Jąkanie 2,5 - latki

Wysłane przez lunia86 

lunia86 (offline)

29-02-2016 14:59:37

Nowa Wieś
Kochane Mamy !!!
Tak jak w tytule...Moja 2,5 - latka zaczęła się jąkać. Trwa to już ok miesiąc. Córka do tej pory była żywa, bystra dużo mówiąca dziewczynka... i dalej taka jest tyle że mówi nieznacznie mniej i to jąkane... jest okropne... wczoraj i dzisiaj w każdym zdaniu co drugie słowo, na początku wyglądało to tak, że przez jakiś tydzień raz na kilka zdań powtarzała jeden wyraz początkowy zanim powiedziała dalej zdanie... później było np. popopopopowiedział, dadadał itd. ale tak raz na 3-4 zdania... później przeciąganie jednej literki np. nnnnnie, potem dostała zapalenia uszu i w czasie choroby było okropne jąkanie i biła się przy tym po uszkach bo ją bolały... po chorobie jakby się polepszyło na 2-3 dni ( zająkane jedno słowo na 2 zdania), a teraz jąkanie na potęge wszystkie rodzaje, które opisałam i prawie w każdym zdaniu sad smileysad smileysad smiley Jestem załamana nie wiem jak jej pomóc, nie chce jej stresowac lekarzami, logopedami itd. bo już ma dość. Robię z nią ćwiczenia w formie zabawy, które znalazłam na internecie. Nie wiem czy to tzw. jąkanie rozwojowe czy spowodowane stresem (przez miesiąc brała antybiotyki - z anginy poprzez zapalenie oskrzeli do zapalenia uszu). Poratujcie i poradźcie czy miałyście takie przypadki ze swoimi dziećmi ???!!!!

barbara177 (offline)

10-03-2016 11:16:34

kraków
Mój Maty miał ten sam problem, również około 2,5. I prawie już o tym zapomniałam.... Zajęło to całe około trzech miesięcy - były lepsze i gorsze dni, i za każdym razem było jeszcze gorzej, gdy był chory (tylko grypa). Czytałam może to powodować gwałtowny rozwój mózgu. Lekarz poradził nam głównie o tym nie ostrzegać i nic w tym stylu i po prostu tylko wytrzymać i dać mu czas...... I rzeczywiście to stopniowo znikało, a teraz długo już jest dobrze. Ale też się obawiałam. Wierzę, że u was wkrótce będzie wszystko OK ;-)

lunia86 (offline)

10-03-2016 12:07:02

Nowa Wieś
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Właśnie interesuje mnie czasowo ile to może trwać, żebym nie przeoczyła momentu kiedy trzeba będzie jakoś zareagować dalej. Basiu a czy robiłaś z synkiem jakieś ćwiczenia np. na oddychanie itd ?? Czy poprostu samo się potoczyło wszystko ?

oluniak (offline)

11-03-2016 09:35:26

Kamienica
najlepiej zglosic sie z problemem do lekarza (logopedy/www,znajdzlekarza.pl) i szybko zdiagnozowac dziecko. Podejrzewam ze w tym wieku latwo jest poradzic sobie z problemem poprzez cwieczenia ktore dobierze logopeda

District5 (offline)

11-03-2016 12:18:45

Zgadzam się w 100%. Nie ma innego wyjścia.

[link widoczny po zalogowaniu]
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4481, Posty: 1122555, Użytkownicy: 69451.
Ostatnio dołączył/a DaliaA.

Statystyki tego forum
Wątki: 349, Posty: 649822.