Dziecko i studia?

Wysłane przez monk88 

monk88 (offline)

31-03-2015 10:06:09

Hej, planuję rozpocząć studia (poprzednie przerwane) na [link widoczny po zalogowaniu] Jednak mam pewne obawy czy dam sobie rade, bo mamy małe dziecko 3 lata. Mąż dużo pracuję i chyba niania będzie potrzebna. Czy któraś z Was łączy studia z wychowaniem dziecka?

mllb (offline)

01-04-2015 14:06:07

Góra Kalwaria
Cześć, ja zaczynając studia magisterskie byłam w ciąży, w czasie pierwszej sesji ciężko mi było się uczyć, ale jakoś zaliczyłam wszystkie egzaminy (bez poprawek). Potem urodziłam, pojechałam na uczelnie, jak córka miała 3 tygodnie (została z babcią). Do tego prowadzę działalność gospodarczą. Nie było łatwo, ale dałam radę, obroniłam tytuł magistra w I terminie smiling smiley Na pewno dasz radę, jeśli będziesz chciała.

roza_kowalczyk (offline)

11-08-2015 15:32:54

Warszawa
Najlepiej studia zaoczne, bo inaczej się zamęczysz, a tak na weekend zawsze się kogoś zorganizuje. dasz radę.

marchewka86 (offline)

23-09-2015 19:26:40

Łódź
mam podobny dylemat jak ty. Pół roku po urlopie wychowawczym dostałam propozycje rozpoczęcia studiów mba w Bydgoszczy [link widoczny po zalogowaniu] Pracodawca opłacał mi znaczną część opłaty za studia. Miałam jednak dylemat jak poradzi sobie moje roczne dziecko kiedy ja będę na zajęciach. Mój mąż co drugi weekend pracuje więc to była dodatkowa przeszkoda. Na szczęście moi rodzice w te weekendy kiedy ja byłam na zajęciach a mąż w pracy przyjeżdżali i zajmowały się naszym brzdącem. Z perspektywy czasu bardzo cieszę się że zdecydowałam się na ten krok. Zajęcia okazały się bardzo fajne, dowiedziałam się wiele interesujących rzeczy. Pewnie gdybym wtedy się nie zdecydowała więcej w życiu mogłabym takiej oferty nie osiągnąć. Ja oczywiście miałam bardzo duże wsparcie w rodzinie, bo pewnie bez niego by się nie udało smiling smiley

basiagu (offline)

21-11-2015 00:41:59

Łódź
Jeśli ktoś ma pierwszy kierunek skończony i trochę kasy zaoszczędzonej (może przy dziecku się da winking smiley to warto zainwestować w MBA. Koszty są duże, ale i korzyści niczego sobie, tutaj jest parę wymienionych: [link widoczny po zalogowaniu], bo może się zwrócić w podwyżce albo nowej pracy.

martya (offline)

24-10-2016 12:52:38

Rynek
Jeśli się chce, to wszystko można ze sobą pogodzić smiling smiley. Na przykład ja niedawno zostałam mamą (10 miesięcy temu), ale pomimo tego zapisałam się na studia podyplomowe, wybrałam Finanse i rachunkowość w biznesie na UTH Chodkowskiej w Warszawie. To dopiero początek, bo studia zaczęły się w październiku, więc przede mną cały rok nauki winking smiley
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4873, Posty: 1183485, Użytkownicy: 71870.
Ostatnio dołączył/a byku0493.

Statystyki tego forum
Wątki: 369, Posty: 646556.