela ma już 1 miesiąc i 3 dni....nawet nie wiem kiedy zleciał nam cały kwiecień...
budzi nam się w dzień co 3godz.na jedzenie w nocy co 4
jeśli chodzi o karmienie, to ja od początku odciągam pokarm z piersi i podaję butelką, trochę wspieramy się też modyfikowanym....jak się uda, to zamierzam tak wytrwać do 3miesiąca a potem już tylko modyfikowane....

Adzioszka (offline)

02-05-2017 16:16:57

Buk
Witaj Renata_walak. Moja mała skończy 8 mają miesiąc.
Wszystko jest cacy oprócz tego, że z mojego cycka zrobiła sobie smoczek a normalnym smoczkiem pluje. Nie bardzo wiem jak ja nauczyć smoczka a niestety muszę nauczyć bo ma silny odruch ssania który nie zawsze oznacza że jest głodna! Więc póki co zasypia mi przy cycu jak już zasnie to jest ok śpi 4 czasem 5 godzin ale Cycus musi być do zasypiania. Jak nie śpi i już się znudzi rozgladaniem czy "rozmową" to zaczyna się krzyk i tylko cucus ja uspokoi:/ lekarka na bilansie mówiła że jej to minie ok 2-3 miesiąca życia. Czasem jest to męczące tym bardziej że Jasio też potrzebuję mojej uwagi a już nie wspomnę o codziennych obowiązkach....
Macie może jakieś pomysły jak to przetrwać?

Motylkowapanna (offline)

02-05-2017 16:57:38

Luboń
Hej winking smiley nareszcie i ja dołączam do Was winking smiley co prawda moi chłopcy urodzili się w marcu ale cała ciążę byłam z Wami to i teraz będę. Moi synowie przybierają ładnie na wadze - Hubert ma już 3700 a Tymek 2970. Karmię niestety tylko mm - pokarmu starczylo na 3 tygodnie a i tak wozilam głównie Tymkowi do szpitala żeby szybko nabrał masy winking smiley Narazie omijają nas kółko i nie mamy ciemieniuchy - bioderka wszystko ok no i według pediatry rozwijają się prawidłowo. A Wasze maluszki jak? Pozdrawiamy Was cieplutko!

Adzioszka (offline)

05-05-2017 14:38:33

Buk
Witaj Motylkowapannasmiling smiley pewnie, że należysz do naszej grupy nawet nie myśl inaczej smiling smiley
Cieszę się że chłopcy przybierają na wadze i rosnąsmiling smiley
A pozwolę sobie zapytać przesłałaś karmić piersią bo pokarm miałaś słaby czy zalecenie lekarza?
Moja Pola w poniedziałek będzie miec miesiąc.
I też już zastanawiam się nad przejściem na mm już na stałe. Raz, Nie chce być żywym smoczkem bo niestety nie mogę sobie na to pozwolić, obowiązki domowe, dwulatek itp itd, a niestety coraz bardziej czuje ze staje się dla niej takim smoczkiem. A druga sprawa to taka że po każdej piersi i tak muszę jej podać min 30 ml mm bo się nie najada.
Mówiłam o tym pediatrze ale ona jakby głucha na moje wołanie i radę i pomoc.
Położna za to mnie namawia żeby dostawiala córkę i dokarmiala ale to taka trochę głupiego robota... tak mi się wydaje...
Jestem w kropce, z synem miałam podobnie tylko że z nim było tak że dostałam wysokiej gorączki przez trzy dni leżałam i tylko podawali mi dziecko o karmiena bo nie dałam rady zwlec się z łóżka. A jak mi minęło pokarm jakby dosłownie zanikl i musiałam przejść na mm czy chciałam czy nie....

A teraz drugie pytanie co pijecie? Jakie napoje? Ja już mam trochę dość wody i soku jablkowego i mam ochotę na sok jablkowo gruszkowy ale czy Gruszka nie zaszkodzi małej?? Podzielcie się też swoimi ulubionymi potrawami które nie szkodzą dzieckusmiling smiley wiadomo staramy się jeść wszystko ale na pewno każda z nas ma swoje ulubione menusmiling smiley

Motylkowapanna (offline)

06-05-2017 09:24:26

Luboń
Ja dlatego karmię ich mm bo zanikł mi pokarm. Chłopcy byli mali i nie mieli wyrobionego odruchu ssania. Mimo, że pomagałam sobie laktatorem to niestety nie pomogło sad smiley Nawet butelki na początku nie chcieli ssać i każde karmienie wymagało dużej ilości czasu i cierpliwości. Na szczęście tak jak mówiła położna odruch ssania sobie wyrobili i karmienie teraz trwa o wiele krócej - oni się nie denerwują tak a ja mogę odpocząć trochę.
Pozdrawiam Was serdecznie smiling smiley

KasiaKasia88 (offline)

06-05-2017 13:43:22

Leśna Droga
Dziiewczyny u mnie było tak że 3 maja o 10 rano założyli ma balonik. Nie było miło ale przetrwałam. Od 18 zaczęły mi się skurcze co 10 min, od 23 miałam już co 3 minuty. Ból nie do opisania. A że byłam na patologii ciąży to nie mógł być że mną mąż... I to chyba było najgorsze. Do 3 rano wytrzymałam, potem kazalam wezwać lekarza. Wyjęli balkon, miałam 3 cm rozwarcia ale takie bóle że traciłam świadomość. Szlam już na porodówkę i mogłam zadzwonić po męża. Niestety na porodówce skapitulowałam. Miałam takie bóle że zarzadalam cesarki.... Nie dalam rady. Żaden gaz mi nie pomagał, normalnie odplywalam z bolu...

KasiaKasia88 (offline)

06-05-2017 13:45:24

Leśna Droga
Do tego trzęsło mnie jak galaretę. Podziwiam te z was które dały radę urodzić naturalnie. Ja nie wiem czy przezylabym kolejne skurcze zebyndobic do 10 cm.... Trochę mi z tym źle ale cieszę się że mam już swoją Tosie przy sobie... To najważniejsze.

KasiaKasia88 (offline)

06-05-2017 13:46:17

Leśna Droga
Ja karmię piersią i chce to robić co najmniej 6 miesięcy.

KasiaKasia88 (offline)

06-05-2017 13:56:03

Leśna Droga
Adzioszka ja sobie nie przypominam żebym przy synu miała jakieś ograniczenia w piciu. Wszystko piłam, nawet kawę. Nie piłam gazowanego ale tego akurat nigdy nie pije. A w soku gruszkowym to tyle tej gruszki że nic... Teraz zaczyna panować moda na jedzenie wszystkiego przy karmieniu. Coś w tym jest slusznego

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4479, Posty: 1122351, Użytkownicy: 69448.
Ostatnio dołączył/a Anita82.

Statystyki tego forum
Wątki: 349, Posty: 649815.