Nietrzymanie moczu w ciąży

Wysłane przez barbara2 

dorka_9 (offline)

22-09-2019 09:09:04

Nowy Tomyśl
Na ostatnim spotkaniu z położną poruszyłam ten temat i czego się dowiedziałam, otóż może pomóc:
- odpowiednia dieta (unikaj kofeiny, alkoholu, napojów gazowanych i ostrych przypraw, pomidory i cytrusy również można ograniczyć)
-jak najczęściej odwiedzaj toaletę
-nie dopuszczaj do zaparć
-nie ograniczaj spożywania płynów
-ćwiczenia mięśni Kegla (ale to już zapewne wiesz)

barbara2 (offline)

23-09-2019 07:14:05

Dobieszowice
Dziękuję za porady, ćwiczenia powoli poprawiają mój stan mięśni winking smiley. Jeszcze tylko ograniczę małe co nie co i zapewne wszystko będzie w porządku.

pomidorkowa (offline)

23-09-2019 20:07:14

Bydgoszcz
U mnie dziewczyny juz nic nie działa... byłam juz nawet na konsultacji w szpitalu medicover bo dostaje fioła. Czuje sie fatalnie zwłąszcza w sytuacjach intymnych ktorych teraz sila rzeczy jest coraz mniej... mysle o laserowej korekcji bo jednak same ćwiczenia nie daja efektu

placuszeek (offline)

27-09-2019 19:31:21

Podobne uciążliwości miałam przy pierwszej ciąży. Intensywne ćwiczenia i ograniczenie kawy (przerzuciłam się na bezkofeinową) dały dobre rezultaty. Po porodzie wszystko wróciło do normy. W obecnej ciąży nie mam żadnych problemów z trzymaniem moczu. Może faktycznie powinnaś po eksperymentować z dietą, może przyniesie pozytywny efekt. Powodzenia smiling smiley

atepe (offline)

12-11-2019 16:14:46

Gdańsk
Przechodząc na kawę bezkofeinową i ograniczając spożycie napojów gazowanych nie zdawałam sobie sprawy, że unikam tak przykrej dolegliwości. Dzięki za porady smiling smiley

Lillka88 (offline)

14-11-2019 12:11:39

Turkowice
U ginekologa kobieta mówiła że używała pessar kostkowy, polecił jej ten przedmiot lekarz bo po porodzie miała problemy z trzymaniem moczu, jak ją spotkałam to była juz po kuracji i mówiła że jest całkiem ok
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5265, Posty: 1312027, Użytkownicy: 73047.
Ostatnio dołączył/a joaska1808.

Statystyki tego forum
Wątki: 788, Posty: 147591.