Mamy bliźniakówsmiling smiley

Wysłane przez grzywcia5 

agrafka_011 (offline)

12-10-2012 20:20:47

Nowa Wieś
grzywcia Ty przytyłaś tylko 2,5 a jesteś jak piszesz w 19 tyg a ja będąc pod koniec 11 przytyłam już 2 kg!!! najbardziej boję się że też jakoś mego utyję bo jestem z natury bardzo szczupła a ciągle jem bo jestem wiecznie głodna!! już nawet staram się zaspokajać głód owocami i warzywami ale to jest na chwilesad smiley a poza tym te rozstępy mnie przerażają na razie nic na nie nie wskazuje ale i tak mnie pewnie nie ominie, czytam że smarujecie się jakimiś specyfikami a ja zwykłą oliwką dla dzieci żeby natłuścić skóre, jest coś skuteczniejszego???

[link widoczny po zalogowaniu]

grzywcia5 (offline)

12-10-2012 21:38:33

Trójmiasto
Hej agrafka_011, no faktycznie jakąś taryfę ulgową maszgrinning smiley bo ja nie mogłam jeść nic, a nic (poza rosołem i warzywami, ach i serem białym) i schudłam z 4 kg od początku ciąży, a przed ciążą się troszkę zapuściłam i mam troszkę ciałka... a może to jest tak, że organizm sam wie czego potrzeba.. ja chudłam z nadmiaru, a ty tyjesz bo Ci potrzebawinking smiley albo bliźniaki jednojajowe łatwiej "znieść" smiling smiley
co do bólu pleców to u mnie też jest istna masakra, przed ciążą byłam u kręgarza, bo mi kręgi na odcinku piersiowym powyskakiwały yawning smiley a teraz boli głównie od hormonu relaksyny, która rozciąga miednicę, a wstrzymuje jakiekolwiek skurcze macicy. I jedyny świetny sposób na ból to BASEN! Nie chodzi jakoś szczególnie o pływanie, ale wystarczy pochodzić w wodzie (śmieszne uczucie, jak brzuszek do góry wypiera) plecy odciążone i inne mięśnie, spróbuj polecam, na mnie działasmiling smiley
No mi się niestety rozstępy pojawiły w pierwszych tygodniach (nie mam pojęcia czemu tak;/, na boczkach, a kremu używam serii perfecta mama "intensywny krem przeciw rozstępom", nie jest drogi, świetnie się wchłania i jak na razie nic nowego się nie pojawiło, a te z wcześniejszego okresu jaśnieją.I myślę właśnie nad pharmacerisem, albo zainwestuję w MUSTELĘ, ma najlepsze opinie, ale już troszkę drogi jest... jak na razie nie zmieniam, bo mam cały i jakoś nie narzekamsmiling smiley ale polecę na pewno krem do biustu też perfecta mama! No dla mnie rewelacja, wchłania się szybko, zmniejsza obrzmienie i ma przyjemny zapachsmiling smiley oliwka jest podobno też dobra, ale jak zauważysz napięcie skóry lepiej się w coś już zaopatrz. Mi strach przed porodem przychodzi coraz większy z czasem, ale ja to panikara jestem, boję się zabiegów jakichkolwiek, bo nie wiem co mnie czeka... ach i rodzinę mam na szczęście, albo i nie, daleko, więc nie męczą chociaż... jedynie teksty, jaka to wielka jestem itp itd, a co mam kuźwa maleć nie rosnąć?grinning smiley

ach jak się wiercą maluchysmiling smiley umieram ze szczęścia jak je czujęsmiling smiley

pati25 (offline)

13-10-2012 12:42:24

Warszawa
udało sie wstawić suwaczeksmiling smiley dzieki za pomocsmiling smiley

co do bolu pleców to mnie też meczy już od dawna, zwłaszcza wieczorami i w nocysad smiley masakra, czesto nie moge spać przez to i musze wstać pochodzić. Chwilowo pomaga cieplejsza kąpiel albo masaż mojego faceta (dopiero teraz odkryłam ze potrafi i świetnie mu to wychodzismiling smiley Na basen niestety nie mogę chodzić bo zbyt szybko łapie infekcjesad smiley

krem perfecta mama do biustu tez używam-jest super,
macie dziewczyny jakieś inne dolegliwości? typu obrzęki nóg, opuchnięcia, skurcze ??? bo ja jeszcze nie nie wiem czy to nieuniknione czy moze obejdzie sie bez tegosmiling smiley

pati25 (offline)

13-10-2012 12:55:33

Warszawa
tak patrze na ten suwaczek i ten napis "do narodzin pozostło 3 miesiące!!!" a mi sie wydaje ze dopiero co zobaczyłam dwie kreski na tesciesmiling smiley
Jak ten czas lecismiling smiley

grzywcia5 (offline)

13-10-2012 13:38:57

Trójmiasto
Nie ma za cowinking smiley Jejku faktycznie czas w ciąży tak biegnie, że szoksmiling smiley ach 3 miesięce tylkosmiling smiley jak przygotowania, zbierasz już wyprawkę, bo ja się w ubranka zaczynam zaopatrzać od jakiegoś czasusmiling smiley? ja to bym chciała już urodzić ( w sensie, żeby conajmniej połowa lutego już była) i mieć spokój ze zmartwieniami i tym wszystkimgrinning smiley mi na razie nic nie puchnie i JEST OKsmiling smiley ale od tygodnia męczą mnie takie zaparcia, że już nie mam sił, zamiast się załatwić, tylko próbujęsad smiley jem owoce, piję koperek, jem płatki owsiane, a jestem tak wydęta, że chyba zaraz pęknęsad smiley nigdy w życiu nie miałam tego problemu. A Ty bardzo duży brzuszek masz? Bo ja mam wrażenie, że wyglądam jakbym miała czworaczki, a nie dwojaczkisad smiley Oj dobrze, że Ci chłop pomaga, (mój jak masuje to mam wrażenie, że mnie połamie w trakciegrinning smiley ale pomaga, nie powiemgrinning smiley)

I jak mija sobota? Ja byłam w pracy, ale po trzech godzinach się zwolniłam, bo głowa zaczęła boleć, chyba jakieś osłabienie mnie odpadło:/

pati25 (offline)

13-10-2012 15:30:37

Warszawa
Jej współczuje jeszcze w sobote pracować, u mnie jak co tydzień małe porządkismiling smiley ale ja to akurat lubie sprzątaćsmiling smiley

Ja też na razie kolekcjonuje ubranka no i rozglądamy sie za wozkiem ale tu mam problem bo jak na razie to nic mi nie odpowaidasad smiley
jak owoce nie pomagają na zaparcia to moge polecić tylko czopki glicerynowe sa bez problemu dostepne w aptekach.

A brzuszek ostatnio rośnie z dnia na dzień, wczoraj nie mogłam zapiąć kaizelki w której raptem połtora tyg temu jeszcze chodziłamsmiling smiley szok, mi sie wydaje ze ni jest jeszcze bardzo duży ale w sumie to dopiero teraz maluszki zaczynają intensywniej przybierać na wadze, wszyscy sie śmieją ze wyglądam jak bym piłke połknełasmiling smiley ale dziwie sie bo zawsze miałam szersze biodra i nie należe do sczupłych, i myślałam ze brzuszek raczej pojdzie na boki a on leci do przodu i przez to z przodu wyglądam szczuplej niż przed smiling smiley

pati25 (offline)

13-10-2012 15:35:33

Warszawa
Powiedz mi jeszcze jak ci idą przygotowania do ślubu z brzusziem??? My też myśleliśmy nad ślubem jeszcze przed narodzinami maluszków (w sumie to bardziej rodzina nad tym myślaławinking smiley ale stwierdziłam ze nie dam rady po tym jak przeszłam pierwszy trymestr bałam sie ze nie bede miała siły

grzywcia5 (offline)

13-10-2012 17:17:14

Trójmiasto
Jeszcze tylko 1,5 tygodnia pracy i w końcu mogę z czystym sumieniem odejść... oczywiście 1,5 jak dam radę, a jest mi ciężkosad smiley chyba mnie coś bierze, bo przespałam teraz te 2.5 h i gardło drapie, a głowa napieprzasad smiley

a te czopki można brać w ciąży? bo się chyba w końcu zdecyduję;/ ja mam właśnie wielki brzuch, odkąd jeden dzidziuś przed drugiego wszedł, mam nadzieję, że zmienią ułożenie, bo też biodra mam szersze i to tu to tam coś mamwinking smiley, chyba lepiej by było jakby się troszkę poszerzył... a Twoje maluchy jak się ustawiły? AA i mierzysz się może centymetrem, ja na wysokości pępka mam 100 cm, Boże nie wiem skąd grinning smiley w 9 mies, chyba wybuchnę sad smiley A ze ślubem to troszkę śmiesznie wyszło, bo ledwo ustaliliśmy termin, a tu surprise!smiling smiley więc postanowiliśmy wziąć cywilny, będzie nam łatwiej. Sukienka wisi w szafie, wszystko mamsmiling smiley przyjęcie na 25 osób w restauracji także dużo zmartwień nie ma... tylko zaczynam mieć tremęgrinning smiley kościelny też chcemy brać, ale ja chce już dojść do figury itp, więc nie ma się co grzaćgrinning smiley

grzywcia5 (offline)

13-10-2012 17:30:21

Trójmiasto
a i co do wózków to mi się ten podoba, cena też spokowinking smiley i nie jest taki szeroki znów, tylko cholera wolałabym go obejrzeć;/

pati25 (offline)

14-10-2012 11:07:36

Warszawa
Ja brzucha nie mierze ale wczoraj z ciekawości zmierzyliśmy i mam 105cm na wysokosci pepkasmiling smiley Moje ostatnio były ułożone jeden pod drugim i oba w ułozeniu poprzecznym ale nie wiem czy sie nie przekreciły bo coś mnie ostatnio w żebra kopiesmiling smiley Ogólnie mam brzuch dosyć wysoko już pod samym biustem mi wyrastasmiling smiley

w sumie takie małe przyjęcie to dobry pomysł, moja znajoma brała ślub w 5 mies i dwa tyg pozniej trafiła do szpitala na 1,5 miessad smiley na szczęście wszystko dobrze sie skonczyło

ja w sumie nie mam ciśnienia na ślub, bardziej zależało mi na dziecku w niedługim czasie, ślub możemy sobie wziąć i po 40 a dzieci rodzić w tym wieku to już kiepskowinking smiley My obiecaliśmy sobie że jak sie urodzi pierwsze to po 1- 1,5 roku max postaramy sie o następne bo oboje nie chcieliśmy jedynaka a tu odrazu mamy dwojesmiling smiley

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 7341, Posty: 1269738, Użytkownicy: 72618.
Ostatnio dołączył/a bGETR.

Statystyki tego forum
Wątki: 1934, Posty: 148434.