4,5 latek sika do łóżka

Wysłane przez kokoszalet 

kokoszalet (offline)

28-10-2015 09:25:51

Warszawa
Wydaje mi się że mamy problem. Mój 4,5 letni synek moczy łóżko w nocy. Już od jakiegoś czasu nie zakładam mu pieluchy. Na początku wyglądało to mniej więcej tak, że jedną noc było mokre, 2-3 suche... Jednak od jakiegoś czasu zaczął moczyć się codziennie.... Zaczęłam wysadzać go w nocy, czasem raz, czasem 2 razy.... Wtedy jest ok ( chociaż czasem zdarzy się, że się " spóźnię"...) Wydaje mi się to trochę bez sensu, bo muszę go wybudzać i sam tez wstawać o określonych porach. Wcześniej kupiliśmy mu taką lampkę na dotyk, to kilka nocy sam wstawał i sikał do nocnika, jednak później o tym zapomniał i już się nie budził. Najgorsze jest to, że nawet jak wszystko ma mokre to się nie obudzi i śpi dalej.... taki ma sen.

Nie wiem sama co mam robić....czy powinnam już udać się do odpowiedniego lekarza, czy poczekać jeszcze ?

KangurzaMama (offline)

29-10-2015 08:10:46

Gdańsk
Hmm... a może stało się coś złego w jego życiu że tak reaguje? Może czegoś się boi? Może ma koszmary? Rozmawiałaś z nim? Może za dużo pije przed spaniem? A ma tak mocny sen że go to nie budzi. Ja bym najpierw sama próbowała znaleźć przyczynę. A dopiero w ostateczności do lekarza.

kokoszalet (offline)

29-10-2015 09:38:51

Warszawa
Oczywiście, rozmawiałam z nim smiling smiley sen ma spokojny, nie budzi się, nie wierci....
W życiu nic się nie zmieniło, zadowolony z przedszkola, strasznych bajek nie ogląda, bez stresu żyje.
Na noc nie daje mu za dużo picia, max 2 h przed położeniem do łóżka .... sad smiley

laska (offline)

14-11-2015 23:23:38

pomorze
kokoszalet wiesz, skoro nic się w Waszym życiu nie zmieniło, a syn miewał wcześniej suche noce i znów zaczął się moczyć, to ja bym poszła do pediatry z nim i opowiedziała o tym problemie. Niech on zdecyduje czy wyśle go najpierw na jakieś badania moczu czy coś takiego lub do specjalisty. Mój jeden synio w tym wieku miewał też moczenia nocne i to non stop. W sumie w tym wieku, to nie mieliśMy od urodzenia ani jednej suchej nocy. Więc zaopatrzyłam się w nieprzemakalne prześcieradła smiling smiley I choć syn jest starszy, na szczęście przestał moczyć się non stop w nocy, to i tak czasem się mu zdarza. I tak jak u Twojego - sen ma tak mocny, że śpi tak do rana. A co do wybudzania go w nocy - jest to bez sensu! Sama tego próbowałam i syn rano nawet nie pamiętał, że go wybudzałam czy z nim szłam do łazienki. Stwierdziłam więc, że nie ma to najmniejszego sensu! Życzę powodzenia - mamie dużo cierpliwości i oby to się niedługo skończyło.

ZAPRASZAM NA SWOJEGO BLOGAsmiling smiley
[ebobas.pl]

[link widoczny po zalogowaniu]

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4482, Posty: 1122670, Użytkownicy: 69461.
Ostatnio dołączył/a Vanila.

Statystyki tego forum
Wątki: 349, Posty: 649823.