Problem ze spaniem.

Wysłane przez Adzioszka 

Adzioszka (offline)

16-11-2016 22:33:55

Buk
Witajcie, jestem mamą 20 miesięcznego Jaska. Jasiek od pierwszych dni życia do ukończenia ponad 19 mcy spał sam w swoim łóżeczku. W ciągu tego czasu były tylko 2 razy gdzie spał z nami - choroba.
Od jakiś trzech tygodni, po prostu z dnia na dzień na widok łóżeczka krzyczy bije płacze. Zasypia w naszym lozku, początkowo przenoszenie go po zaśnięciu przynosiło skutki ale teraz to on jest w stanie obudzić się w trakcie przenoszenia czy nawet w celu skontrolowania czy leży w naszym lozku.
Nie mam już siły na wieczorne maratony płaczu i krzyku przy próbach kładzenia go w łóżeczku bo to nie przynosi skutku. Walczę z nim już prawie drugi tydzień i nic żadnego progresu nawet minimalnego sad smiley
Dodam że jestem w 5 mcu ciąży i ciężko nam spać w 4. Najbardziej się boję że w nocy dostanę kopniaka w brzuch sad smiley
Dziewczyny ratujcie, macie jakieś sposoby na spokojny sen dla malca?
Najgorsze jest to że nie mam pojęcia co wpłynęło na tą zmianę bo nigdy nie mieliśmy problemu w spaniu w łóżeczku. ... sad smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

babysitter (offline)

15-01-2017 19:13:56

Pisz
Witam,
Mogą być różne przyczyny problemów ze spaniem. Reakcja Jasia na łózko może być spowodowana tym, że być może coś mu sie przyśniło i przebudził sie akurat w łóżeczku i teraz kojarzy mu się z nieprzyjemnymi wspomnieniami. Myślę, że możesz spróbować przy usypianiu i kilka dni w nocy, włączyć mu jakąś muzykę relaksacyjną, ewentualnie jakies odgłosy, przy których będzie spokojny.
Może spróbuj kupić mu nową poszewkę na poduszkę i kołdrę z motywem jego ulubionej bajki bądź jakiejś postaci, która kojarzy mu się z czymś przyjemnym to może odwrócić jego uwage od złych skojarzeń. Powodzenia smiling smiley
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4481, Posty: 1122555, Użytkownicy: 69451.
Ostatnio dołączył/a DaliaA.

Statystyki tego forum
Wątki: 349, Posty: 649822.