Cukrzyca ciążowa

Wysłane przez mobaranek 

Taka_wlasnie_ja (offline)

18-02-2019 11:16:02

Otomin
Przed ciaza milalam spora nadwage wazylam 95kg przy 169. Do 5 miesiaca mialam silne mdlosci i wymioty, cale dnie po wszytskim wymiotowalam.. zlecialo mi 6kg. Od 24 tygodnia utrzymuje sie stala 94 smiling smiley
Z coreczka wszytskto dobrze, w 30 tygodniu wazyla 1671g, lekarz przewiduje wage przy porodzoe ok. 3900! Kawal slodkiej babeczki bedziesmiling smiley jednak prawdopodobnie to nie wplyw cukrzycy, tylko moj partner i jego cala rodzina sa bardzo wysocy i przy narodzinach wszyscy ponad 4 wazyli smiling smiley

Czesto jest ciezko, lez wylanych przez cukrzyce nie zlicze, ale zawsze w ciezkich chwilach mysle ze to dla mojej coreczki robie smiling smiley na szczescie czas bardzoo szybko leci (dopiero co mam wrazenie ze miesiac temu robilam test!) I juz niedlugo bede ja tulic w ramionach smiling smiley U Ciebie tez szybko zleci, wpadniesz w rytm i bedzie latwiej winking smiley

mobaranek (offline)

18-02-2019 11:18:50

Bagno
Bardzo Ci dziękuję za slowa otuchy chociaż to Wy jesteście takie dzielne i to Wam się należą! Tyle już wytrwałyście smiling smileysmiling smiley ja JUŻ wiem, że to nie łatwy orzech do zgryzienia a na diecie jestem raptem 3 tygodnie.

dominika17 (offline)

10-05-2019 12:52:42

Zielona Góra
Cukier na czczo 100 , po godzinie 86 . Po godzinie zemdlalam oraz później zwymiotowalam. Proszę o interpretację. Lekarz dopiero na wtorek.

Anocas (offline)

02-06-2019 03:59:06

Kraków
Hej dziewczyny,
Jestem w 25 tygodniu i w próbie z glukoza ostatni wynik (po 2h) wyszedł mi o 3 jednostki wyższy niż norma, wiec zdiagnozowali u mnie cukrzyce ciążowa.
Jestem załamana.
Przed ciaza miałam spora nadwagę ale odkąd się dowiedziałam o ciąży (4 tydzień) przestałam jesc świństwa, od miesiąca chodzę na zajęcia w basenie dla kobiet ciężarnych regularnie 3 razy w tygodniu i przez pierwsze 22 tygodnie schudłam 10kg.
Wizytę u endokrynologa mam dopiero w lipcu.
Naprawdę nie wiem co mogłabym więcej zrobić. Czuje się okropnie, mam wrażenie ze zawiodłam moja córeczkę...

kathrin (offline)

02-06-2019 19:15:56

Szczecin
Anocas nie zamartwiaj się, bo tym zaszkodzisz bardziej,
ja miałam cukrzycę w obu ciązach a jestem mamą dwóch fajnych, zdrowych dziewczyn. Przed pierwszą ciązą ważyłam ok, przed drugą miałam nadwagę, ale to tylko jeden z czynników.
Na cuckrzycę chorują też dziewczyny które całe zycie były szczupłe.

Teraz to co możesz zrobić dla dzieciątka to stosować dietę, ruszac sie w miare możliwości i myśleć pozytywnie. Trzymam kciuki.

Zalamana (offline)

25-08-2019 08:07:52

Tychowo
Witam cie ja jestem w 14 tyg ciazy dowiedzialam sie ze mam cokrzyce ciążowa bardzo sie boje bo dieta która stosuje nie pomaga cokier w dzien mam ok 200 dostalam insuline na noc zeby rano cokier byl nizszy boje sie brac insuline jestem jakas uprzedzona jestem poprostu zalamana

Klaudynx (offline)

19-09-2019 11:55:29

Szczecin
Dzień dobry drogie Panie!
Mam na imię Klaudia mam 25 lat i jestem w 32 tygodniu ciąży.
Jestem dość drobna osobą, mam 158 cm i przed ciąża wazylam 49 kg a teraz w 8 msc ciąży 54 kg.
Nikt w mojej rodzinie nigdy nie mial problemów z cukrzyca więc nie sadzilam ze mnie to dopadnie
Cukrzyce ciążowa zdiagnozowano u mnie jakos w 21 tygodniu ciąży po doustnym teście - moj wynik po 2 godzinach byl na skraju normy przez co skierowano mnie do poradni diabetologicznej.
Na początek wiadomo - 7 kuc dziennie i restrykcyjna dieta.
Wyniki przez cały dzień były idealne mimo ze zdarzały sie mniejsze badz wieksze grzeszki.
Natomiast cukry na czczo byly między 90 a 100 przez co dostałam insuline...
Teraz od kad biore insuline wyniki swiruja...

Po 2 i pół tygodnia wystapilo u mnie uczulenie na insuline, w miejscu wkuc pojawial sie lekki obrzek i swedzenie co wygladalo jak ugryzienia od komara.
Teraz mam inny lek i znow mam uczulenie ale wizyta dopiero w poniedziałek...

W parze z cukrzyca ciazowa mam małopłytkowość ktora kontroluje w poradni patologii ciąży - wyniki nie sa idealne ale narazie jeszcze nie najgorsze więc mam nadzieję ze utrzymaja sie na tym poziomie.

To moja pierwsza ciąża - spodziewam się cudnego synka który mimo tego co sie przyplatalo rośnie wzorowo! Jego waga jest idealna i jest super cudowny!
Będzie mial na imie Filip

Ale do sedna... Co robicie kiedy macie kryzys?
Ja od zawsze uwielbialam słodkości, bardzo lubię piec ciasta, bezy, ciasteczka.
Ciężko jest isc do sklepu po ten sam chleb, te sama wedline czy wode... Ile można!
Zdarza sie ze wrócę do domu i do konca dnia nie mam humoru przez to ze nie moge sie skusic na snikersa który tzw chodzi za mna od 4 dni...

Teraz mam niesamowita ochote na ulubiona drozdzowke i szklanke kakao...
I tak, płakałam juz z tego powodu. Nie raz.
I nie raz pewnie bede znow płakać.
Ciąża to czas zachciewajek a my jedynie co to musimy sie ograniczac!

Wiem ze robimy to dla naszych cudnych maluszkow i dajemy z siebie 200 procent!
Ale napewno każda z nas w pewnym momencie ma dość... Co wtedy robicie?

Pozdrawiam serdecznie

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-09-19 12:11 przez Klaudynx.

kruchakrowka (offline)

13-10-2019 22:18:32

wiedziałyście, że nadmiar żelaza może powodować cukrzycę ciążową, ja się dowiedziałąm od mojego ginekologa, dlatego w ogóle nie zalecał mi brania witamin z żelazem w trakcie ciązy, brałam cały czas mamadha premium i wyniki miałam dobre, żadnych anemii
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 14007, Posty: 1276853, Użytkownicy: 72623.
Ostatnio dołączył/a Aliali.

Statystyki tego forum
Wątki: 5671, Posty: 152179.